» »

Temperatura ni prava?

Temperatura ni prava?

Goldee ::

mam bartona 2600+ navit na 3000+ (fsb @192mhz), na procu mam Zalman CNPS7700-AlCu... problem je v tem da mi speed fan kaze temp proca okoli 62C, ob 50% obremenitvi.. temp gre se visje... sam cudi me to da ko primem hladilnik na procesorju gotovo nima 65C ker to bi peklo, ampak je mlacen, mnogoce 30-40C... kaj naj si jaz mislim sedaj? kaksen nasvet prosim.. hvala
LP

Klemzz ::

zanima me s čem preverjaš temperaturo???

Goldee ::

speed fan, pa tud program od plosce... Gigabyte easy-tune..

mam gigabyte 7n400el plosco..

Eddy ::

Temperatura je popolnoma realna, saj imaš navit procesor.
Lahko da se tvoj malo bolj greje od ostalih in imaš premalo prevetreno ohišje in tako prideš do tvoje temperature...
Poskusi še preverit temperaturo če procesor ni navit...
www.ekwaterblocks.com

boštjan ::

Eddy,jaz pa sem skoraj 100%,da nima 65 stopinj,ker če se pri taki T dotakneš coolera,zapeče,preverjeno.6oldee,poglej za motherboard monitor,če še ga kje najdeš al pa si dol potegni everest
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

mali tapravi ::

Temperatura je verjetno merjena s senzorjem v jedru proca.
Meni kaže 53-55 pri cca 50% obremenitvi,
pri navitem procu 2200+@2080mhz pa za dve do tri več.
Plata GA-7n400e-l.

korenje_ver2 ::

mogoce ni hladilno jedro pravilno namesceno. odnesi pooblascenemu servisu, da ti ponovno namestijo tvojga zalmana.

Pohi ::

Si prepričan da je to zunanja temperatura procesorja, ali je to temperatura diode?
Ya hya chouhada!!!

Goldee ::

Eedy imam prevetreno ohisje - 3 x 80ka in 1 x 120ka
to bi moralo zadostovati. vem da se bartoni grejejo.. ampak taksen hladilnik bi moral malo boljse hladiti...

Pohi ::

Nah tako kot se greje tvoj barton to nekaj ni vredu, imam cca. 10 stopinj nižje temperature z stock hladilnikom in ventilatorjem, navit barton 2500+ na 2300mhz (210x11) ob polnem loadu, tako da se ti to malo preveč greje. Sicer pa sem že v prejšnjem postu vprašal če je to temperatura diode mogoče?
Ya hya chouhada!!!

Keyser Soze ::

Glede na mlačen hladilnik, visoko temperaturo procesorja in prevetren računalnik bi rekel, da je hladilnik nepravilno nameščen na CPU. Drugega ne more biti. Bodisi original prevodna pasta(izolacija), nabolj banalno - neodstranjena zaščita spodnjega dela hladilnika, ipd.

Jaz bi na tvojem mestu preveril, kako je nameščen hladilnik.

DominusSLO ::

Pozabili ste na voltažo procesorja...

V vsakem primeru pa bi morala biti temperatura hladilnika zelo podobna temperaturi procesorja... Probaj vseeno prekontrolirat hladilnik, pasto...

Za primerjavo moj barton(2500) navit na 11x200 in 1,75V je prišel z box hladilnikom skoraj do 70°. Na stock voltaži in frekvenci je imel približno 10-15°manj.

6oldee
Kaj pa pravijo temperature v biosu? In kaj kaže, ko pc zalaufaš(ko je še hladen)? Čisto možno je, da senzor ne kaže prav...

PS 65°C ni nič čudnega za bartone... ne obremenjuj se preveč s tem kar folk piše po forumih(o temperaturah), ker je dosti lažnivcev med nami(eni namerno, drugim pa senzorji lažejo) >:D

LP

Goldee ::

DominusSLO - temp. v biosu so enako kot mi jih meri speed fan oz. gigabyte easy tune.. na default frekvenci imam tudi jaz 10C manj pribl.

