» »

Kabelski net - kolko dB mora biti SNR, da še dela?

Kabelski net - kolko dB mora biti SNR, da še dela?

Maxtor ::

Torej vprašanje je jasno. Zanima me pa tudi, kolko dB signala pride v bajto na samem priključku in koliko se je izgubi na liniji, frekvenčni kretnici.....

Hvala za odgovore.

LP

Azrael ::

Pobrskaj po tej temi., SasoS je napisal nekaj podatkov.

Standardov, ki bi prepisovali kolikšni morajo biti nivoji signalov v kabelskih omrežjih pa žal še nisem uspel najti.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Slowenc ::

Jakost signala je odvisna od kabelskega omrežja. Tvoj je?
Skiny gate.

Maxtor ::

Ponudnik neta v naših krajih je Teleing (www.teleing.si). Še vedno ne vem, koliko dB je ponavadi vstopni signal v bajto in koliko je šuma. A je to preveč, če se mi na kablu izgubi 8dB - kabla je namreč 40m. Neta namreč še nimam, bojim pa se, da ne bo delalo, pridejo pa ta teden montirat. Kaj se da naredit, če ne dela zaradi dolžine kabla? Se da v omarici več dB navit na ojačevalcu?

Azrael ::

Če imaš dobro sliko na TV brez šuma, potem bo šlo, drugače pa kablarji lahko kar precej povečajo ojačanje, če je potrebno.
Nekoč je bil Slo-tech.

SasoS ::

Ena stran ki malo razloži moč signala pri kabelski...http://homepage.ntlworld.com/robin.d.h.....
Vstopni signal je ponavadi tam okoli 73dB. Jaz sem imel prej na 85 (pač precej splitterjev), zdaj so pa nekaj prenavljali pa mi nočjo dat več ko 73 ;(( ;((. Mamicu jim....zdaj se naenkrat ne da več navit signala, le zakaj so ga lahko prej. Teh 73 je zadosti za 1, mogoče 2 TV-ja (in modem - ki pa na svoji kretnici dejansko dodatno duši signal ker ga ima toliko preveč). Jaz imam en trojni splitter ki pobere kar nekaj signala tako da je potem na zadnjem tv-ju signal tam pri 64dB...to je pa že kar opazno slabša slika.
Kar se pa modema tiče...ne moreš vedet točno kako bo, ko bodo priklopili bo modem zmeril signal in boš videl kako bo. Men so skos težili da ne bo delalo ker je prestara napeljava, pa je bil boljši signal ko zdaj ko so prenovili...

ginekolog ::

Jaz se s tem ukvarjam.

Ti meriš signal v downstreamu, ki sploh ni problematičen. Težave so v 99% v povratnem pasu, ko modem pošilja signal do cmtsa, a zaradi različnih razlogov pride tja popačen. Primer: na mojem modemu sem downstrem oslabil tako, da sem imel 35 db, pa je modem če vedno delal isto dobro. Če pa signal v povratnem oslabim za 15 db, pa ne dela več

Na splošno je dobro, da je na poti do modema čimmanj delilnikov in čimboljše omrežje. Če je omrežje staro(slabo), nemreč ne "tesni" dobro in zato lahko različne napreve (recimo CB oddajnik) motijo modeme.

Konektaj se na modem in preveri cifre. Moj:

Forward Path: Return Path:
Signal Acquired at 600.000 MHz Connection: Acquired
SNR: 38.0 dB Frequency: 52.5 MHz
Received Signal Strength: N/A Power Level: 43.0 dBmV
Micro-Reflections: 38 dBc Channel ID: 3
Modulation: 64 QAM Modulation: QPSK

Zanima te power level, če je ta na 58-61, je verjento na robu zmogljivosti modema. To pomeni, da ko bo omrežje malo zanihalo, bo modem dol vrglo. Ta cifra bi naj bila pod 55.

SNR v downstremu torej ni pomemben za modem(ker bo delal tudi pri nizkem signalu), je pa tisti v upstreamu, ki pa se ga da prebreti le iz cmts.
Divers do it deeper.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekolog ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vse lastnike doksis modemov berite!

Oddelek: Omrežja in internet
132199 (1796) budili
»

Kablski net ne dela že 7 dni!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81150 (913) Slowenc
»

Kabelski modem se samodejno resetira na 10 minut

Oddelek: Pomoč in nasveti
91479 (1398) rap3r
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193555 (3239) Azrael
»

Kabelski modem - utripanje diod!

Oddelek: Omrežja in internet
91882 (1630) udarnik

Več podobnih tem