» »

ADSL?

ADSL?

1
2
»

Elemen_T ::

Keš na telekomu JE.
in mislim da ADSL v slo sploh ni vec v razvoju...pac pa morajo porihtat le še drobnarije...vsah upam no 8-)

boha ::

tole sem prebral na monitor web strani:

Od predstavnikov podjetja (Iskratel) smo izvrtali tudi nekaj podatkov o projektu ADSL, ki ga Telekom obljublja in hkrati zavlačuje že več kot eno leto. Zadnje pol leta gre zamudo pripisati ponovljenemu razpisu (eden od ponudnikov se je na prvotno izbiro pritožil), toda sedaj bo projekt vendarle stekel. Iskratel je s Telekomom podpisal pogodbo o dobavi prvih 20.000 modemov ADSL (in pripadajočih ADSL koncentratorjev – DSLAMov), pilotski projekt pa naj bi stekel okrog 1. februarja. Zanimivo je, da bodo le DSLAMi v večjih mestih Siemensovi, v manjših pa domači, Iskratelovi. Iskratel je namreč, tako kot pri navadni telefoniji, razvil lastne koncentratorje, ki so bolj primerni za namestitev v področjih z manjšo gostoto uporabnikov. Sami modemi ADSL bodo (ťzaradi vztrajanja TelekomaŤ) vendarle Siemensovi. Glede na začetno veliko količino naročenih modemov je za pričakovati, da bo Telekom določil ugodno ceno paketov ADSL. In ker so vse pravne prepreke sedaj mimo in ker testni uporabniki ADSL brez težav uživamo že pol leta, je morebiti za upati, da bo prodaja stekla tudi precej hitro.

miranpozar ::

Mmmm... 20.000 modemov je več kot v preteklosti omenjanih 5.000! Zanimivo?

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

McHregec ::

folk v februarju bomo lahko že surfal z ADSL. Jupi :D:D:D:D:D

andrej ::

upam, da je to res...

McHregec ::

Prebri časopis DELO Torek 30. Januar na strani 13 v spodnjem kotu v rubriki na kratko. :D

Pretorijanec ::

A ker ve kolk bo pa to stal? Naprimr, da ze mam ISDN. Stane me torej se modm ki me bos stal cirka kolk? Pa kolk bo priklop pa narocnina? Kolk me ADSL bols povezave ud kabla? A se bols splaca ADSL al kabl?

andrej ::

kaj pise v delu?

PaJo ::

Hm... nimamo vsi Dela, ampak na sreco ga mobisux-ovci skenirajo. Evo vam skopiran clanek:
Ljubljana – Telekom Slovenije bo po letu obljub,,testiranj teh-
nologije in polletni zamudi zaradi ponovljenega razpisa (na razpisu
niso izbrali najcenejšega,ampak najugodnejšega ponudnika Iskra-
tel)februarja začel s komercialnim uvajanjem tehnologije ADSL.
Po besedah Borisa Ziherla,predstavnika za stike z javnostjo,bodo
v februarju ponudil komercialno uporabo tehnologije ADSL,pi-
lotski projekt pa naj bi stekel že 1.februarja.Na Telekomu Slove-
nije ne komentirajo,ali bodo priključek ADSL dobili le uporabni-
ki ISDN,ali tudi navadni uporabniki,ker naj bi bila to stvar ťstra-
teške odločitve Ť.Strogo tehnično lahko tehnologijo ADSL upora-
blja vsak Telekomov naročnik,saj je za delovanje potrebna le ba-
krena parica,res pa je,da tam,kjer ni ťtehničnih Ťpogojev za
ISDN,ne bo komercialnih pogojev za ADSL.L.D.H.

Upama da se bo 1.2 ze res dalo kaj izvedet in dobit, zdaj se samo cakamo ko pes na kost:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

torej jutri zacnemo z invazijo na telekom:D

kuky ::

jutri zjutraj ko se zbudim ,prva stvar kličem na telekom :" prosim, v roku pol ure hočem surfat z ADSL jem, ne jeb.m 5%".Če mi ne ustrežejo pošljem svojo armijo nad stavbo telekoma.8-)

singular ::

pol pa ql..

Elemen_T ::

Sej bo sej bo...mislim ADSL:D
Pismo ste neučakani..saj vem da je telefon drag kot zlati prasec ampak vseeno pomoje ne bo težko počakat še nekaj mesecev.

Pretorijanec ::

A bi mi en puvedu, kok bo usej priblizn stal. Ce ze mam ISDN.

Elemen_T ::

Preberi vse v tem postu pa boš poizvedel okvirno...za ceno pa zele itak še nihče ne more bedet 100% kolk bo...to bo 1. rekel telekom, čez....:\

Jake ::

Ja meni so telekomovci rekli, da bo 40 000 SIT priključnina, pa pol 8000 SIT na mesec za 1 mbps domačega prometa in 256kbps tujega prometa.

andrej ::

zelo bi bil vesel, ce bi direktno povedal kdo je to reko...

