» »

Ne morem formatirati diska

Ne morem formatirati diska

guererro ::

Nujno rabim pomoč!
Stvar je taka: ko želim formatirati disk, mi pri preverjanju gruč pride do 10% in napiše da ima premalo pomnilnika,nato s formatiranjem noče madaljevati!
Kaj naj naredim, da bom lahko formatiral disk!
  • spremenilo: bastadu ()

guererro ::

aja sm pozabil še podatke o mojem compu napisat(če vam bodo kaj u pomoč)
Intel pentium IV 2,6 GHz
512 Mb rama
Ati radeon 9200 se

Hvala!!
LP

boss-tech ::

probi dol vržt particije in jih dej na navo gor
http://tovornik.info

alum ::

drugac pa zna bit problem, ce nimas dovolj prostora na disku (mislim da rabis vsaj 15% velikosti particije na vsaki)...ce pa ni to, pa scandisk al pa probaj kaki System Mechanic...sam bi particije odstranjeval le v skrajni sili, saj to pomeni izgubo podatkov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

guererro ::

To glede prostora na disku ne bi smel biti problem, saj ima kapaciteto 115GB, porabljenih pa je le 16,7GB.
Naj omenim še to da so na disku posamezne gruče poškodovane in vedno ko restartam comp mi napiše, da so vsaj na emem pogonu napake.Nato mi skandisk navadno pregleda disk, in ko konča s pregledovanjem mi preklopi še na temeljit pregled površine diska.
Temeljitega pregleda diska nisem nikoli pustil da konča, saj mi pri vsaki poškodovani gruči dela vsaj 15 min, nato pa mi napiše, če želim popraviti napako na drugi gruči. Poškodovanih gruč pa je nekaj čez 30, tako da si ne morem nikoli vzeti toliko časa,da bi lahko pregledalo cel disk!:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

mali tapravi ::

>Poškodovanih gruč pa je nekaj čez 30, tako da si ne morem nikoli vzeti toliko časa,da bi lahko >pregledalo cel disk!


Če je tvoj čas res tako dragocen, je rešitev novi disk.
Pa lep dan še naprej....

guererro ::

Vzel sem si čas in s scandisko temaljito pregledal disk, vedar se ni obneslo. Še vedno mi noče formatirati, težave pa imam tudi s peko CD-jev, saj vedno naredi napako.
Kaj mi še preostane da rešeim zadevo?

alum ::

ok...jas sem kot kaze malo povrsno prebral tvoje post...nevem zakaj sem imel obcutek, da govorimo od defragmentaciji:8)

no ce zelis formatirat lahko brez problema odstranis particije...

guererro ::

Kako pa odstraniš particije (imam samo eno):8)

alum ::

ce imas le eno particijo, to pomeni, da bos izgubil vse podatke, ki jih imas na disku...torej tudi OS...ker najverjetneje uporabljas win, si pac priskrbi en bootable win2000 oz xp cd (kaj druga verjetno nebos dajal gor), ga zazeni in v razdelku za dodajanje in odstranjevanje particij odstrani in dodaj particijo...

guererro ::

Saj bootable cd, je navaden cd windowsou ne?

Kaj če imam nameščene windowse 98, se postopek ne smpremeni?

alum ::

jap

guererro ::

Ko vstavim CD od Microsoft Windows xp profesional, se mi prikažejo trije meniji:
1.Install windows XP
2.Perform additional tasks
3.Check system compatibility

Če izberem možnost 2, se mi prikažejo še naslednji meniji:
1.Set up Remote Deskop Connection
2.Set up a home or small office network
3.Transfer files and settings
4.Browse tjis CD
5.View the release notes
6.Install .NET Framework

Katero naj izberem?



(pa sory za toliko vprašanj)

alum ::

ce bi rad formatiral disk izberi prvo moznost...potem pa le povozi particijo, na kateri imas namescen OS...

vendar te se enkrat opozarjam, da bo izgubil VSE podatke, ki jih imas na disku...

Dead_Eye ::

Hmm, najprej nastavi v bios-u da ti boota s CD-ja.(funkcija 1st Boot devvice nastavi na CDROM). Vstavi CD od WinXP in restartaj računalnik. Ko ti napiše press any key to boot from CD stisni eno tipko(space). Potem slediš navodilom - install winxp, ...
The one and only

guererro ::

Mi je ratalo inštalirat XP-je, sam se je zgodilo nekaj čudnega.
Pričakoval sem da bo iz diska izbrisalo vse podatke, vendar jih ni!!
Vse mape so ostale vendar je pri nekatirih izbrisalo njihovo vsebino, poleg tega pa je izbrisalo še nekaj programov!

SavoS ::

Verjetno si kje spregledal napis fresh instal oz format ......... pomojem si samo dal reinstal, kar pa pomendi, da diska sploh ni zbrisalo, le nanovo je instaliralo win xp.......jaz ti predlagam, da ponoviš cel postopek in dobro gledaš in bereš kaj piše in kaj želiš narediti.....

Če imaš pa poškodovan disk, te reši samo low level format......kakšen program potrebuješ,..... pa ti nevem povedat, ker nevem kakšne znamke je tvoj disk!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

karafeka ::

Natanko takšne težave sem imel jaz s 4 gb seagateovim diskom (malo bolj stara zadeva). Namreč v dosu ga ni šlo formatirat (prišlo do 10% in napisalo da imam premalo spomina), scandisk (v dosu) je že takoj na začetku napisal da ma disk napako, ter da ne more nadaljevat. Probal sem vse orodja iz seagatove spletne strani, z namenom, da bi naredo low level format, pa zaboga da ga nikjer nisem najdo, Seagatovo diagnostični program mi je sporočil da mam nekaj napak pri file allocation table. Potem sem probal s Killdisk, pa mi je obstalo že pri 0%.

No, vsemu navkljub, pa so Okna XP disk čist lepo prepoznala in niso sporočla čist nobene napake. Disk je skoraj poln, pa gre vseeno vse lepo brat in pisat na njega. Čudno... Res pa je, da disk uporabljam zgolj za shranjevanje podatkov, ne pa za kak operacijski sistem (sem želel na njega namestit mpxplayer pa nekaj muzik, da bi mi se ob vklopu avtomatsko zagnal (brez monitorja in tipkovnice), pa iz zgoraj opisanih razlogov to ni blo mogoče.

gfighter ::

Hm, tudi sam sem imel enkrat podoben problem na 850Mb disku. Format se je ustavil na 8% in ni hotel nadaljevati. Scandisk je našel napake na disku. Rešitev je bila, da sem naredil dve particije, prvo 200 Mb in drugo 650Mb. No, po kreiranju in formatu druge sem prvo particijo zbrisal in disk je delal še par let kot storage disk.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

guererro ::

Sedaj ko sem odpravil glavnino težav, se zahvaljujem vsem ki ste pri tem pomagali:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brisanje vseh podatkov iz diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8213610 (6480) Baja
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353721 (2620) k4vz0024
»

Windows XP boot loader na disketi??

Oddelek: Programska oprema
101553 (1452) ender
»

Težave pri Inštalaciji Win Me

Oddelek: Pomoč in nasveti
10917 (793) Lith
»

Disk in Bad sectorji!!??

Oddelek: Strojna oprema
222920 (2621) XtX

Več podobnih tem