» »

Zagorela grafična + disk !!!!

Zagorela grafična + disk !!!!

hunter01 ::

Hm...

Zadeva je taka... v računalnik sem dal grafično kartico Geforce 5600 namesto radeon 9000.
Mi neče prepoznat diska (ne prvič)... ga hočem vzet ven...ne gre ker smetajo rami!! Dam rame ven disk ven... prečekiram buffere na disku... dam rame nazaj noter... matična zapiska.. rečem ok rami niso dost noter... dam ven rame in jih dam v drugo režo... prižgem (nč ne piska) računalnik se ne prižge... malo počakam.. in potem kar na enkrat.... ZAGORI (dobesedno) grafična kartica... + trdi disk 80 GB Maxtor. Pihnem vgasnem ogenj na grafi ( na disku se sam pogasi) izklopim računalnik iz elektrike... pogledam grafo... skurjen čip... pogledam disk... skurjen čip!!!!!!!!!!! 3 smo bli v sobi...nikdar vidli česa takega čeprav ni prvič kaj pregorelo!!!!
Oboje se je pa zgodilo istočasno!!!! dobesedno v istem momentu!!!!

Zdej me pa zanima kaj bi lahko bil vzrok temu da je grafa + disk šlo v k****???????

Opis računalnika: Celeron 1.8 GHz, MSI plata (ne vem kera), 512 rama, Maxtor 80GB

Možnosti... v računalniku je bilo kar nekaj praha!!?? Statična elektrika??? Napaka napajalnika???? Je možno da je matična dajala preveč napetosti grafični in je pregorela...posledično kratek stik še disk???


Lep pozdrav

SebaR ::

imaš slike? >:D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

hunter01 ::

Mam slike bom jih postal ko bojo na srver postavljene.

..... Kmalu

m.i.h.a. ::

Po takem postu človek najprej pogleda na koledar, da slučajno nismo 1. aprila. No do tega je še relativno daleč, zato probaj naredit kakšno sliko, da vidimo ta tvoj žar. Škoda, da nisi imel takrat kamere v roki....:D

hunter01 ::

Sem ugotovu napako!!!!! p**** pokurjen je tudi ram!!!! verjetno je prišlo do stika med ramom in plato!!! :( po tem sodeč je tudi plata vprašljiva.... Jo trenutno testiramo.. ;)
Še sreča da sem dal samo 1 ram not!!!!! tak da 256MB rama je še celih.
upam da ne bo to edini preživeli del!!!!

Bojo slike

iration ::

> rečem ok rami niso dost noter... dam ven rame in jih dam v drugo režo

Čudno da ti ni ramov že tukaj skurlo. No saj najbrž ti jih je.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

flipflop ::

Sožalje. Je pa tudi meni crknila grafična in plata, za rame, procesor in disk pa še nisem prepričan. Must be something in the air...:(

hunter01 ::

Glede ramov.. Če v računalniku ni ramov začne pisakti...se mi je že zgodilo!!!!! ni nč skurjenega bilo!!!

Zdej sem zamenjal napajalnik, grafično, disk, ram 256mb(ta mi je ostal). Prižgal računalnik....DELA. Fala k****!!!

Se pravi škoda je... Geforce 5600, Corsair ram 256 MB, disk 80 GB Maxtor.
Živo je ostalo matična, procesor, 1 ram.

Vsaj nekaj :|

SebaR ::

Hočmo slike! 8-)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

_spirit_ ::

Computer killer >:D

Brane2 ::

Možno je,d a imaš v grafični nekje preboj med 12V vejo in drugimi napajalnimi vejami. Tak preboj bi ti lahko naredil sranje vsepovsod. Si sučajno kaj modificiral grafično ali recimo hladilnik ni najbolje ležal na čipih ?

