» »

VB6 in unicode

VB6 in unicode

carota ::

Pozdralvljeni!

Imam sledeco tezavo: v VBju bi rad odprl file, v katerega sem vpisal unicode znake, ki jih rabim kasneje v programu. Tezava je v tem, da mi FileSystemObject prebere nekatere znake (tiste z ostrivci), tistih s krativci (npr. "e" s krativcem) pa ne in izpise navaden "e". Morda je problem se s kaksnim znakom, se nisem preveril. V notepadu mi pravilno prikaze vse znake.

File pravilno odprem kot unicode:
Set objFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set objFileInput = objFSO.OpenTextFile(strKodnaTabela, 1, True, -1)

Kako naj spravim ta "e" s krativcem v neko spremenljivko. Obstaja kaksna funkcija v stilu Chr(), ki bi mi vrnila ustrezni znak in kje bi dobil tabelo, saj rabim veliko cudnih crk?

Hvala vnaprej za pomoc,
Martin

darkolord ::

Kaj pa če fajl prečitaš kot binaren?

Open "c:\ime.txt" For Binary As #ff
Get #ff, , spremenljivka
Close #ff

carota ::

Problem sem resil tako, da sem v kodi naredil array s temi znaki. Uporabil sem ChrW(). Potem se je pojavil problem, da teh unicode znakov ne morem dati v listbox. Sicer obstaja neka komponenta z unicode listbox-om, MS Forms 2.0, ki pa je ne smem redistribuirati. :( Tako sem sedaj popolnoma opustil idejo, da bi uporabil unicode. RTF listboxa pa nisem nasel.

Ugotovil sem, da FileSystemObject sploh ne zna brati unicode filetov, vsaj pravilno ne. Pise pa lahko. Mogoce bi delovalo binarno odpiranje fileta. Ne vem pa ce bi bilo hitreje, ker imam array s cca 400 znaki in ce bi jih iz fajla prebral bi moral spet nafilat array.

Hvala za namig,
Martin

darkolord ::

Tukaj in tukaj lahko najdeš primere, kako unicode uporabit v navadnih gradnikih...

drugace pa FSO ni čisto nič hitrejši od "ročnega" branja....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preimenovanje datotek

Oddelek: Pomoč in nasveti
71268 (1205) neki4
»

Preprosta *.bat skripta

Oddelek: Programiranje
81149 (931) lopov
»

VB6 - brisanje datotek - pomoč

Oddelek: Programiranje
121108 (980) darkolord
»

Kako bi napisal .bat file, da bi ...

Oddelek: Programiranje
231835 (1281) AtaStrumf
»

vkljucevanje txt datoteke v ...

Oddelek: Programiranje
131497 (1273) webblod

Več podobnih tem