» »

kde, gnome?

kde, gnome?

Uporabnik ::

kaj je razlika med KDE in GNOME?
kater linux ma že vso podporo sa slo črke?
in če ga ma mandrake, a se mi bolj splača 8.0 al 8.1 beta, ki ma beje že velik izoljšav glede 8.0.

tnx

Gh0st ::

KDE je baje zelo stabilen in malce podoben Windows 9x (kar se tice oblike oken, obnasanje...) KDE je okrajsava za K Desktop Enviroment in ti ga priporocam ce hoces zanesljiv sistem (streznik, workstation,...) ker porabi malo sistemskih sredstev in se ne sesuva.
GNOME je zelo lep:) zelo lepo se ga da konfigurirat in prilagajat, sicer ni tako "resen" kakor KDE ampak v kombinaciji s kasnim dobrim window managerjem (Window Maker - ti globoko priporocam kot samostojni GUI (brez GNOME), SawFish, SawMill, Enlightement....) seveda je GNOME tudi zanesljiv.

Jaz ti priporocam (ce ze moras imeti Mandrake) 8.0. Ker beta nima vseh stabilnih programov. Drugace pa premisli o Red Hat 7.1 ali Slackware 8.0.!!!!

Glede Slovenske podpore:
slovenscino imas lahko na katerem koli Linux sistemu, le da potem potrebujes veliko zapletenega dela.
V vsakem primeru PREBERI Slovenian-HOWTO ki ga najdes na
www.lugos.si.
Red Hat 7.1 in Slackware 8.0 imata oba ze vgrajeno podporo za Slovenski jezik, za Mandrake pa ne bi vedel....

trot ::

KDE je vsaj po mojih izkušnjah stabilnejši od gnome, sam na mandrake je še zmeri mel ene fore, ki jih ne razumem-npr. preklopiš v konzolo in spet nazaj, pa ti ikone z namizja zginejo-čudn. Je pa pr mandrake sigurno podpora za slovenščino. Vzem 8.1 beta, pri mandrake so vedno neke fore, beta gor al pa dol
Slack 8.0, to je to ;)

Uporabnik ::

ma mandraka 8 lahk dobim na slo ftpju, slacka pa ne, oz je na arnesu sam 7.1...

k tujina pr telemachu čez proxy je bl tko

simon ::

Mandrake 8.0, vsaj kolikor sem videl, nima ravno dobre podpore za slovenscino (ni prevedena instalacija, ce izberes slovenski jezik imas potem neke spakedrane privzete fonte, ne vsebuje prevedenega kde-ja ceprav je slovenski prevod v uradni distribuciji). Vse to ima redhat 7.1 precej dobro postimano. Za slacka zal ne vem. Ce bi rad imel dobro podporo slovenscini se kar odloci za RedHat-a.
Nekaj distribucij lahko snames z arnesa, Mandrake pa je zrcaljen pri Amisu, slack pa je tukaj (mislim da je to slovenija)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Red Hat 8.0 ali 7.3

Oddelek: Operacijski sistemi
91051 (972) dr.J
»

LINUX

Oddelek: Operacijski sistemi
341513 (1120) roscha
»

linux in motorola-modem drivers

Oddelek: Operacijski sistemi
11980 (843) dr.J
»

Kateri distribucijo Linux-a imate oz. katerega naj izberem?

Oddelek: Operacijski sistemi
271379 (1003) SLOWWWeb.net
»

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

Oddelek: Operacijski sistemi
201835 (1661) twosocks

Več podobnih tem