» »

Nimaš otrok... plačaj davek!!!

Nimaš otrok... plačaj davek!!!

1 2 3
4
»

username ::

Sej v bistvu tud v Sloveniji stane hiša tolk kot v ameriki, sam nihče ni stakšno hišo zadovoljen.
Me prav zanima. Da si nisi tega kar malo izmislil, a?

Druga reč je pa ta da v Sloveniji teren ni primeren in dovolj velik za takšne gradnje.
Tale je pa sploh močna. Kakšen teren? Kakšne gradnje si imel v mislih? Kaj si sploh hotel povedati?

Tole kar si napisal, nima nobenega logičnega smisla. Da ne govorimo da tvoj drugi stavek spodbija prvega.

Sorodnik je dobil štipendijo
Hja vsake toliko slišim od koga, kako je "nečak od sošolke od frizerja od kolegice od mame" šel v Ameriko, pa mu ni bilo pogodu in se je prikotalil nazaj. Slišim pa tudi dosti (veliko več) zgodb o ljudeh, ki so kar lepo ostali tam (ali pa v Švici, Avstraliji...). Saj ni nujno, da vsi v Ameriki uspejo, eni so pač nesposobni. Namesto da bi poskusili še enkrat, pač pridejo nazaj in potem šimfajo, kako grozno je v Ameriki, zato so pa prišli nazaj (kje pa, da bi se vrnili zato, ker so nesposobni in jim je spodletelo,- kdo bo pa to priznal).
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Tear_DR0P ::

Veš sej najbolj hecn je to da se ni vrnil. Oziroma je prišel samo tolk nazaj da je povedal da je zaključil polanje in da je dobil dobro službo. Zdej pa ne da ma hišo na obrobju mesta (tisto leseno več sobno s psom in drevoredom) ampak živi v novem bloku v centru mesta. Sam da je prav zgrožen nad številom trailer parkov in kakovostjo montažnih hiš iz suburban predelov.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

Deadalus: "Jaz ne vem, zakaj vsi danes jamrajo, da ni kritične javnosti. A je kdaj obstajala?"
Ja, v začetku 19. stoletja. :\

"Mediji - seveda včasih zlorabijo svojo moč. Samo, prej ko se spravimo v teorije zarote, se je treba vprašati, ali so uredniki vedno nastavljeni s strani nekoga, ki hoče nadzor, ali se zgolj obnašajo v skladu s svojimi prepričanji?"
Saj ni problem namerni nadzor, problem je kultura, nadzor, ki je postal norma.
Pa pod nadzor ne mislim kakšnega komunističnega pranja možganov, ampak recimo oddajo E+ na Kanal A. Zadnjič sem slučajno prižgal TV in gledal ene par minut. Nekajminutni prispevek je bil o tem, kako je neka srbska pjevačica za katero nisem še nikoli slišal seksala s svojim varnostnikom in prevarala moža. Mislim, halo?
Kaj je funkcija takega prispevka?
Nadzor - v smislu uspavanja množic. Namesto pravih problemov nam mediji servirajo potrošniški lifestyle.
Pa ne namerno, ampak zato, ker je taka celotna množična kultura.

Seveda pa je nekaj drugega pogajanje z vlado in javna "debata" na TV.

Ljudi, ki bi bili sposobni misliti s svojo glavo je pa vedno manj. Sploh pri nekaterih zagovednih političnih strankah je intelektualizem skrajno nezaželjen (hmmm, pravzaprav pri vseh >:D ). V politiki prevladujejo interesi in moč, ne pa racionalna debata in trezen razmislek.
Predvsem pa se zmanjšuje število tistih, ki bi bili pripravljeni celo kaj narediti. Saj sosedov Polde je včasih še kritičen. Ampak samo za šankom, ko po nekaj zvrnjenih pivih zarobanti in udari po mizi. Potem pa se odmaje domov. S tem je "vse naredil".

Vedno me je fasciniralo, kako so ljudje sposobni kot čreda slediti politikom in vpiti da so za ... EU, NATO, reformo tega in onega... včasih komunizem, agrarno reformo,..., ne da bi pomislili na posledice. Ko pa te pridejo pa namesto, da bi že prej pretehtali in jih vzeli v zakup, ali pa spremenili mnenje - so pa seveda vsega krivi politiki in Sistem.
Ja, prejšnji komunistični sistem je bil zanič... kdo hudiča pa je sestavljal ta Sistem, kdo ga je pasivno podpiral leta in leta???

