» »

Bomo res dobili nove tel. št.?

Bomo res dobili nove tel. št.?

1
2
»

ahac ::

Sej je res, da menjava številke ni kul.. ampak če to pomeni, da boš imel manjši račun potem to pač narediš.

Jaz tud še nikol nisem menjal, ker mi operater in tarifa ustrezata. Če bi se pa izkazalo, da bi drugje plačal manj bi pa zamenjal številko.

No.. bi blo pa kul, da se prenosljivost čim prej naredi. Z novimi ciframi ali brez.

Še na nekaj bom zdle odgovoru, k sem opazu:
>> in če potrošnik pravi, da noče vedet kolk ga pogovor stane - naj to tudi dobi.
Večina uporabnikov itak NE VE koliko plačujejo niti za klice v lastno omrežje, kaj šele za ostalo. "Vedo" samo, da je Mobitel najcenejši, ker ga imajo vsi ostali.
Vprašajte mamo, strica, soseda.. kogarkoli. Zelo verjetno nimajo pojma o cenah.
Itak da pa operater lahko obvestilo pred zvezo: "kličete v drugo omrežje".. tu tu..
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BigWhale ::

A tezko je poslati eno obvestilo vsem, da imas novo stevilko? Oh my... ;>

Poldi112 ::

Je tezko, ce je nepotrebno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

DominusSLO ::

bigwhale
Ti to misliš po pošti pošiljat al kaj?

_marko ::

Ja, ker se obvestila lahko pošiljajo samo po pošti...:\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

BigWhale ::

Po posti? Ne, eni smo bolj moderni, jaz imam v kleti 450 postnih golobov! Heh.

Ves kaj je resitev? Odpovej telefon! Sploh ne bos imel stevilke, ki bi se ti lahko spremenila, no, mogoce le EMSO in davcna... ;>

Tody ::

Vsi skupaj samo jokate tukaj, pomoje ma pa redko kdo od vas več ko 10k računa. Če hočejo poenotit in prenašat številke pač bodo moral spremenit sistem. in ko so lih pri temu bodo dodali še eno cifro.
Bolj me skrbi kako so si oni to zastavil kakor sem slišal bi oni radi naredil nekak takole 0641 0631 0640 0670, po eni strani vam bodo ostale številke po drugi strani pa...

DominusSLO ::

marko ti bi si verjetno znal izmislit gsm številke za pošiljat sms-e....
Od stonevemkolko folka ki mam v telefonu pa jih ima meni znan mail naslov mogoče max. 20. Tako da bi res pomagali le golobi v kombinaciji s čarobno paličico.

Upam pa da nam bo marko razkril druge načine za pošiljanje sporočil nam nevednim, zastarelim primitivcem.

BigWhale ::

Khm, po SMSu jih posljes? A ni to nekak tko, samo po sebi jasno?

Tody:

Ko imam jaz 10k racuna, se coham po glavi ker se mi zdi, da so mi pozabil se nekaj jurjev racunat :P

DominusSLO ::

BigWhale
Hmmm...meni res ni jasno kako bom poslal sms osebi od katere ne poznam številke.... sem upal, da mi bo to marko povedal, lahko pa mi tudi ti namigneš >:D

LP, pa da se mi nebi kdo užalil slučajno :)

Matev ::

Khm, po SMSu jih posljes? A ni to nekak tko, samo po sebi jasno?


in kje dobiti njihove NOVE številke

da ne omenjam zamenjave tisoč in milijon vizitk
in takih in drugačnih obrazcev

BigWhale ::

Ah, me and one tracked mind of mine... Prevec sem se zacel ukvarjati s problemom spama :P

Eh, to bodo avtomatski odzivniki. tako kot so bili v stacionarnem omrezju, se tri mesece po menjavi stevilk.

Tody ::

BW na tebe ni letel to :)

Matr res mislite da so tok nesposobni da bodo pa zdej kr vsi random nove številke dobil ? Mogoče bo pa javni prenos prek TV : Danse ob 20.00 na prvem prgoramu RTVSLO Žrebanje mobilnih številk !

Tako kot so naredili neki ključ za stacionarne številke (Vrhnika je dobila 5 med prvim setom številk) bodo naredili tudi za mobitel. Poleg tega telefonu ki niso lih najstarejši imajo funkcijo pošlji na vse. In vrjetno ne bodo številk izklopili isti trenutek kot bodo nove prišle v veljavo ? Doh...

Matev ::

ja je treba to doživet
potem boste pa vedel kakšne sitnosti so z novimi številkami

_marko ::

DominiousSLO:
Vsem, ki jih maš v spominu napišeš 1 sms -> sent to all, pa je rešeno.

->Hmmm...meni res ni jasno kako bom poslal sms osebi od katere ne poznam številke
>:D lol, pametna
No, če se ne zafrkavaš beri dalje:

In kaj točno s tem misliš?
A te osebe pa tvojo telefonsko poznajo?
Nevem kaj misliš, imaš svoje podjetje in se ti spremenijo telefonske?

