» »

DTS zvok v Divx filmu

DTS zvok v Divx filmu

krebs11 ::

Živjo!
Imam dva problema. Film je posnet z DTS zvokom in bi ga rad spremenil v ac3 ali mp3 gre za novi film. Ali ima kdo probleme s tem? Iskal sem že kodek, pa ima ffdshow samo filter, prav tako imam probleme z video kodekom x.264, dobil sem inštalski kodek, ki pa v resnici sploh ni kodek ampak filter,tudi ffdshow ima tak filter,v virdualdub pa me opozori, da lahko naredim samo direct stream copy in ne fast recompress. Filme bi rad gledal na dvd predvajalniku Yakumo-zakon predvajalnik!!

[hvalisenja z warezom nimamo radi. lp moderator]
  • spremenil: CaqKa ()

Dr Evil ::

Poskusi tole besweet.Al pa poglej na www.doom9.org


At last GOOGLE is your friend:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

gumby ::

yakumo zna DTS poslat na spdif izhod. (preverjeno)
ampak nisem preprican, ce ga tudi dekodira in poslje ven stereo. lahko pa preverim, ce hoces:)


na racunalniku lahko uporabis AC3 filter (iirc podpira DTS od v1.0 naprej). zvok zna dekodirat/prekodirat v razlicne kombinacije ali poslat direkt na spdif.
za virtualdub pa spet nisem preprican, ce se razume z njim. probaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

krebs11 ::

Z besweetom sem probal, pa ni bilo nič, če inštaliram ffdshow filter je zvok popačen in hrešči, na predvajalniku sem poskusu, pa se mi slika zatika, zvoka pa ni, ker imam kar prek scart kabla, a ne obstaja kakšen konverter iz dts v mp3 wav, za ac3 že obstaja.

Inja ::

Loh probaš s Pocket DivX Encoder prekodirat cel film.
Več o programu in link do programa dobiš na tej temi:
http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=129284#neprebrano

Lp, Inja

gumby ::

inja: zakaj bi sel prekodirat video, ce je problem z zvokom? to je podobno amputaciji glave pri migreni:\

krebs11: z ffdshow ti ne morem pomagat, ker ga ne uporabljam in nimam pojma, kaj pocne. hrescanje pomeni, da ti ne prepozna DTS in ga samo "spusti" skozi kot navaden stereo. tole sem nasel na njihovi strani:

There files use quite a strange way to store DTS in WAV. The header states it's ordinary 44100 Hz stereo 16 bit uncompressed format, but in fact in contains compressed DTS data. When opening these files in, for example, Winamp you'll hear just strange noises. An application has to scan the audio data for DTS headers (this part was taken from mplayer) and when found, use DTS decoding routines to play that file. This is how ffdshow does it currently. It scans first chunk of audio data and changes decoder to DTS if necessary. Of course the scanning isn't perfect and it's possible that uncompresssed audio file will be misidentified as DTS.

To play such files, both Uncompressed audio and DTS decoding have to be enabled in ffdshow audio decoder codecs list. There is currently no way to disable checking for DTS data in WAV in the configuration dialog. If there would be cases of misidentification, inform me and I'll add possibility to disable it.


btw si probal AC3 filter? ta vsaj pri meni deluje, kot je treba. tako passtrough na spdif kot dekodiranje

Inja ::

Ja sorry no, eni se pač raj držimo preverjenih zadev.
Na ta način dobi vn normaln DivX film, z MP3 zvokom, in avdio se ujema z videom. Tko ga loh predvaja kjerkoli in ve da bo delal.

Torej, jst bi za migreno vzela tablet za katerga sm 100% sure da bo nucov.

Lp, Inja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S/PDIF in AC3-passthrough n-tič

Oddelek: Zvok in slika
262308 (2144) 20sdfj093f

DTS Audio

Oddelek: Zvok in slika
296280 (3801) gregyk
»

S/PDIF out samo 2.0 zvok namesto 2.1 (subw. ne dela)

Oddelek: Zvok in slika
142338 (1875) Zako
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122248 (1979) link_up
»

DTS audio iz pcja - ni zvoka/samo šum/le 2 kanala

Oddelek: Zvok in slika
182182 (1855) mamamia

Več podobnih tem