» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
63 / 65
»»

OK.d ::

Ja, včasih dobiš tako bedno zapakirano, kot da bi se kdo norca delal.
LPOK.d

Furbo ::

Tisti, ki ste hoteli kaj vrniti, pa so vam rekli, da obdržite..
..ste enostavno kliknili na vračilo, reklamacijo itd..
..ali se to zgodi samo preko chata?

Ravno gledam dokumentarec "The Hidden Costs Of Amazon Shipping And Returns" in me zanima, če se znajdejo na ta način, ki jih nič ne stane oz. to še računajo trgovcu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mtosev ::

Jaz sem kupoval sokove na Amazonu pa sem dobil par krat vse mokro, ker je sok počil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

delavec44 ::

Furbo je izjavil:

Tisti, ki ste hoteli kaj vrniti, pa so vam rekli, da obdržite..
..ste enostavno kliknili na vračilo, reklamacijo itd..
..ali se to zgodi samo preko chata?

Ravno gledam dokumentarec "The Hidden Costs Of Amazon Shipping And Returns" in me zanima, če se znajdejo na ta način, ki jih nič ne stane oz. to še računajo trgovcu.


Meni so samo 1x preko chata. Najprej je sicer govoril o vračilu in sem se strinjal, potem je pa na koncu rekel, da ni treba, ko sem podal še par dodatnih (za njega zgleda relevantnih) informacij.

Je bil pa defekt ampak še uporabno.

Zgodovina sprememb…

kody ::

Za tisti kos (nov, ampak napacen - moja krivda) sem samo kliknil da bi rad vrnil, ker sem se zmotil...po pravici vse napisal in to je bilo to

Nikonja ::

Meni se dvakrat zgodilo da je paket zamujal van dogovorjenega roka, sem jim pisal in so potem poslali še enega, potem sam dobil oba v par dni razmaka. Sem jim pisal nazaj in so rekli da ni treba nič vračat, ampak res je da je vrednost bila pod 50 eur tko da ne vem če bi to naredili za dražje stvari. Ampak zato dostkrat imajo tiste "warehouse deals" z kr fajn ceno.

Lahko dodam da do zdj z njima imam samo odlične izkušnje, vsa vračila in reklamacije so bila urejena hitrejše kot v naših trgovinah in brez kakršengakoli kompliciranja.

mtosev ::

Jaz tudi nimam pripomb na Amazon.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mgermo ::

Prejšnji mesec sem naročil nekaj za 200€ iz .de preko trrja in je šlo gladko čez. Sedaj nekaj za 500€ in je payment declined. Warum? Je pa banka hranilnica Lon.

mtosev ::

Lahko pa še enkrat probaš mogoče bo v drugič šlo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Magic1 ::

Za manjše zneske takoj bremenijo kartico, za večje pa te preusmeri na bančno stran, da še tam potrdiš.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

mgermo ::

Gre se za oled monitor z odlično ceno in šele sedaj vidim, da je third party seller. Je to fake ali legit?
link amazon

mtosev ::

A si pogledal feedback od sellerja? Ima dober feedback.

98% positive in the last 12 months (121 ratings)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

DarwiN ::

Fake, mgermo. Ne kupuj!

Sem imel podoben primer pred kratkim. Heknejo trgovino, ponudijo super cene, po opravljenem plačilu pa dobiš mail, da plačilo ni uspelo in da naj nakažeš na podani tekoči račun.. Če nakažeš, seveda izgubiš denar.

Niti feedback v tem primeru ne pomaga, mtosev, ker je bil najbrž danes vdor v trgovino.. V naslednjih dneh se bodo šele pojavila opozorila kupcev glede poskusa natega.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mtosev ::

Možno je.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

xseki ::

Zelo sumljivo. Najbrž ima @DarwiN prav. Zdaj sem pogledal še ostale njihove izdelke na Amazonu in jih je kar nekaj z popusti nad 40%-50%...

Primer:
https://www.amazon.de/-/en/Anti-Glare-D...
https://www.amazon.de/-/en/ASUS-Zenbook...
https://www.amazon.de/-/en/X2-Function-...

dr.Akula ::

DarwiN je izjavil:

Fake, mgermo. Ne kupuj!

Sem imel podoben primer pred kratkim. Heknejo trgovino, ponudijo super cene, po opravljenem plačilu pa dobiš mail, da plačilo ni uspelo in da naj nakažeš na podani tekoči račun.. Če nakažeš, seveda izgubiš denar.