Možno je tudi, da ti je elcheapo napajalnik zaosciliral in zakuril vse okrog sebe...
On the journey of life, I chose the psycho path.

hunter01 ::

No končno tudi slike












:8) :8) :8)

Lep pozdrav

PS1: Glede imen slik...... JTPCK = Jerry the PC killer >:D :8)
PS2: Spirit: kako pa kaj tvoja grafa Geforce XFX 6600GT ????? >:D >:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

_spirit_ ::

Hudo! Tebi se je verjetno napajalc zjeb... pa ti spustil previsoko napetost skozi... 8-O

Moj XFX nimam več, sem jo prodal, ampak kot vem je kupec zadovolen. S tem da je bila moja PCIe in ne AGP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

MEDENA ::

spirit hinavc...še na emaijle in ZS se ne javljaš

PFFFFFFFFFFFFFF

_spirit_ ::

MEDENA, če bi kaj pametnega napisal bi ti 100% odgovoril, pa brez zamere :D

Dr_M ::

hehe, na cipu na disku pise Smooth...ampak ocino zdej ni vec :D :) ;)

drugac pa, moje sozalje .
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SebaR ::

Maaaaaaama mia tole je pa blo huudo!! :D
Škoda da nisi pograbo za digitalca v času gorenja se PC bi že kdo drug rešval :D :D >:D :P .
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

TribesMan ::

Jest bi stavil na sfukan napajalanik...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

_spirit_ ::

Pa sva že dva.

iration ::

> Zdej me pa zanima kaj bi lahko bil vzrok temu da je grafa + disk šlo v k****???????

Kot praviš, se ti zdi da v prvo ram ni bil zadosti notri (kako bi to zgledalo ne vem, ker se zahakla), in po moje si ram skuru, če dejansko ni bil notri v slot zahaklan). Potem si že skurjen ram (pač nisi opazil da je skurjen, čeprav bi že moralo malo po zažgani plastiki zasmrdeti) dal v drug slot, tokrat pravilno, in potem zaradi tega skuril še vse ostalo.
Vso srečo z garancijo.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

iration ::

Aja, pa povej, če je slot, v katerem si najprej imel ram, kaj osmojen, da vidim če imam prav.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

hunter01 ::

Me vesli da so vam všeč slikice :\ :\ Jaz se ob pogledu nanje ne veselim tolko :\ :8)

Vglavnem tudi meni se je zdelo da je bil napajalnik. Potem sm malo podvomu ker je tudi ram skurlo... pa tak cist na koncu.
Vglavnem zdej sem zamenjal napajalnik, disk, grafično, ram. Windowsi so že naloženi vglavnem spet dela skoraj tak kot prej... (diska je manj..samo 15 GB, pa rama je pol manj, kartica je pa radeon 9000)

LP Jerry

hunter01 ::

Iration: Zdej sem dal ram nazej v tisti slot kot takrat ko mi je piskal računalnik!!!!!! DELA tak da očitno si se zmotu malo!!! pa tudi nč ni zasmojen!!!!!

Kot si zdej reku tudi sumim da sem sam kriv ker ram je bil zahaklan!!!! sam sem na to pomislu ker je čist pri kraju bil skurjen!!! (se vidi na sliki)

LP

Daedalus ::

@iration - skurjen/slabo vstavljen RAM ne more tega naredit. Po izkušnjah enega kolega narobe vstavljen RAM odnese napajanje za sebe in nič drugega.
Najverjetneje napaka na napajalcu. Daj ga odpri, pa poglej, če je tam tud kaj skurjeno...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

_spirit_ ::

Verjetno ti bo dovolj že to, da povohaš, ne rabiš odpirat >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

Crimson_Shadow ::

Drugič ko boš "žokal" po mašini pa raje potegni napajalni kabel ven iz napajalnika. Tako, da matična ne bo pod napetostjo.
We create worlds

Daedalus ::

Ni ga čez pogled na lepo zapečene tranzistorje/diode/karkoli drugega v napajalcu>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

hunter01 ::

Sem odprl napajalnik sam ni nč vidit da bi bil kaj skurjen...???

Aja napajalnik sem takoj po "požaru" >:D odprl. Res da nism nek pro glede tega sam vidit res ni blo nč (skurjeno bi že vidu) Glede tistega kabla.... nism sigurn sam kaj ce das gumbek na 0...pritisnes na power on (da pokuriš vso elektriko) nebi smelo bit nič!!!! Če pa ti lahko prižgeš računalnik in pogledaš če vse dela brez napajalnega kabla mi pa prosim povej ker bi jaz tudi rad vedu... >:D >:D >:D

Lp

iration ::

jep, sm se zmotu, ker sem sklepal iz tega, da "rami niso dost noter". Ker to pa jih mora skurt, če se to slučajno zgodi.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Pyr0Beast ::

Napajalc 100%, posebej če je kak kitajski.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Scorpia ::

Mene je zdej kr strah. Imam isto grafično isti Trdi disk! :( Sreča da rame nimam iste. Bom kar šel nabavit še dodatni gasilni aparat, pa lepo zaprl stranico. Pa kar naj se mal kuha, posebi med poletjem, vsaj skuril se nebo!

