» »

Nekaj o IP-jih

Nekaj o IP-jih

Serial ::

Mene zanima,kje lahko dobim:
Uporabnikov IP
Subnet maska
Privzeti prehod
IP naslova DNS serverja

Hvala

nodrim ::

a to rabiš za domačo mrežo???

uporabnikov IP si določiš sam ... izbiraš pa od 192.168.0.1 do 192.168.0.255
maska je ... 255.255.255.0 (s čimer je določen obseg uporabnikovih IP-jev med katerimi lahko izbiraš, ampak to raje pusti tkole)
prehod je uporabnikov IP računalnika, ki je priključen direktno na modem (torej direktno v internet) ali pa IP usmerjevalnika, preko katerega gre vse skupaj v internet

DNS pa ne rabiš, če nimaš doma strežnika in bi rad imel domeno registrirano ... lahko pa dobiš ta IP, in sicer od svojega ponudnika internetne povezave ...

Serial ::

Hvala,...bom probal in bom sporočil kaj se je zgodilo:D :D :D :D

Serial ::

Hmmmm,še vedno ne dela,....mislim,da je problem z šeranjem povezave,...Ko sem prebral tisti članek,ki je na tej strani o delitvi mrežnih povezav,..piše,da naj šeram povezavo,preko katere dobivam internet,nato pa naj pri tej povezavi naštimam še povezavo s katero sem povezan z drugim računalnikom.Jst tega nimam,...;(( ;(( ;(( ;((

Ve mogoče kdo zakaj,....kaj sem kaj falil8-) 8-) 8-)

nodrim ::

sicer zdle ne vem o kakšnem šeranju govoriš ...

1. računalnik je priključen direkt v internet ..

2. računalnik je preko prvega priključen v internet (1. računalnik je lahko tudi usmerjevalnik)

v prvem nastaviš vse kar sm prej napisal (IP mu npr. nastaviš na 192.168.0.1)

v drugem pa nastaviš uprabnikov IP na 192.168.0.2 (zdaj bi že morala videti eden drugega)

v drugem še nastaviš IP prehoda na 192.168.0.1 (tako bo drugi znal prit tudi v internet)

... rabiš pa met v prvem računalniku dve mrežni in v drugem eno ali pa v obeh računalnikih po eno in stikalo ali usmerjevalnik (to je kar se tiče strojne opreme, da je lahko vse skupaj povezano)

Serial ::

Hmmm,čakaj malo usmerjevalnik je tisti,ki dobiva internet in ga šera drugemu,...:D :D :D
Odjemalec je pa tisti,ki internet dobiva od drugega,...:D :D

To kar si ti prej napisal sploh ni omenjalo v tistem članku,...8-O 8-O

SasoS ::

Kaj ko bi najprej sploh opisal svojo postavitev? Da bomo vedli kaj te prazaprav sploh zanima...

Serial ::

Kako to misliš,da naj ti opišem postavitev,...

nodrim ::

začni pri modemu in povej kaj je priključeno nanj in potem naprej ... podrobno opiši sestavo svoje mreže in tut strojno opremo za to mrežo lahko dodaš ...

Serial ::

Začel sem razmišljati,da bi si kupil switch(nevem če sem prav napisal) in preko njega povezal oba računalnika v internet.Povedali so mi,da rabim za to 2 IP naslova.Kje lahko jaz pogledam če mam res nekako dva naslova,.....:\ :\

nodrim ::

ugh ... tvoj modem ima svoj zunanji IP, ki je eden sam ...

vsak od tvojih računalnikov ima naslov IP v notranji mreži med tema dvema računalnikoma ... temu IP-ju se reče lokalni IP ...

lokalne IP-je si nastavljaš na zgoraj opisani način (iz mojega prvega posta)

mi, ki te gledamo iz neta pa vidimo zunanji IP računalnika, ki je priključen v internet ... tko da tle ni neki rabiš dva IPja al ne ... vsak računalnik mora imet svoj naslov IP, pa če maš switch al pa ne ...

switch (stikalo) ima samo to prednost da je povezovanje med računalniki bolj udobno ... če imaš pa router (usmerjevalnik), pa ne rabiš dveh mrežnih kartic v enem računalniku (ena za povezavo z modemom in druga za povezavo z drugim računalnikom) ... če imaš usmerjevalnik, je ta priključen v modem in oba računalnika v usmerjevalnik, vsak prek svoje mrežne kartice ...

kokr zdej kapiram imaš ti dva računalnika, vsak z eno mrežno kartico in eden od teh je priključen v modem ...