Niti feedback v tem primeru ne pomaga, mtosev, ker je bil najbrž danes vdor v trgovino.. V naslednjih dneh se bodo šele pojavila opozorila kupcev glede poskusa natega.

Zveni legit razlaga, ne bi pomislil na to. Moram paziti v prihodnje, če bo kakšna predobra akcija.
ni podatka

mtosev ::

xseki je izjavil:

Zelo sumljivo. Najbrž ima @DarwiN prav. Zdaj sem pogledal še ostale njihove izdelke na Amazonu in jih je kar nekaj z popusti nad 40%-50%...

Primer:
https://www.amazon.de/-/en/Anti-Glare-D...
https://www.amazon.de/-/en/ASUS-Zenbook...
https://www.amazon.de/-/en/X2-Function-...

Tukaj je seller Amazon, ampak se boš načakal, ker piše 3 do 7 mesecev. :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mgermo ::

Fake, ja. Profil sicer še obstaja, nima pa nobenega produkta.

robertko ::

Na Italijanskem Amazonu sem reklamiral izdelek in sedaj ga moram poslati nazaj, da mi vrnejo denar.
Ima kdo izkušnje s tem? Dobil sem za natisnit nalepko in kodo za vračilo. Preko katere pošte ali kurirja poslati zadevo
in ali moram jaz poravnati poštnino, potem pa zahtevati še vračilo le te?
Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: robertko ()

Machete ::

Vse piše na teh listih v angleščini. Za v IT mislim, da daš lahko naši pošti.
V USA oddaš DHL Express. En list daš v paket, drugega kurirju ali uslužbenki na pošti.
Denar dobiš ko dobijo izdelek. Plačaš nič. LP
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BuDi79 ::

Machete je izjavil:

Vse piše na teh listih v angleščini. Za v IT mislim, da daš lahko naši pošti.

Za IT sem jaz moral lepo plačati in dobil povrnjeno

robertko ::

BuDi79 je izjavil:

Machete je izjavil:

Vse piše na teh listih v angleščini. Za v IT mislim, da daš lahko naši pošti.

Za IT sem jaz moral lepo plačati in dobil povrnjeno

Ja, koliko sem si prevedel navodila, naj bi jaz moral plačati in potem naj bi vrnili. Sem pa bil danes na pošti in
so mi rekli, da bo poštnina blizu 30EUR. Nisem še odposlal, ker ne vem če bodo toliko vrnili, suport pa ni več na voljo za
izdelek ki ga vračam, da bi vprašal...
So pa vsa navodila za vračilo v italijanščini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: robertko ()

Zoro3 ::

Tudi jaz sem pošiljal prejšnji teden nazaj paket preko pošte v .IT in sem tudi moral plačati (je šlo za manjšo škatlo tako, da je bila poštnina 7€). Sem klical ups, dpd, dhl in od nikogar ni bila ta številka, da bi pobral paket... Ko pa sem naročil preko .DE pa sem lahko oddal na pošti in ni bilo potrebno nič plačati.

BuDi79 ::

Machete je izjavil:

suport pa ni več na voljo za
izdelek ki ga vračam, da bi vprašal...
Mislim, da lahko vpraša splošni support.

Meni so preden sem poslal napisali, da vrnejo stroške poštnine do vrednosti xx,xxEUR, kar se je izkazalo za do centa točno vrednost pošiljanje tega konkretnega izdelka preko pošte Slovenije. Potem pa mi je podpora povedala, da brez problema plačajo tudi več, če pošlješ po kakem DHL ali čem drugem.

Drugače pa mi zadnje čase za vse (verjetno cenejše) izdelke napišejo, da jih ni treba vračati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Machete ::

Sicer si narobe citiral, ma nima veze. Res nisem vračal v Italijo, ampak kamorkoli sem, nisem nikoli plačal. Niti v USA (in to prejšnji teden).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tidule ::

Zda je slab primer. Jaz sem tako v itl kot nemcijo moral placat postnino, so pa seveda vse vrnili.

roCkY ::

"Usually dispatched within 6 to 7 months"

Te "cvetke" (ali so dejansko pipravljeni konc avgusta dostavit, če sedajle naročim?) do danes še nisem videl pa sem desetletje+ na Amazonu z 20-30 nakupi letno. Očitno premalo, ker dvomim, da je to unikat.

