» »

Belkin 54g wireless tezava

Belkin 54g wireless tezava

MitkoVIP ::

Zdravo
s sosedom uporabljava wireless router Belkin za deljenje adslja.jaz imam povezavo preko blkinove PCI wireless kartice,sosed pa preko kabla. In mi ni jasno zakaj meni prekinja povezavo in menja IPje,ceprav imam odlicen signal (54Mbps). ko vprasam soseda kako mu dela povezava ce tudi njemu prekinja ko surfa po netu in pravi da mu tega ne dela. Tako da zdaj se sprasujem ali on lovi intervale ko linija ne pade dol ali pa je z routerjem kaj narobe.
Upam da mi bo lahko kdo pomagal resiti to tezavo in bi mu bil zelo hvalezen.
LP Vsem :D

pujsek_ ::

Ja fisne nastavitve si porihtaj, izklopi dhcp in vse lepo nastavite, če bo še naprej zaferkavalo potem gre za nestabilnost wifi dela ali za izgubo signala...:\
Welcome shop.wlan-sat portal...

cryptozaver ::

Belkin rad obcasno vrze ven internet povezavo. Cez cas se spet sama vzpostavi ali pa resetnes ruter pa bo minuti nazaj. Mislim da krepne tebi in Luku naenkrat in ne le tebi. Naslednjic ko te bo prekinlo ga poklic in vpras ce njemu dela pa bos vidu. To pa da menja IP na LAN pa ni pomembno. Nastavi si lease time na forewer pa bo vedno uporabil enake IP je na LAN-u. Ne pozabi se nastavit IP range (ce sta na LAN-u sam dva kompjutera) na 192.168.2.2-192.168.2.3.

SasoS ::

Imaš SP2? Baje da odpravi občasno disconnectanje wlana...

MitkoVIP ::

hm cryptozaver od kje ves da je sosed luka? hehehe ves da sm ze vse probu pa prej mi je 1 mesc cist lepo delal brez tezav zj ta tedn pa spet jebe.zdej mu bom probu nastimat manual DHCP pa mo vidl kak se bo odzval.pa ip range je automatic nastavu.zdaj sm mu dau se WAP enkripcijo pa lzaklenu sm povezavo na 2 compa.
SasoS imam jz SP2 mam licencne k nam jih faks rihta ;) tko da ne vem ka bi blo.mal bom se probu spremenit cene je pa pomoje linija al pa adsl modem zjeban.
LP

polde66 ::

Živjo, a si tanovo nadgradnjo za tvojo pci kartico tud dola dal in nadgradil?
Probej s tem, drugač pa je možno da vama siol mal nagaja.
Jest sem si inštaliral še en programček Cfoos in morm rećt da me velik manj oz skor nio ne meče dol če pa že je pa kriv siol z svojimi motnjami.
Probej pa boš vidu
LP
polde

MitkoVIP ::

hm polde66 nije slabo to razmisljanje.bom jz vse se mal sprobavu,ce pa ni resitve druge pol je pa res siol. ;)
hvala
LP

cryptozaver ::

Ma clovek daj poslusaj kaj ti pravim. Imam enak ruter kot ti (pravzaprav imas ti takega kot jaz - a zej ves zakaj vem kdo je tvoj sosed :) ), ko ti bo naslednjic vrglo ven povezavo z netom, se povez na ruter in poglej kaj pise desno zgoraj. Ce pise disconected potem je vse jasno.
Edinole ne vem cist tocno a ti pade samo internet a WLAN???

MitkoVIP ::

hm hja predvidevam kdo bi lahko bil ;) am ko se takoj konektam na ruter ko vrze vn pise Disconnected.pa se v Mircu se vid ko se na nov logira not se vid da je drug IP,tko da more bit to linija pol.sam klinc k Luka nc ne klice na siol pa to,kaj nej pol jz?
LP

polde66 ::

statični IP, pa Cfos program,
Mam isti router pa tud brezžično kartico in še to v kleti tko da mi leti čez 2 plati pa dela kr ok.
polde

MitkoVIP ::

heheheh.ves polde ta tvoja ideja za drajverje je bla dobra sam kaj ko mam na cd-ju od kartice novejse drajverje kot so na netu.na netu sm pogledu so 2.4.5 jz mam pa 2.4.6 ;)
tko da bo treba na siol kr klicat.klinc ce ne bo sosed bom pa jz.eto zj mi je u 15 min 3krat se rekonektal na ircu ;(
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776551111 (1942) d4vid
»

Siol modem žično na wrt54gl v1.1 dd-wrt za WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
217649 (7485) NeMeTko
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543424 (18964) imallears
»

Belikn Wireless G Router

Oddelek: Strojna oprema
153125 (2965) MitkoVIP
»

Težave z WLAN

Oddelek: Omrežja in internet
101564 (1345) cryptozaver

Več podobnih tem