Zdaj tisti, ki so zaradi vstopa v EU izgubili službe ali jih prizadevajo ukrepi nove vlade jokajo in tarnajo. Mislim, kje pa ste bili eno leto nazaj? Vsak se je imel možnost informirati o posledicah in vzeti posledice v zakup. Ali pa spremeniti mnenje.

Ampak, ko je treba kaj narediti pasivna večina zavira kritično manjšino, ko je prepozno pa vsi jokajo in krivijo druge.
sudo poweroff

Daedalus ::

Hmm, počaki malo. E+ definitivno ni oddaja, ki bi servirala kaj drugega, kot potrošniški material. Tako da tale primerjava nekoliko odpade. Tam se pač ve, kakšna oddaja je to in od nje pač drugega, kot rumenega natolcevanja ne gre pričakovat. Sej mediji se načeloma lepo profilirajo - ve se, kdo je rumen, kdo je desno, levi, ipd... Bo kr držalo, da je mladina precej pod vplivom medijev, sam okoli tega boš kaj težko naredil. Čredni nagoni - vsak froc, ki je drugačen od večine, najebe. Pol so pa prisiljeni se obnašat kot večina in temu primerno spremlat razne revijice, oddajice, Omarje, ipd...

Za brainless folk pa itak obstaja en res velik krivec - naš ljubi šolski sistem. Ki ne uči kritičnega razmišljanja, ne uči vsaj osnovnih stvari o delovnju države, pravicah in dolžnostih državljanov, ipd... En moj kolega je že večkrat izjavil, da bi mogli met državljansko vzgojo. Pa ne tako v smislu prejšnjega sistema, ampak tako, ki bi te načila vsaj osnov demokracije pri nas. Po mojem bi se marsikoga usmerilo v rahlo drugačna razmišljanja o oblasti, kot pa zdaj. Ko folk ne hodi na volitve, ker ne vejo, da vsak glas nekaj šteje. Samo dovolj ljudi mora tako razmišlat. Ampak, oblast ne potrebuje takih ljudi, zato bojo stvari še pač dolgo takšne, kot so.

O ljudeh in odnosu do vladnih odločitev in njihovih posledic pa ne bi zgubljal besed. Ker jih je škoda. Povprečn Janez pač ne razume dogajanja okoli sebe in se temu primerno tud obnaša. Ko pa kdaj komu kaj razložiš, pa debelo gleda, al pa te obtoži zmišljevanja. Največkrat pa reče - ne mi bučk prodajat pa gre raje še na en pir. Hej, mogoče pa zato država ne ukrepa proti alkoholizmu. Je kr fajn meti določen % prebivalstva uspavanega>:D

Politične stranke ja... Ene precej dobro prenašajo strokovnjake - dokler govorijo, kaj njim paše>:D Pomoje še ni tako kritično, ker vsaj vladajoče stranke so precej odvisne od strokovnjakov, ki jim pomagajo pogruntat "pravilne" rešitve. Sicer je v ozadju spet določena ideologija, sam brez te pač ne gre. Za ostalo pa glej moj podpis.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

CaqKa ::

heh.. e+ naj komentiram.. heh.. kaka oddaja je to.. jaz sem mislo da je to kaka glasbena oddaja :)

mja.. okoli šole pa je itak bilo v prejšnih trenjih... dokler bodo ravnatelji kao menedžerji in šole njihova podjetja.. tak dolgo bomo šli navzdol z izobrazbo.

kar pa je bolj zastrašujoče pa je to. ne glede na to kolko se zdaj tukaj o tem razpravlja kot posamezniki ne moremo nič naredit.. ker bomo vedno izpadli kot tisti ki se ne znamo nič drugega kot prtoževat. itak smo manjšina..
ko bomo znali medije zjebat potem pa bo nekaj..
mathaii začni blog pisat, če ga še ne. sicer bi pa rad link do tvojega bloga.

Daedalus ::

>kar pa je bolj zastrašujoče pa je to. ne glede na to kolko se zdaj tukaj o tem razpravlja kot >posamezniki ne moremo nič naredit.. ker bomo vedno izpadli kot tisti ki se ne znamo nič >drugega kot prtoževat. itak smo manjšina..

Lahko se pa organiziramo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

CaqKa ::

zaposlene ljudi organizirat je tudi malo težka.. pa kaj sploh organizirat? vstajo proti državi?
vstajo proti svetu?
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako dvigniti nataliteto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6611236 (10574) jype
»

Koliko stane otrok?

Oddelek: Loža
484203 (2566) BigWhale
»

Davek na nestarševstvo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26113001 (8291) djordjevic
»

Rodnost

Oddelek: Problemi človeštva
432976 (1951) ThinMan

Več podobnih tem