Stari touch laptop se razpada pa gledam za nečim frišnim teli U7-155h proci mi zgledajo kar zanimivi...

sicer zgleda, da prihaja tudi 14" 4k lenovo yoga
par mesecev za počakat realno

spectre

Machete ::

Še glede refunda, dobil sem ga samo nekaj ur po prevzemu paketka s strani dhl exp.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zoro3 ::

Machete je izjavil:

Še glede refunda, dobil sem ga samo nekaj ur po prevzemu paketka s strani dhl exp.


Ja, če ti gre poslati preko te številke, ko si dobil potem dobiš ko prevzamejo paket. Če pa pošlješ sam, da moreš plačati potem pa sem čakal cca 15 dni.

krefi ::

Zdravo,
kaj lahko storim sicer preko nemškega amaznona sem naročil slušalke in adapter za poljenje telefona katera naj bi poslali skupaj v paketu pa je bil samo adapter.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

mtosev ::

So ti mogoče razdelili v 2 paketa in prideta ločeno? Če ne piši na podporo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krefi ::

Kot gledam naj bi bilo v enem paketu tudi na škatli so omenjenje slušalke.

https://ibb.co/BBnd9qS
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krefi ()

bastadu ::

Poglej na Amazonu pod Orders, tam se bo videlo, če je paket ločen na 2 pošiljki in vsaka ima svoje sledenje ...

krefi ::

https://ibb.co/bF8WqNP
evo tako je na amazonu.
Kje najdem podporo na Amazonu ker preko pogovora katerega samo generira ne uredim nič.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krefi ()

bastadu ::

Ja res zgleda kot, da je vse v eni pošiljki ... Napiši asistentu, da hočeš govoriti z živo osebo ...

krefi ::

hvala smo rešili sem dobil gift card v vrednosti slušalk
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

pomarancnsok ::

Pozdrav,

imam vprašanje glede vračila na Amazon.de v upanju, da je imel kdo podobno situacijo. Na Amazon.de sem želela vrniti dva artikla iz večjega naročila, pri čemer pa mi Amazon.de ponudi vračilo le preko DHL (živim daleč izven Ljubljane in pri nas na "periferiji" DHL-a itak ni in bi se morala peljati 1h do najbližje prevzemne točke) in od vrednosti vsakega izdelka odšteje ca 8e za strošek pošiljanja ter jih obravnava ločeno - izda dve kodi, čeprav sta bila prejeta v istem naročilu oz. paketu.

Asistent customer supporta pravi, da Amazon krije strošek vračila a hkrati, da preko Pošte Slovenije vračilo ni mogoče. Še enkrat mi je ustvaril kodo za vračilo, pri čemer je ponovno odštet strošek pošiljanja od polne vrednosti za vsak artikel.

Ker artikle vračam prvič mi ni najbolj jasen sistem vračanja. Zasledila sem, da ostali uspete vrniti pakete preko Pošte Slovenije na stroške Amazona, zato me zanima na kakšen način vam to uspe in ali doplačate strošek poštnine oz. je res to strošek Amazona?
Hkrati me jezi, da artikla obravnavajo ločeno in mi zaračunajo skupaj za ca 16e poštnine, pri čemer skupna teža ne znaša niti 1kg (čeprav oni tega verjetno ne morejo vedeti, ali..) in tudi njuna skupna vrednost je okvirno enaka poštnini. Ali je morda višina stroška vračila tudi vezana na vrednost? V tem primeru bom izdelka pač obdržala oz. se bosta po vsej verjetnosti valjala po policah v kakem pozabljenem kotu ali pa romala v smeti...

Hvala za pomoč :)

Daniel ::

Na pošti sprejemajo te pošiljke preko DHL. Načeloma bi naj bilo tako, da eno nalepko daš v paket, drugo pa na paket. Ne vem sicer zakaj tebi vzame 8 eur za poštnino, kar sem pred leti vračal na tak način ni bilo nič poštnine.

Thompic ::

Jaz sem paket za vračilo najprej odnesel na "prevzemno mesto" DHL-a. Tam je niso mogli prevzeti, njihov sistem ne prepozna tiste kode na "nalepki". Čudno, ampak tako je bilo, čeprav naj bi zadevo prevzel ravno DHL.

Odnesel na pošto, zadevo poskenirali, sprejeli in poslal v DE. Stroškov seveda ni bilo. To je to :)

pomarancnsok ::

Hvala za hitre odgovore. Predno mi sistem izda nalepko za vračilo, mi predhodno "pove", da lahko pričakujem vračilo npr. 2,78e, namesto 11,18e (polna cena izdelka), torej mi stroške pošiljanja že vračuna oz. odšteje (Estimated refund:
EUR 2,78* The refund will appear on your Visa within 5-7 working days after we've received the item.)
Ali v tem primeru vseeno lahko pričakujem vračilo poštnine?

