» »

iomega zip 100mb parallel-je to za kej

iomega zip 100mb parallel-je to za kej

dexter ::

Hello!

Rabil bi enga 100mb zipa.Kok je zdej pocasen tale paralelc (ce ma kdo kake izkusnje).

Ali raj kupim notranjega, za usb ne dam,ke je prevec dnarja.



BigHugo ::

Iskreno ti priporočam notranjega. Piči ko raketa. Zunanji je seveda veliko počasnejši. Vse je pa odvisno, koliko ga sploh rabiš.

Kaj več pa si preberi na Iomegini strani.

LP BigHugo

BlackHole ::

Če boš kupoval Zip pol raje kupi 250 Mb USB, ker pararelc je po moje hudo počasen za take velike količine. Jaz imam 100 Mb USB in ga kar piči, kako 1.5 minute za 100 MB.

Daishi ::

Za primerjavo, paralelni Zip rabi preko 10 min za 100MB !:(
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

Jux ::

Jst sm kupu 100mb paralelca eni dve leti nazaj in sem ugotovu da se zadeva tako vlece, da glava pece. Itak je najvecja uganka kako pravilno nastav bios da se ti sploh da cakat.

MOCNO ODSVETUJEM, raje kupi CDR in snemaj cdje. je hitreje - 130 sit pa ze mas posent kar ces in neses kamor ces. Nobene frke z drajverji in podobno.

Ce pa ze bos kupoval pa kupi 100 USB (ce obstaja) al pa 250 USB.

Se eno vprasanje - a mogoce veste a se da Paraleca prklopt na SCSI, mogoce s kaksnim trikom (recimo flashanje ali podobno), ker itak pise v device managerju SCSI adapters/IOMEGA paralel port Zip. (pa ne se smejat ce je ideja zgresena:D)
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

roscha ::

Jux: NE. Vmesnik je pač popolnoma drugačen. LPT tiskalnika se tudi ne da priklopit na COM vrata..

Glede hitrosti ZIPa na LPT vratih se popolnoma strinjam. Sicer sem "ponosni" lastnik te zverine, vendar je skorajda ne uporabljam več. Ok kupil sem ga ene 4 leta nazaj ko se o USBjih ni nikomur niti sanjalo, pogoj je bil pa prenosljivost. Prodal ga ne bom, saj recimo 1x na pol leta pride hudičevo prav ravno zaradi prenosljivosti, ampak kot že rečeno je treba imeti živce. Hitrost prenosa je slabša kot na disketniku (se mi zdi) tako da hitreje posnamem CD (16x) kakor skopiram 100Mb na ZIP. Če rabiš za arhiviranje rajši vzemi CDRW. ZIP je v bistvu nadomestek za disketar, vzemi internega (če ni potrebe po prenašanju) in to 250Mb.

by!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zadnja smrt disketne enote? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
527983 (6498) desperados
»

25 najbolj zanič produktov IT industrije

Oddelek: Novice / Diski
344917 (2565) schurda
»

Ne zazna zunanje iomega zip enote lpt vhod

Oddelek: Strojna oprema
141955 (1794) jahtba
»

Zatikanje špilov

Oddelek: Pomoč in nasveti
6899 (814) Nikita H
»

prenosni disk?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6754 (673) Gh0st

Več podobnih tem