» »

WLAN domet po hiši

WLAN domet po hiši

zee ::

Živjo.
ker bom v naslednjih nekaj tednih dobil adsl in se mi ne da rovarit po hiši, mislim nabavit Linksysov WRT54G router pa me zanima, kolikšen ima domet. Situacija je naslednja: adsl bo verjetno "prišel" v dnevno sobo, kamor sem mislil postaviti tudi ruter. Težava je v tem, da imam jaz sobo en štuk nižje (vmes je ena stena in plošča).

A bo wlan deloval ali moram vleči kable?

hvala,
zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

trek@s ::

Skoraj zagotovo bi moralo delovati!

230-DC ::

ja delal bo
sam signal bo mogoče slab
*the gates of valhalla are near*

Keyser Soze ::

Za uporabo osnovnega paketa adsl bo popolnoma zadostovalo. Si upam trditi z 99% gotovostjo.

Za kakšen LAN ali kaj takšnega pa bodo hitrosti že malo bolj slabe. Ampak še zmeraj znosne.

kalil ::

Imam enak problem z malo večjimi ovirami. :D

WLAN router bi postavil v mojo sobo, kjer je tudi ADSL modem. Problem pa nastane, ker je drugi računalnik nad sobo, ki je sosednja moji. Razdalja med računalnikoma je cca 10m, vmes pa sta dve steni in strop. ADSL paket pa je 4Mb. Bo wirelles povezava sploh to prenesla?

divide et empera

Keyser Soze ::

Po default nastavitvah dvomim da bo delalo s polno paro. Meni je s polno močjo in default nastavitvami delalo skozi eno steno. Moraš vedeti, da je maks hitrost routerja 5,4 MB. In to v idealnih razmerah. Probaj, prej ne moreš vedeti.

zee ::

Zgleda, da bomo ipak vlekli kable, saj smo ugotovili, da telefonskega kabla, ki zaseda cevi, ne bomo več potrebovali. >:D

hvala za info,
zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

danielka84 ::

pa tudi ce ga bi, lahko po cevi zraven obstojece zice potegnes se kake 3 utp kable.

Brane2 ::


Po default nastavitvah dvomim da bo delalo s polno paro. Meni je s polno močjo in default nastavitvami delalo skozi eno steno. Moraš vedeti, da je maks hitrost routerja 5,4 MB. In to v idealnih razmerah. Probaj, prej ne moreš vedeti.


Odkod ti to ? Tip ima ADSL 4Mbit paket in razmišlja o WRT54G, ki teoretično premore 54 MBit.

V praksi se recimo sosed coneecta na moj WRT54G in dosega pri prenosu z mojega diska mogoče nekih 15 MBit, je pa med njegovo in mojo anteno vsaj 10m in kar nekaj sten. Je pa tudi res, da si je tip zmontiral na svojem koncu usmrjeno YAGIco in tak pridobil kar nekaj dB signala.
Moj WRT54G ima pač stock anteno- na njem nisem ničesar spreminjal.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

BaRtMaN ::

Meni SMCjev router brez problema vleče čez dve armirani betonski plošči, moč signala naj bi bla zelo dobra. :) Tako da po mojem ni bojazni, da ne bi delalo.

davidb ::

AP benq AWL500 in router Micronet 54g sta me oba zelo razočarala.
V stanovanju imem več ali manj povsod stene in se mi signal tako zgublja, da ne gre čez dve stene, manj kot 10m. Še skozi eno steno je bolj jalovo.

Kaj so ostele zadeve kaj boljše ali je to tako.
Signal pade na poor, redkogood včasih se pa kar zgubi. O hitrostih raje nebi,..
david

Brane2 ::

Potem si pa na obeh koncih zrihtaj mali usmerjeni antenci in boš takoj pridobil 10-15 dB smao zaradi tega, tudi če recimo ne povečaš moči oddajnikov itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

davidb ::

Rad bi dosegel več točk, ki pa niso v ravni liniji, ravno nasprotno,...

Brane2 ::

Potem bi jaz razmišljal o povečanju moči oddajnika ( s kakim firmwareom ) ali še raje o sklopu večih anten, ki bi kazale v več smeri.

Določeni modeli znajo ob posebnem firmwareu baje krmiliti dve anteni, vsako s svojim signalom, kar bi tudi lahko izkoristil...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jan(JAE) ::

Imaš tudi opcijo več acces pointov.
www.jae.si

davidb ::

kaj več - 2 ap moram vsakega posebej definirati - 2 mrežiali ju lahko združim v eno mrežo z istim ssid ,....

pujsek_ ::

Moraš vedeti, da je maks hitrost routerja 5,4 MB. In to v idealnih razmerah. Probaj, prej ne moreš vedeti.

Ojoj kaki modreci! Kdo je testiral 5.4MB/s??? >:D
Linksys WRT54G je kar ok zadeva, drugače pa kot so že zgoraj nekaj omenjali Asus WL-500g npr. WL-500gx je precej boljša sazeda od linksysa...

@davidb
vse gre na en ssid in med seboj jih povežeš...
Welcome shop.wlan-sat portal...

basokiller ::

Lahko probaš po električni napeljavi (homeplug devices).Dva vmesnika staneta okrog 24.000. Vtakneš vmesnik v 220 not daš vezno vrvico utp in to je to. Drugi vmesnik pa vtakneš v 220 tam kjer želiš imeti pc vtakneš vezno vrvico in to je to. Dela odlično znotraj ene faze.Hitrost okrog 8-10mb.

LP
sof forewer

Soldier ::

Ziher bo delal, js mam tk doma naret da mam iz aces pointa ven cez okno homemade anteno na strehi pa z notebooku po bajti hodm 2 stuka nizje pa signal pade na minimano 3/5 crtic


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54GL (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516323 (2678) Senitel
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020930 (15131) broken/link
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257205 (5210) jancus
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433493 (2258) trnvpeti
»

Začetek brezžične povezave!

Oddelek: Omrežja in internet
211923 (1356) Brane2

Več podobnih tem