Serial ::

Jst imam računalnik,ki je povezan na internet z eno omrežno kartico,z drugo pa je povezan z drugim računalnikom,....:) :)
Glede IP-jev je tako,ti če zaprosiš ADSL da ti dajo stalni IP,naj bi ti ga dali,...jaz pa nisem zaprosil za to in imam nekako 2 menjavajoča IP-ja,...
Mislil sem priključit na modem switch,in na switcha pa oba računalnika,...Internet bi delal na teh dveh računalnikih samo,ko bi se določeni računalnik povezal,...8-O 8-O

Stvar je taka na switch se lahko poveže 8 računalnikov,...ampak v mojem primeru bi imela internet samo 2,ker imam 2 menjajoči se IP številki(če sem jsz enega prav razumel,...)8-) 8-)

lp

mte ::

Prav si razumel. Če imaš študentski paket pri siolu imaš možne 2 povezave hkrati, če maš pa navadnega pa baje 4. Če imaš dinamični ip seveda. Če zaprosiš za statičnega imaš lahko le eno. To so max. števila hkratnih pppoe zvez če želiš z vsakega računalnika imeti ločeno povezavo. Če nabaviš pa router pa dejansko operiraš z eno povezavo (nima veze al dinamičen al statičen ip) in si potem lahko porihtaš magari 100 računalnikov ki bi do interneta hkrati lahko dostopali preko routerja.
lp

nodrim ::

uuu.. tega pa nism vedu, da maš lahko dve povezavi ... ja, pol bo pa tut prek switcha šlo ... sam po mojem ti je vseen boljš met router kot samo switch ...

je pa res, da je normaln router skor dvakrat dražji od normalnega switcha ... tak, da se sam odloči ... zaenkrat maš pa lahko brez vsega, sam mora bit un računalnik z dvema mrežnima karticama skoz prižgan, če hočeš z drugega na net prit ...

Serial ::

ok,...mislim,da se bom odločil za switch,....:D :D :D samo šem nekaj me zanima,oba računalnika se bosta vidla drug drugega preko switcha,...varjanta lan

nodrim ::

ja, se bosta vidla itak ... switch je itak samo kot konektor ...

Serial ::

thx8-O 8-O

karafeka ::

MTE
Če imaš študentski paket pri siolu imaš možne 2 povezave hkrati, če maš pa navadnega pa baje 4. Če imaš dinamični ip seveda


Huh? Al to narobe razumem, al pa nimaš prav.

Namreč jaz imam študentski paket, switch in gor priklopljene 3 računalnike (naenkrat), pa nobenih problemov.

monster-x ::

Karafeka, v bistvu zelo prav razumeš. SiOL pač to navaja ... kako pa imajo oni pri sebi to poštiman, pa vprašanje. ;)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Serial ::

Karafeka,...si rekel da imaš na switch priklopljene 4 računalnike,...in,da ti na vse dela internet,...8-O 8-O Kaj iz vsakega se moreš posebej prijavit,...

lp

karafeka ::

Na switch mam priklopljene 3 računalnike, pa mislim da tut s četrtim ne bi blo nobenga problema.

Kak to misliš, da se morm iz vsakega prijavit?
Seveda da se moram, če hočem prit na internet (pa vsak računalnik ima drug IP na internetu, kar je mogoče samo pri dinamičnemu IP, če bi imel statičnega oz. fiksnega to ne bi blo mogoče).

Glej mojo konfiguracijo:

ADSL modem --> switch -->
--> računalnik A
--> računalnik B
--> računalnik C

Na A (ki ima interni IP oz. ip mrežne kartice 192.168.0.1) so Okna XP (ter Gentoo, vendar to je že druga zgodba:), prav tako so XPji na rač. C (192.168.0.3). Na računalniku B pa so Okna 98 (192.168.0.2).
Takšne IPje lahko imaš samo če imaš subnet mask 255.255.255.0. Če imaš drugačno masko potem moraš spremeniti tudi interne IPje, da se potem računalniki vidijo med sabo.

Ma ja, zgornja 2 odstavka sicer nimata nobene veze z dostopom do interneta (to samo omogoča da se računalniki med sabo vidijo v lokalni mreži (LAN), ampak mogoče ti bo koristlo :).

Serial ::

Končalo se je tako,da sem kupil router za 7k,..in zdaj dela vse lepo in praw,..:D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776550973 (1804) d4vid
»

XBOX LIVE problem s konekcijo :( :( :(

Oddelek: Konzole
303056 (2773) T_F_7
»

prosim za pomoč glede nastavitve switcha

Oddelek: Omrežja in internet
92676 (2551) ross|e20
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384767 (4286) SasoS
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371733 (1421) nimus

Več podobnih tem