» »

Vzajemni skladi paribas?

Vzajemni skladi paribas?

1 2 3
4
»

d0rK ::

Kako je zdej s tem?

Vceraj sem bil na predavanju...Prvi del je bil se nekako zanimiv medtem, ko na njihovo piramido ne palim in v primeru, da
me bodo v kakersnikoli obliki nadlegovali ne bom vesel.

Iz njihovih ust se je seveda vse slisalo super-duper. Mene pa bolj zanima druga plat. Sicer sem prebral celotno temo, ampak
si se vedno nisem na jasnem.

V kolikor razumem, ima BMP Paribas sklad hudo izgubo?
Je kaj resnice v njihov besedah, da po odprtju "sparovca" ter sprotnem vlaganju stotih evrov na mesec v casovnem odbobju 10 let
ter v nadalnjem puscanju "plemenitenja" denarja v skupni dobi xx let nato zanjes hude mesecne premije, ki znasajo vec tisoc evrov mesecno?

Kje so haklci me zanimajo. Cesa na predavanjih ne omenijo in te posledicno pozneje nategnejo?

1. Nimajo licence?
2. Nekaj sem prebral o davkih, vendar nism popolnoma razumel.
3. Sklad ima izgubo?
4. ?

-BlackSun- ::

OK dejte dejstva navajat, ne pa ene špekulacije (velja za vse).

mešate veliko stvari v tem razdelku:

Mrežni marketing je v ekonmskem svetu priznana oblika trženja in vse več podjetij se ukvarja z mrežnim marketingom. (oriflame, amway....)

drugo dejstvo je, da mešate piramidne sisteme z mrežnim marketingom. MREŽNI MARKETING NI PIRAMIDALNI SISTEM. vsi, ki imate ekonomsko izobrazbo, veste o čem govorim.

naprej. tretje dejstvo je, da vsi, ki mislite, da je paribas 12 na seznamu 100tih največjih finančnih podjetij, imate prav. zavedli so vas. Tržite sklad, ne podjetje. ta podatek sam posebi v zvezi s skladom ne pomeni nič (http://www.globalpolicy.org/socecon/tnc...

dejstvo numero 4: paribas worldselection first je grozen sklad - v zadnjih sedmih letih je imel 10% negativen donos na investicije. Vem, da se navajajo informacije,da sklad prinaša 12% donos povprečno na leto od leta 1930. to ne pomeni nič. Imeli smo vmes odbobja recesij in rasti in kaj še vse, vietnamsko vojno, granado, irak, srebrenico.... vse to je vplivalo na rast sklada. Za vse vlagatelje, ki ne vlagajo za dobo 77 let, veljajo podatki zadnjih petih let. Prilagam jih s povezavo (http://www.fondsprofessionell.at/datenb... in (http://www.fondsprofessionell.at/datenb.... Asset ima povprečen donos v zadnjih sedmih letih nekje 2,7% na leto. Pri vezavi na banki SKB (poslovalnice tudi v sloveniji) na 3-5 let dobite 2,9% obrestno mero.

5: glede trženja storitev pa tole: trži se sklade, ki so milo rečeno povprečni. Če plačam 900 € svetovanje, pričakuje, da mi svetujete tako, da nekaj od tega potegnem. Če mi nekdo, komur sem dal 900 € za odpiranje računa in svetovanje, svetuje, da vložim mojih 3000 € v sklad, ki je lansko leto naredil 3% donosa (Triglav Steber I npr 25% donosa), potem stvar ni resna. E&S je super podjetje, ki trži sklad po principu MLM (moje mnenje je, da je piramidalni sistem in ne MLM, ker nekdo dejansko zasluži od vpisnine in se je vpisal pred tabo in ker te prisilijo v nakup storitve, za katero nimaš možnosti povračila – zakonska definicija, ne moja), ampak sklad ni. Če je bistvo trženje skladov, potem trži povprečne sklade in je 900€ nateg, če so bistvo skladi, skladi so povprečni, je 900€ nateg.

6: skladi paribas nimajo zakonskega dovoljenja za trženje v Republiki Sloveiji.
7: plačevanje davkov v Republiki Sloveniiji je zakonska obveza. Izogib plačevanja davkov je kaznivo dejanje.


Mam pa eno vprašanje: zelo rad bi prišel na izobraževanje, če je brezplačno, da vidim celotno zadevo bolj podrobno, ker me vsaka taka stvar zanima. Ne bi hotel plačati hotelskih storitev in večerje (na obali imam zase skromno prenočišče namreč). A je to izvedljivo?

Če sem v katerem delu sestavka navedel neresnične podake, jih prosim zanikajte z dejstvi, ne z izjavami tipa »Ti nimaš pojma!«.

Hvala

tonic ::

BlackSun, jaz ti lahko zrihtam... samo če boš prišo v MB... mislim da imajo po sredah zvečer, če še imajo... nekje v neki "predavalnici" na območju bivšega TAMa

sem bil 1x tam, me je kolega prepričal... stari, bedarija... škoda 900€, so še drugi skladi kjer nimajo tako visoke vstopne provizije, pa še letna rast je višja...

tako si reko, se popolnoma strinjam, v sklade se ne vlaga "77" let, to so bolj kratkoročne naložbe; to ni neko življensko zavarovanje...


lp,
Toni

A. Smith ::

Čestitam, obudili ste 2 leti staro temo. Ampak, če se že pljuva po njih, hočem sodelovati :)

Prvo, BlackSun, odličen post.

plačevanje davkov v Republiki Sloveniiji je zakonska obveza. Izogib plačevanja davkov je kaznivo dejanje.

Kako leto nazaj sem bil na enem izmed njihovih sestankov (pa še nek slo-techovec zraven). S seboj smo imeli nekaj gradiva in po končanem predavanju smo začeli spraševati. Jasno, najbolj sumljivo je bilo tisto "tuja podjetja v sloveniji niso obdavčena". Ja, TO SO NAM REKLI!!! Ko sem kljukcu dokončno dopovedal, da ni podjetje ampak slovenski kapital, ki je obdavčen, mi je rekel "Ja, boste pa utajili 8-O "

6: skladi paribas nimajo zakonskega dovoljenja za trženje v Republiki Sloveiji.

Si prepričan? Kolikor vem, lahko jaz komot vložim v Paribas sklade. Je pa podjetje E & S tisto, ki nima licence. Naj me kdo poravi, če se motim.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

-BlackSun- ::

Resnica je ta, da nihče nima dovoljenja za trženje sklada paribas asset ali paribas world first.v Republiki Sloveniji. VLAGANJE v sklad je dovoljeno. torej vlagatelji so v očeh zakona ok, Tržniki pač ne.

Hehe pa res je eno leto stara. Lol @ me.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naložbe 2020

Oddelek: Loža
356768 (1644) V-i-p
»

Kam s 100€ / mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9423684 (18823) Heisenberg
»

ES Funds

Oddelek: Loža
101617 (1466) St@jler
»

Vodenje računa ali nateg?

Oddelek: Loža
102227 (1911) Mobidick

Več podobnih tem