_spirit_ ::

Počasi bo postal gasilni aparat obvezna oprema za uporabo računalnika :D

hunter01 ::

Aja napajalc je pa Sunny Tehnologies 8-O :\ Bi reku da je res kitajski!!! Al pa tam čist blizu....

LP

boštjan ::

takega mam jaz in zaenkrat dela ok,tok,tok.a si ga v megahitu-emisija kupo?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

hunter01 ::

Računalnik je bil kupljen v Bel-Bledu na Otočcu in je do sedaj delal odlično...brez kakršnih koli problemov.

Sm še enkrat odprl napajalnik pa ni nč skurlo sam v sisitem se ga pa vseeno ne upam dat!! Je blo pa fullllll praha not!

tiborrr ::

Jaz sem enkrat narobe ram porinil v rezo (delal sem v napol temi), prizgal kisto, zatulilo in malcek zasmrdelo - hitro ugasnem. Potegnem ram ven, vidim skurjeno pozlato na enem pinu. Pogledam, vidim da nobena pista ne vodi k tistemu pinu, zato predvidevam, da je zemlja. Vtaknem dobro not - in glej ga zlomka, zadeva se je naekrat zacela bolje navijat, zdaj dela na 238 5-2-2-2.0 pri 3.3V :). Me mika, da bi enako naredil se z drugim modulom >:D. Rami so bli TwinMOS/Winbond CH-5.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Daedalus ::

tiborr - to je bil pravi burn-in:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

tiborrr ::

Jep, to je posteno skurlo elektrolite :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

krho ::

Poznam nekoga, ki mu je uspelo narobe obrnniti 1G DDR.
Rezultat je bil:
- skurjena plata
- skurjen ram
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

VASkO ::

talent :D

Caligula ::

Tisti kao skurjen Corsair modul bi ti po mojem se cisto normalno delal. RAMi zacuda delajo tud, ce majo vec teh pinov skurjenih. Probaj. Skoraj 100% je se uporaben.

SebaR ::

in pol boš lahk gasil še ostalo kar je živo...:8)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Pyr0Beast ::

Pobrusi in daj not. Pri sosedovi je zmankalo elektrike in ko je elektro nazaj vklopil je zabilo najmaj 300V špico. Napajalnik je lepo pogladil, upori so pa nafasali. En ki posledično regulira 5V linijo se je prekinil in voila.
Crknia je mata, (MS 6153 v2.1 -zagnala se je še, sam je ostala pri preverjanju winbond čipa za onboard memorijo) mrežna, grafično je total prepalilo, diskovje na katerem so bili zelo pomembno podatki, cd-rom, cd-pekač, napajalnik :D . Proc in rami zo začuda delali, pa baterija je bila še polna :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

hunter01 ::

To glede rama sem tudi ze slisal sam se ne upam probat. :8) Kaj če še kaj zaradi tega skuri????????

Pyr0Beast ::

Ne bo :D
Sej sm tut jst skuru (zelo močno) rame 32 na Bx440 plati za p2/3 k sem jih hotu vn vzet se je glih mašina vžgala in voila >:D
Pa sem bil tut ene parkrat razpizden in sem proc pri vključeni matki ven iztrgal. Pa nekaj časa sem vinse izkljaplal tako, da sem ruknu kabel ven iz omrežja. >:D >:D >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Pa pozabu sem še povedat da plata PSU in proc, ter rami še delajo. :))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piskanje in zaudarjanje

Oddelek: Strojna oprema
121423 (990) Robocop1
»

Kaj sem naredil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
955196 (3912) Timmah
»

Kaj ste vse uspeli skurit z OC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
885808 (3557) MasterMiG
»

Crknjen RAM ali kaj drugega?

Oddelek: Strojna oprema
161766 (1548) Jeebs
»

Problem z kompjuterjem. HELP!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7995 (886) VASkO

Več podobnih tem