Polhi - ali lahko prestavljam kaj mi meri temp.? ce se da povej kje?

Keyser Soze - taksen n00b pa nisem :) lahko pa se zgodi da kdo ne odstrani tega ja :) ampak jaz sem pravilno namestil hladilnik, lepo nanesel pasto itd. :)

voltazo imam na 1,75V in 11,5 x 192MHz

Keyser Soze ::

Ja. Nisem nikjer zasledil, da si ti montiral hladilnik. Tako da bi bila lahko napaka tudi na strani koga drugega. LAhko da nisi noob kot praviš, ampak napake se še vedno dogajajo tudi ne noobom. Sploh pri stvareh, ki se delajo že skoraj avtomatsko.

Dovolj je, da zasukaš hladilnik horizontalno za 180 stopinj in se uleže na stopničko pri socketu. Takšne napake se kar dogajajo. Ni napak preveriti in te še najmanj stane.

KAkšen je pa hladilnik?

DominusSLO ::

6oldee
Verjetno ti plata ne kaže prav... mogoče bi pomagal update biosa
Drugače pa je hladen hladilnik dober znak ;)
Sej te plate itak kažejo vsaka po svoje(tudi isti modeli)....

Keyser
Če nebi blo stika, ni šans da bi proc sploh delal...

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

A veš kaj jaz mislim s tisto stopničko?

DominusSLO ::

Keyser
Ti misliš, da na eni strani hladilnik stoji na stopnički in ne na procesorju. Ne verjamem pa, da bi na tak način proc. prišel sploh blizu windowsom...
Kaj misliš, da bi uspela dovolj velika količina paste dovolj odvajat? Po moje bi barton v daleč najboljšem primeru zmrzoval pri ful loadu..

Zgodovina sprememb…

Goldee ::

DominusSLO - bios mam updatan na zadnjo verzijo za mojo plato :) F10 verzija za 7n400e-l

in kaj tocno mislis s tem "Drugače pa je hladen hladilnik dober znak"?
sam hladilnik ni aktualna temp. proca...

Keyser Soze - hladilnik je Zalman CNPS7700-AlCu :\

DominusSLO ::

6oldee
temp hladilnika je ponavadi zelo blizu temperature procesorja...Izjema bi lahko bila, če bi bilo tako, kot je keyser namignil. Glede na to, da nimaš problemov s stabilnostjo sistema, pa menim, da je hladilnik pravilno nameščen.

Goldee ::

sistem je popolnoma stabilen in prezivi vse teste... :) no dajmo rect da je temp. hladilnika 5C manj kot proca - pa se vedno - hladilnik nimam 55 - 60C - tolk bi ze obcutil... recem da jih ma 30 -40max...
ne vem kaj je s temi meritvami... HOCEM REALNO TEMP. ;((

Keyser Soze ::

Ja dominus. Tudi pasta dovolj dobro prevaja toploto. Sicer pa so špekulacije, da bi procesor zmrzoval poopolnoma odveč.

Sem še enkrat prebral od začetka in vidim, da vse tvoje ugotovitve o temperaturi izhajajo iz meritev socket diode. Če si namestil hladilnik tako kot je potrebno, potem nima smisla debatirat in ima bolj smisel to, da dobiš nekje zunanji temperaturni senzor in z njim preveriš temperaturo procesorja. Do takrat pa škoda delat paniko. Če ne drugače si pa v glavi odštej 10 stopinj pa boš imel realno temperaturo.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9418159 (15282) Wofk
»

A je to sploh normaln?

Oddelek: Navijanje
411878 (1161) sirotka
»

Gigabyte 7n400e.. do kam?

Oddelek: Navijanje
101280 (1220) Goldee
»

Barton 2600 temperatura

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171599 (1281) Brilko
»

Gigabyte Nforce 7n400 - Temperatuta procesorja???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271834 (1386) Ethan

Več podobnih tem