Kodrnusa ::

Ali poštnina ni vec brezplačna nad 50 nekaj evrov? Sem izbral 2 predmeta za 90€, pa mi doda se 25€ poštnine...?

bastadu ::

Je še free nad 59€, ampak samo za tisto kar prodaja/pošilja Amazon ...

Daniel ::

Je prodajalec Amazon?

BuDi79 ::

Kodrnusa je izjavil:

Ali poštnina ni vec brezplačna nad 50 nekaj evrov? Sem izbral 2 predmeta za 90€, pa mi doda se 25€ poštnine...?
Za naročila "fulfilled by Amazon."

"Free delivery for orders fulfilled by Amazon.de is available for a variety of items."

Mislim, da je to že ene petič da je tukaj to kdo vprašal, pa verjetno neštetokrat po facebook skupinah in drugih formumih.

pomarancnsok ::

Pošiljatelj je Amazon, prodajalec pa Xy podjetje..

Kodrnusa ::

Aha razumem ja. Pošiljatelj ni amazon. Vse jasno. Hvala

darkolord ::

Thompic je izjavil:

Jaz sem paket za vračilo najprej odnesel na "prevzemno mesto" DHL-a. Tam je niso mogli prevzeti, njihov sistem ne prepozna tiste kode na "nalepki". Čudno, ampak tako je bilo, čeprav naj bi zadevo prevzel ravno DHL.

Odnesel na pošto, zadevo poskenirali, sprejeli in poslal v DE. Stroškov seveda ni bilo. To je to :)
Fora je, da je "DHL" običajna nemška pošta - Deutsche Post DHL

Čemur mi rečemo "DHL", je v resnici "DHL Express" in je druga (hčerinska) firma.

Thompic ::

darkolord je izjavil:

Thompic je izjavil:

Jaz sem paket za vračilo najprej odnesel na "prevzemno mesto" DHL-a. Tam je niso mogli prevzeti, njihov sistem ne prepozna tiste kode na "nalepki". Čudno, ampak tako je bilo, čeprav naj bi zadevo prevzel ravno DHL.

Odnesel na pošto, zadevo poskenirali, sprejeli in poslal v DE. Stroškov seveda ni bilo. To je to :)
Fora je, da je "DHL" običajna nemška pošta - Deutsche Post DHL

Čemur mi rečemo "DHL", je v resnici "DHL Express" in je druga (hčerinska) firma.


A tako. Hvala za razlago :)

Okapi ::

pomarancnsok je izjavil:

Hvala za hitre odgovore. Predno mi sistem izda nalepko za vračilo, mi predhodno "pove", da lahko pričakujem vračilo npr. 2,78e, namesto 11,18e (polna cena izdelka), torej mi stroške pošiljanja že vračuna oz. odšteje (Estimated refund:
EUR 2,78* The refund will appear on your Visa within 5-7 working days after we've received the item.)
Ali v tem primeru vseeno lahko pričakujem vračilo poštnine?

To se lahko zgodi, če si kupil z brezplačno poštnino. Da ne bi ljudje meje za brezplačno poštnino dosegali s stvarmi, ki jih mislijo vrnit. V smislu, kupiš nekaj za evro kar rabiš, in nekaj za 60 evrov, kar boš vrnil. Ko hočeš to vrnit, ti "za nazaj" zaračunajo poštnino (pač preračunajo, ali je tisto, kar si obdržal, še vedno čez mejo za brezplačno poštnino, in če ni, obračunajo poštnino.).

Vsaj tako je bilo pri meni. Sem kupil en kup ropotije za 100 evrov in sem nekaj od tega vrnil. Dokler je bilo vrnjenega manj kot 40 evrov, je bilo brezplačno, ko je bilo več, so pa hoteli nekaj zaračunati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mkk20 ::

Morda kdo ve, kako je v primeru, da kupujem preko amazon.de, prodajalec je pa iz Anglije. Ali me lahko preseneti kakšna carina?
Poslali mi bodo na cheap&more naslov v de, ker ne pošiljajo v SLO.
««
63 / 65
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723683 (2149) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123193 (2767) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376468 (2752) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434472 (17592) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510295 (9381) Robert

Več podobnih tem