PaJo ::

Hehe... mene pa se bolj zaniam neka kontaktan stevilka ali emal ali bilo kaj, samo da bi zvedel kaj bol resnih informacij, ker do sedaj so bile vse samo informacije od prijteljev itd...
Upam da bo kmalu kaj na obzorju:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

ne glede od kod mas informacijo se nanjo ne mores zanest. dober primer je ta clanek v delu, ki ne drzi... ma casopisi samo dezinformirajo ljudstvo nic drugega...;(

DC- ::

Andrej v delu verjetno niso nč krivi pač so jim na telekomu tko rekl, k pa še sam podobnik verjetn ne ve kdaj jim bo uspel ADSL uštimat. Telekom je malce velik in ZELO neorganiziran. ADSL pa pride počakajte saj tako nič ne morete edino da rabite tipkovnico z vsemi ugibanji

DC

andrej ::

kako pa ves, da je to bla sploh uradna informacije od telekoma? Kaj pa ce je kdo iz telekoma neko informacijo leakno, novinar si pa je zadevo narobe predstavljal in tukaj je zmeda... dokler telekom sam uradno ne objavi necesa lahko drugi pisejo kolko hocejo pa ne bo nic...
kakorkoli ze mi tak ne moremo nic spremenit - mi lahko samo cakamo...

Stripy ::

No, Siemensove centrale delujejo testno kaksnega pol leta, mogoce bodo kaksno od teh ze namontirali tudi za normalno uporabo v vecja mesta (ceprav dvomim). Kar se pa tice periferije, jim pa lahko zagotovim, da vsaj se kaksne 4 mesece (beri pol leta) ADSL central ne bodo videli.

dynamite ::

Upajmo, da bodo v kratkem kaksne alternative in da se nam ne bo treba vec ukvarjati s Siolom in Telekomom. Tako ali tako bo po mnozicni prodaji ADSL kvaliteta dostopa zelo padla, saj nekaj manj kot 200 mbit po moje ni nic za (skoraj) celo drzavo.

J-A-G ::

VI STE ENI PEKI !:))

Poklične na kero koli številko od telekoma (prodaja), za splošne kupce 080 3000... pa vam povejo datum ------> MAREC>:D

ABX ::

Upam di ni Telekom edini ki ima možnost nudit ADSL.
Sicer ne vem kaj je vse za ADSL-jem, ampak pomoje tudi kaka druga velika firma lahko kaj pove na tem področju.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Stripy ::

Za ADSL rabis telefonsko linijo in ISP. Pri nas se pa ve, kdo ponuja telefonsko linijo. Konkurenca bo... cez kaksna tri leta mogoce.
Pa se enkrat, ADSL bo na voljo le v vecjih mestih, kjer je pa verjetno boljsa (cenejsa, hitrejsa) moznost kabel.

Elemen_T ::

Konkurenca telekomu bo prej kod v treh letih...to pa zagotovo.

Stripy ::

Konkurenca bo, ampak na zacetku precej slaba. Telekom je zamenjal v lanskem letu vse centrale in ima ogromno omrezje. Kdor bo pa prisel ne bo imel nic in ima moznost, da omrezje najame ali pa zgradi. Verjetno ga bo najel, kar bo vseeno velik strosek, potem bo pa moral se ponuditi precej nizje cene kot Telekom, da se bo zacela vecja selitev dus. Kar poglej, kje je danes Mobitel, kje pa Simobil. Samo cene so se znizale.

Elemen_T ::

Ravno v cenah je fora...jaz bi dal tudi svoj 51kbps prenos za ceno 30 SIT ene ure kljub temu da bi potem imel npr povezavo 30kbps...

Lp

kuky ::

konkurence telekomu nebo se en lep cas nazalost.zavlacevanje z zakoni je sluzilo samo za to da si je nas dragi monopolist zabranil, da bi prislo do konkurence. in to s pomocjo vlade. vlada crpa bajne vsote od telekoma in ves da bodo storili vse da ga zabranijo. edino kar nas spasi je kaksna visja direktiva iz evropske unije zato cimprej v evropo.

kuky ::

... res da bomo pol jedli nore krave ampak vazno da siba internet ....:D

wind ::

tole bo jutri objavljeno v delu..

Ljubljana –Telekom Slovenije je napovedal,da bo v ponedeljek, 5.februarja, javno oznanil cene in pogoje za pridobitev paketa ADSL za komercialne porabnike. Prihodnji teden naj bi bili znani tudi pogoji pridobitve povezave ADSL za vse internetne ponudnike v
Sloveniji,na podlagi katerih se bodo odločili za uvajanje storitve ADSL svojim naročnikom.Pri Telekomu še vedno ne komentirajo bojazni komercialnih uporabnikov,da naj bi dobili storitev ADSL samo tisti,ki že imajo priključek ISDN,niti ne komentirajo bojazni drugih spletnih ponudnikov,da naj bi bila storitev ADSL pogojeva-
na s pridobitvijo raznih gradbenih dovoljen (kot pri ISDN),zakupu povezave ATM,censko politiko,omejenim številom priključkov ADSL ...
----------------------------------------------------------
Tole sem kopiral z mobitel.sux.nu foruma.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ali cabel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
534393 (3413) cbelica
»

ADSL brez ISDN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
567959 (7959) Blue22
»

ADSL URADNE SIOL CENE (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
615440 (3879) Reso

ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
231813 (1327) andrej
»

ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
462485 (1828) Tr0n

Več podobnih tem