» »

Canon iP4000

Canon iP4000

bigbug ::

Izkusnje?Kvaliteta tiska?Poraba barve?

mimax ::

Jaz ga imam sicer malo časa, zanj sem se pa odločil zaradi dejstva, da omogoča printanje na obe strani. To pomeni da lahko vstaviš v spodnji ali zgornji podajalec papirja po 100 listov (lahko s tipko izbiraš iz katerega naj vleče), daš eno stvar printat in ko prideš nazaj te vse lepo čaka dvostransko izpisano. To naredi tako, da najprej list natisne na eni strani, nato pa ga povleče not, obrne in ga natisne še po drugi strani (to ima samo Canon).

Izpis se mi zdi dovolj lep in natančen. Kartuš je 5: yellow, magenta (rdeča), cyan (modra), black (za mešanje z ostalimi za črno na slikah) in ena večja posodica black za tekst. Najhitreje se mi porabljata modra in ta velika črna. Do zdaj jih še nisem menjal, cena ene pa je okoli 2.500 SIT. Zdi se mi, da v BOF-u prodajajo nadomestne po pol manjši ceni, ampak po telefonu so mi rekli da so neke nove oznake in da moram priti pogledati če ustrezajo. Verjetno jih tudi polniti ne bi smel biti problem.
Sicer pa se mi zdi, da porablja manj barve od Lexmarka, ki sem ga imel do sedaj. Poleg tega na kartušah ni čipa (ceneje) in so barve ločene (spet ceneje, ker porabi vse do konca).

Natisnil sem tudi nekaj fotografij na priloženem Photo papirju (ki je sicer drag, ampak so nadomestki) 10×15 in so se mi zdele lepe ( 'kot prave'). Omogoča brezrobni tisk, pa ima nek program za lažje tiskanje internetnih strani.
s
Za povezavo z računalnikom je priložen USB kabel (ni navadnega). Ima tudi USB vhod za direktno tiskanje s fotoaparata. Nisem ga še sprobal.

Cene pa so od 35.000 do 40.000 SIT, odvisno kje kupiš. Se splača.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
708143943 (968) Lonsarg
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037324 (21038) gazer
»

Kateri tiskalnik -> pogoj: najcenejše kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7429969 (19239) bobby
»

Večfunkcijska naprava?

Oddelek: Kaj kupiti
162677 (2155) twolf
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433787 (3211) TheJack

Več podobnih tem