» »

kateri linux?

kateri linux?

OtonVM ::

sm že zgubu vse živce z winxp in odkar sm mel gor mandrake 10.1 sm videl, da bi to lahko celo blo zame...
vgl, problem je tak: na linuxiso.org sm našu kar nekaj zanimivih distribucij, nevem pa katere se lotit; seveda bi najraje začel za gentoojem, ampak je to z dial-upom malo težko (skompilat sistem že gre, ampak ves ostali emerge gre preko neta, torej to ni zame... :)) )... tako sem malo gredal in me zanimajo morebitne izkušnje glede Turbolinuxa, Lycorisa in SUSE.
v osnovi bi pa rabu sistem za relativnega začetnika (nebi o raznih prepisovanjih jedra ipd., nekaj pa že znam...), ki rabi predvsem lep izgled (pa brez komentarjev), multimedijo in office...

hvala!
OtonVM

moj_nick ::

Uporabi iskanje, ta tema je bila že neštetokrat predelana.
110111001001010001010000

Brane2 ::

Kar se Gentooja tiče, obstaja par bližnjic in lahko stvar postavipš tudi na dialupu, je pa vaprašanje koliko je to elegantno.

Recimo:

1. Če imaš kakega znanca, ki že ima instaliran Gentoo, lahko kar njegovega skopiraš na svoj disk in popraviš par malenkosti, predvsem kernel.
To seveda velja, če ima tip približno podoben CPU kot ti ali pa če ga ni optimiziral samo za en CPU.
Sistem skopirraš torej in si samo scompilaš svoj kernel glede na svojo plato ter prilagodiš grub conf in to je to.

2. lahko si snameš namesto LiveCDja GRP CDjko, ki že vsebuje marsikaj in tega torej ni treba znova emergeat.

Seveda pa kljub temu stvar lahko pomeni glavobole ob naslednjih posodabljanjih sistema, ko bo stvar hotela naložiti nove verzije programov...
On the journey of life, I chose the psycho path.

civic_ ::

poglej si tega linux.lorma.edu nameravam namestiti ta vikend

narejen je za študente, zato vsebuje aplikacije ki si jih navedel.
in seveda wine-windows emulator

christooss ::

Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

dux ::

Beatrix
Priporočam - Osnovana na Debianu + Gnome, majhna (190 MB), hitra, nobenega bloata (samo onsnovni programi, vse dodatne programe si lahko dobiš z apt-get) in neverjetno preprosta. Z njo sem 10X bolj zadovoljen kot z Ubuntu.
Upanje je v nasih odlocitvah


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux je počasnejši od Windows (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
33323307 (12922) Brane2
»

Ubuntu še ne prinaša dobička (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19614722 (10882) Daedalus
»

Prvi test Gentoo linux 2006.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
557786 (6220) Brane2
»

POT: Trenutno nestabilna prihodnost Linux namizij

Oddelek: Novice / Kiberpipa
364213 (2904) CaqKa
»

Skoraj že obupal pri inštalaciji Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
141385 (1204) Brane2

Več podobnih tem