No, glej... rešitev, samo malo je treba pomislit, ni težko:
Sprememba je napovedana naprej - objaviš spremembo svoje telefonske, daš tiskat nove vizitke ali karkoli že v tvojem primeru.
Ko se spremenijo telefonske bodo še nek določen čas doseglijve stare v tem smislu, da bo odzivnik povedal novo številko.
Spremeniš na net strani....
itd..

Če bi rad bolj konkreten odgovor daj bolj konkretno vprašanje.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Matev ::

daš tiskat nove vizitke ali karkoli že v tvojem primeru.


a boš ti častil

_marko ::

A ti daš tiskat miljon vizitk naenkrat, da ti držijo 15 let?:\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

DominusSLO ::

Sej v večini sem se zafrkaval, bi pa vseeno znalo bit problematično za prijatle iz drugih držav(italija, hrvaška) in tudi nekaj pomorcev ki jih poznam. Moram tudi omenit, da moja nokia 3310 ne zna pošiljat vsem naenkrat :D Imam pa jo že 4 leta in še ni rekla zadnje besede...

Če bodo številke samo dodane zraven sploh ni nekega hudega problema, če pa bi se po nekem čudnem slučaju(kot višja sila pri siolu) zgodilo, da bi številke res postale random, bi pa nastala never ending zmešnjava.
LP

Tody ::

Matev sej bo mobitel sigurno kako akcijo imel :D boš dobil 50 vizitk :D Joj kaki biznismeni ste da si nemorete privoščit 100 vizitk ! Dejmo zbrat 500 sit da bo človek lahko šel do avtomata k zna delat vizitke !

_marko ::

Ja, res ni hudega problema, ljudje samo jamrajo.
Je pa to enkratni strošek.

P.S. a ne stane msg enako do npr hrvaškega operaterja?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Matev ::

tody a mi boš potem še teh N vizitk šel in raznosil do N ljudi

in boš ti zamenjal vsem oglasne panoje ki vsebujejo "staro številko"

jstrna1 ::

Misli tako sranje, res nevedo več kaj bi radi naredli...
Milsim ne......
Lahko pa bi bli sponzorji ti ki bodo spremenil da bomo lahko okrog povedali nove številke vsem...:))
Amd Athlon 2500+ & Ati radeon 9... !!!!

_marko ::

Sej ljudje vejo, da so to stare številke, če bodo rabili novo jo bodo zlahka dobili.
Kaj kompliciraš?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Tody ::

matev evo zdej me pa res zanima koliko oglasnih panojem imaš ti po sloveniji ? Pa bom uporabil svoje moderatorske moči in pustil reklamo na slo-techu samo res me zanima !!

Glede ljudi če jih boš rabu jih boš mogu poiskat, drugače obstaja tudi pošta in se znebiš vseh na enkrat ostali bodo pršli k tebi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Matev ::

Za nekoga, ki pozna malo ljudi res ne bo problema.

_marko ::

Za nekoga, ki jih pozna 3x več pa bo?
Zakaj že?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _marko ()

Matev ::

zamenjaj e-mail in boš videl

_marko ::

Če bo na tvojem mailu avtomatski odzivnik, ki bo takoj sporočil nov mail najbrže nebo problemov.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

CaqKa ::

matev kake probleme imaš ti?
pa zakaj sploh delate problemov ko še jih ni?

matev glede tajnice..
tajnico flikneš na staro številko in na stari številki folku pove novo številko. in potem te folk pokliče na novo številko.

pa kaki problem ti je imejl zamanjat?
na starem imejlu menjaš reply-to adreso na novega pa je zadeva hitro rešena.. folk itak reply stiska pa je zadeva rešena en dva tri..
ti imaš tehnologijo očitno zato da ti otežuje življenje namesto da bi ti ga lajšala.

CaqKa ::

aja.. pa jaz semza več kot 7 mestne številke.. razn če bomo prej ipv6 cifre dobli :)

BigWhale ::

A ste nekateri slepi? Tajnice so bile v stacionarnem omrezju avtomatske! Samo rekel si na telekomu, da ti jo vklopijo. Po defaultu je pa vsak dobil tisto, ki je rekla, da je stevilka spremenjena in da poklici informacije.

ahac ::

Ja sej. CaqKa verjetno misli menjavo številke zdej.. če bi menjal operaterja.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490151958 (16679) Steinkauz
»

Menjava številke : da/ne? Kako pogosto?

Oddelek: Mobilne tehnologije
417110 (5404) brez-imenko
»

Zalezovanje po telefonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6413225 (11585) amigo_no1
»

Mobitelov študentski paket: pazite, kam kličete !

Oddelek: Mobilne tehnologije
284307 (3332) ahac
»

Prenosljive telefonske številke

Oddelek: Omrežja in internet
112269 (1767) madmitch

Več podobnih tem