» »

OHŠJE!!???

OHŠJE!!???

3LeR. ::

Nujno moram zamenjat svoje staro premajhno ohišje, zato vas lepo naproša, če mi poveste kje v Lj bi lahko dobil kaj dobrega.
Nočem big towra ker nimam prostora. Rabil bi nekaj vmes. 4 x5.25', 4x 3.25', napajalnik dvignjen nad motherboard tray (ker drugače ni šans da spravim svojga Dragon orba noter:), napajalnik 300w obvezno, ...

če je kdo kje kaj takšnega videl bi mi bil zelo hvaležen če mi pove kje.

thnx za help.
lp

krucymucy ::

Macase Midi Tower!!! 300W napajalc, dobr narejena kista - kvalitetna... stane pa okol 18K SIT pr mlacomu!!!

3LeR. ::

NE!
Nočem tega macase ja ker ga ma en moj frend in mi ni všeč.

alien-w ::

3LeR.: najbolje je, da se en dan odpravis v LJ ter hodis po trgovinah (Mlacom, Ita Plus,...) nato pa gres se v BTC (hala D predvsem) ter si poiščeš najbolj primerno ohišje. V Iti plus so imeli kar v redu ohisja, samo ne vem, ce imajo 300W napajalnike. Toda tudi to bi se dalo zmeniti z njimi.

Han ::

Tole ohišje izgleda fenomenalno. Je v Sloveniji kakšen zastopnik za AOpen?

Justy ::

Ma macase ohisja so en vlki kurac, so nepraktična pa še grda ko smrt. Zgleda da se je nekdo nekoc zelel pohvalt da ima dobro ohisje in pol pol so vsi zacel trobezlat ces da so pa tale macase kar nekaj....

Sam sem tudi iskal neko novo prostorno prakticno in lepega videza ohisje. To je bil edeni kos hardwera za katerega se nism bil 100% preprican kaj naj kupim. Pol mi je pa prodajalc pri Jae-tu pokazu kar svoje ohisje in sem se hiter ogrel zanjga. Je nadpovprecno prostorno za midi ohisje in ima vse stvari katere sem sam zelel:
1. da je plac za napajalca obvezno nad matherboardom da ni pol problemov z ventilatorji
2. da se da posamzne stranice na izi dol snet
3. da zgleda dost ql
4. da ustreza mojmu namenu
Ohisje je firme Umax, cena se mi zdi da je bla tam okol 7 cuku, pol pa se obvezno 300 W napajalc, ki je bil mislim da 13 cuku.
uglavnem jst sem zadovln, pojdi k Jae-tu pa si ga oglej.
Edina hiba bo mogoce tistemu, ki ma mnogo cd-romov,rw-jev, dvd-jev in se kaj, saj ima "le" 3 reze za cd-rome in dva od teh sta pol loputo. eden pa je zgoraj, da ga lahko skoz brez odpiranja te lopute nemoteno uporablas, itaq pa pekaca in dvd-ja ne uporablas recimo tako pogosto. Jst pravim samo da si ga lepo pojdi pogledat, odlocu se bos itaq sam.

BTW: to je kos hardwera k ga folk zlo zanemarja ob nakupu, pol pa komu kaj rihtas, se pa jebes, ker ze kot prvo je recimo lega napajalca povsem zgresena in se kaj...

Daishi ::

Od 386-k naprej mam big-tower !:D

V zlatih cajtih s 13 ventilatorji!>:D

Osebno zivim prou veselo z Supermicro 760>:D
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

OldSkul ::

Tvoje ohišje seka Daishi!

Han ::

Huh, končno! Zdaj vsaj vem, katera firma je izdelala moje 5 let staro ohišje. Hvala Daishi. :))

Mimogrede, ker so naši sestavljalci PC-jev še vedno dokaj brezobzirni do kupcev - ko odneseš mašino, ne dobiš zraven VSEH sestavnih delov - me zanima, če ima mogoče kdo originalno zadnjo ploščico, ki pride med priključke osnovne plošče in Supermicro ohišje? Iščem standardno ploščico z luknjami za dva PS/2, dva USB, dva COM in en LPT priključek (Asus P2B plata). Hvala.

Daishi ::

Pred petimi leti je bil na trziscu model 750, zelo podoben ampak z "slide in" 5,25 sloti. Moje ex ohisje !:D

Ploscico ATX "za odzadi" pa ti zrihta vsak faca trgovec ( jst sm jih ze par zrihtu in sm suh ko bibr ) ( . . . no kar se teh ploscic tice !:D

Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

Han ::

Žal ima moje Supermicro ohišje (podobno je modelu SC701-A) malce širšo luknjo za ploščico, tako da nobena od teh, ki sem jih uspel dobiti, ne paše. Ob robu ima npr. majhne zatiče...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ohišje, napajalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
161624 (1261) cybermedo
»

Ohišje s več kot 320W napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
151074 (882) OldSkul
»

Kero ohisje naj kupim: CHIEFTEC ali MACASE

Oddelek: Kaj kupiti
361346 (996) tomaz255
»

MACASE KA-066WP Ohišje :((( ni kar pravijo

Oddelek: Strojna oprema
131100 (853) OldSkul
»

kero ohisje

Oddelek: Kaj kupiti
181698 (1477) Enzo77

Več podobnih tem