» »

Moja bodoča podloga za miško

Moja bodoča podloga za miško

DimmniBurek ::

Eko, dob sm zamisel, zrisal na papir, prenesu na pleksi in voila, edini problem je v tem da miška ne dela:D :D :D :D, sam bom podlogo verjetno dal speskat tko, da se bo tudi lepše drselo, če ne bom pa ko kupim MX518, če ga bom sploh uporabu pol, pridejo pa še rdeče LED, tko da bojo robovi svetli.... Rezal sem pa z vbodno žagco, pol sm pa še pobrusu s šmitglom!


Kaj se vam zdi?
There Is No Stronger Drug Than Reality
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

e-jay* ::

noro :\

nebi raj naredu se eno sablono s plexija (po zelji oblikovano) pa po sabloni naredu gravuro (na spodnji strani "podlage"), pol pa osvetlil z ledicami od strani proti sredini da bi se samo gravura (globine ~1.5mm) svetla?
graviras lah z akku borvrtalco z gravirno glavo premera 2-3mm.
Bog se je zmotil, ko je ustvaril elektron!

DimmniBurek ::

Ma ja sam če bo speskana pol ni fore, drgač sm tudi že razmišlju gravirat ja, bomo probal oboje nardit, neki se bom že spomnu!
There Is No Stronger Drug Than Reality

Tic ::

Ma ja sam če bo speskana pol ni fore


Zakaj ne? Dobil bi medle obrise spodnje slikce, ki bi bila lahko bolj na grobo narejena, saj bi čez dobil 'blur' efekt.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

sonac ::

Se malo bojim, kako bo s trajnostjo take podloge...a se ne bo hrapava površina prehitro obrabila?

Eddy ::

ne obrabila... umazala... to se jest "bojim"
www.ekwaterblocks.com

DimmniBurek ::

NO, čez bo pršla navadna samolepilna folija, okrog bo pa mal roba, imelo bo glow efekt, pa morda bom še kaj napisal z dremelom...
There Is No Stronger Drug Than Reality

DimmniBurek ::

Aja, folja bo črna, LED pa rdeče
There Is No Stronger Drug Than Reality

njok ::

Hrapava povrsina se umaze presneto hitro, verjemite. ;(

DimmniBurek ::

No ja sm kupu zdej foljo za borih 180sitnih 50×45cm, črno mat, zdej me pa edino muči kako nej blo oblikovana?!? A nej kr kvadrat, a nej nardim enako kukr je ta cela podloga le z recimo 1cm robom, rad bi pa da neki ostane roba...
There Is No Stronger Drug Than Reality

strictom ::

Ko boš končal bi te prosu da napišeš cel postopek ker bi se sam tut rad lotu neki takega. ker bom kmalu dobo novo miko(Diamondback :D) pa je nebi rad drajso po mizi.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

DimmniBurek ::

Hja, nič lažjega kot to :D
Torej, narišeš na papir kar bi rad, pol se zmisliš če hočeš da je simetrično al ne, prednost asimetrije je to da ne morš zajebat, in ti noben ne more težit, tle je bolj tko kukr na uni strani....
Pol narežeš tisti papir, izrežeš v pleksi luknjo v mojem primeru je bil to kvadrat24×24cm...
Pol pleksi po robovih, oz. tam kjer boš rezal prelepiš s maskirnim trakom(unim rmenim) položiš papir z vzorcem POD pleksi, če se ne vidi poudari t kakim flomastrom in podrgni po traku, potem čez nariši s kakim tanki flomastrom, čimlepše....
Pol pa sam z vbodno žagco razreži, odsvetujem ti žagce za železo, vzami kake s veliki zobci, reži na počasi in ne hitet....
potem vzameš en grob šmirgl papir in pobrusiš, pol še mal s kakim bolj finim in maš narjeno, pritrdiš lahko s kako dvingo, pazi da podložiš z nečim zelo mehkim, da ne razdrsaš plexa
No to je to!
Pol pa greš še u trgovino pa tebi najljubšo foljo in jo čez prelepiš, narišeš in s skalpelčkom ali pa z olfa nožem poljubno odrežeš, če ti mišak dela brez toliko bolje
There Is No Stronger Drug Than Reality

strictom ::

:D hvala
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Geo ::

NORO! Jaz bom si verjetno naredu kaj podobnega, samo ne bom dal prozornega pleksija ampak kasnega temnega, pa ga zbrusu s "šmerglom", da bom mal bol hrapavo in pol se z polirno pasto mal s poliru, da bo lepo smrdel.:D Drgace me pa zanima kam bos prklopu LED diode?
SHIT!!! I did it again...

DimmniBurek ::

Čaki, temen pleksi ki ga boš spraskal, pol pa spoliral?!? WTF, zakaj bi pa to naredu sploh?
LEDice bom pa prklopu ne boš verjel na kabel, katerti bo šopal v doma narjen kontroler in v molex....
There Is No Stronger Drug Than Reality

mikko ::

kaj pa plexi, pa svila čez, oz čez karkoli svila čez ?
alpa tko, plexi, na spodnji strani plexija 4 gumjasti štoflci , pol pa svila čez ?
men se jebe za diode, pa da neki fancy zgleda...važno,da je uporabno!

Nejc Pintar ::

Verjetno ni blo mišljeno da ga bo spoliral 100%, samo toliko da je pač gladek, in da miška lažje bere
Lahko je biti prvi, če si edini!

KTr1sk ::

Mene samo zanima kako ti kaj podloga služi 8-O
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

a13misko ::

Ja tudi mene zanima kako vam služi in še to kaj pomeni peskanje!

Dr_M ::

eh, jest sm pa zajebu. 3 tedne sm namrec delu s karbonom, pa si nism naredu podloge...
skoda, da se nism prej spomnu. :\

drugac pa, kako se kej plexi obnese?

Nejc Pintar ::

Jaz sem si pa sedaj za podlogo nastavil kar en rokovnik ki ga je mami prinesla iz službe (pravzaprav jih je veliko, kao poslovna darila) Pa še praktično je če si maš kej na hitrco za zapisat:)
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rezanje plexi stekla

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
2513597 (9486) Machete
»

kje ti zrežejo ohišje?!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231965 (1527) mazy
»

Cena plexi-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
306957 (6368) CaqKa
»

V ohišje bi izrezal luknjo za pleksi...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341865 (1406) simonchelo
»

Modifikacija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172116 (1658) webcreator

Več podobnih tem