» »

Izgubljeni podatki???

Izgubljeni podatki???

redT ::

Lep pozdrav!
:(

Imam dve particiji, sistemsko C: in podatkovno D:, danes pa sem se odlocil formatirati sistemsko, in ponovno naloziti sistem, ker je bil ze precej zapacan, imel sem Win XP, odlocil pa sem se zdaj za Win 98SE ker je moj racunalnik nekoliko prepocasen z XP-ji....no Zdaj pa ne vem kaj sem zaje...namrec zbrisal sem aktivno particijo in v FDISKU ustvaril ponovno primarno - aktivno particijo C:, podatkovne pa nisem spreminjal niti dotikal v Fdisku. Vse lepo in prav nalozim sistem vendar mi zdaj D: ne kaze vec in ga ni v Explorerju.:(

Sem sel preverjat z Fdiskom od 98SE pa mi pokaze da je narejena particija, v Dosu pa D: ne obstoja vec, Fdisk od XP-jev pa pokaze da je 10GB kolikor znasa D: unpartizied space....Kaj naj storim, ker sem obupan....:O :O

Teh 10GB podatkov je edinih in zelo pomembnih, dokumenti, slike....najhujse je tudi, da niso vsi moji.....:8)

Prosim za pomoc....ali so podatki izgubljeni?, ali se lahko kako dokopljem do njih!!!

LP
tomaz

bastadu ::

Ne vem, zakaj si sploh šel brisati primarno particijo (C:), saj ti je ob tem šla tudi podaljšana particija (D:)... Malo uporabi iskanje na tem forumu in poišči programe za obnovitev podatkov...

frke ::

Če nisi nič formatiral so podatki še gor.

Če imaš pomembne podatke in nimaš backupa potem predlagam, da se nehaš igrati in poiščeš pomoč bolj izkušenih, ki se s tem ukvarjajo profesionalno.


Jaz bi se zadeve teoretično lotil tako:
- priskrbel bi si dodaten, po možnosti enak ali vsaj tako velik disk, kot je sedaj
- sistem startam z linux live CDja in z ukazom dd naredil kompletno kopijo obstoječega stanja diska.


in šele nato se lahko začnem igrati z linuxom

- preveriš seznam obstoječih particij
fdisk -l /dev/hda
- če particija obstaja, jo mountaš in podatke prepišeš na varno
- če particije ni jo poskušaš obnoviti s programom, ki ga dobiš na http://www.partition-recovery.com/

in potem se vdam.

boss-tech ::

le zakaj nisi samo formatiru glavno particijo - a ne bi blo lažje
http://tovornik.info

redT ::

Zato ker je bla prej formatirana na NTFS, win 98 pa laufajo na FAT32, in zato Fdisk (win98) ne prepozna c: particije....Jo zbrises pa na novo ustvaris in potem formatiras na fat32....tako sem jast razmisljal...

zdaj se matram z enim recovery programom....

noLP

Sba ::

Kot si že napisal Win98 še ne prepoznajo NTFS particij. Poskusi ponovno namestiti WinXP in upaj da bodo prepoznali D: particijo.

Samo mnenje, ker se ne spoznam najbolje.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za recovery podatkov

Oddelek: Programska oprema
264924 (1745) mtrkonghi
»

Krvavo nujno potrebujem pomoc pri sesuti plati in disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
213828 (2732) McMallar
»

Kateri program za dobiti nazaj podatke iz izbrisane particije?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61182 (1036) opeter
»

Reševanje podatkov?

Oddelek: Strojna oprema
7919 (783) Vanadium
»

pomagajte rešiti disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
81503 (1425) Yohan del Sud

Več podobnih tem