» »

problem z virusi

problem z virusi

r98 ::

zdravo!
imam en problem. fotr je bil včeraj na netu in je zgleda dobil nek virus, pc-cillin je nekaj zaznal. seveda je takoj računalnik izklopil iz interneta in ga pregledal z ad-awareom personalm, spybotom, registry machineom in pc-cillinom. registry machine je v registru našel nek ključ "bazooka", ga izbrisal, a je takoj nastal nov ;(( . potem je danes pri pregledu s pc-cillinom le-ta odkril nek virus JAVA_BYTEVER.A-1 in ga ni mogel odstraniti :\ . potem je sodelovanje odpovedal še explorer v windowsih, saj se ni več odzival :\ .
kaj naj sedaj storim?
fotr uporablja windowse 98 in internet explorer (mislim da 6, nevem). antivirus in anti-sypware nima updatean, tako da morda niso odkrili vsega.
problem bi če se le da, rešil brez formatiranja in ponovnega nalaganja windowsov zaradi podatkov, ki so na disku.
za odgovore že vnaprej hvala! :))

no name ::

Tvoj računalnik je dobil virus, kar si že sam opazi:'(
Ali povezava z internetom še dela?:(
Utipkaj v google-u JAVA_BYTEVER.A-1
in ti bo že kaj našlo (vsaj meni je toda , kaj ker nikjer ni programa ki bi ta virus odstranil.Lahko boš ti imel več sreče pri iskanju.Če ne pa pojdi na spletno stran od PANDE ANTIVIRUS kjer ti ponujajo skeniranje preko interneta.Ali pa inštaliraj System Mechanic 5.5a,ki odstranjuje škodljivo šaro.
Na vsaki strani piše da je njegovo tveganje majhno.

VELIKO SREČE NAJ ŠE DRUGI KAJ BOLJ PAMETNEGA POVEJO!!!:\
No name

schurda ::

Sam sicer uporabljam McAfee Virusscan, ki se je tudi po testih oderzal najbolje, toda vseeno grem na www.sophos.com, kjer je ponavadi več informacij in opis ter navodila za odstranitev. Ponavadi dobiš tudi zastonj programček, ki se znebi samo tega virusa.

Še link do informacije:
link
pa še eden
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

gkovac ::

še en predlog:
pojdi na stran od Trend Micro, kjer imajo dober on-line antivirus tool.. .ta bi ti tudi lahko marsikaj odstranil.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

r98 ::

Internet povezava dela, trenutno računalnik ni povezan, da ne bi še kaj dobi (kakšna je sploh verjetnost za to?)l. Bom z usb ključom prenesel programe, za online scan bom pa verjetno še počakal. hvala za linke:))
Inštaliral sem Bitdefender8, ki je našel nekaj virusov, vsi so bili v outlooku in že nekaj let stari! :\ Ful čudn se mi zdi. Mislim pa da še ni vse počiščeno. Ko pridem domov pogledam še linke.
Nevem ali naj računalnik dam na internet ali ne?

Shaman ::

Ce bi bil jaz na tvojem mestu se sploh nebi spraseval ali naj priklopim net ali ne.
Tako ali tako virus ze mas, ce pa na net gres in ga preskeniras z online antivirusom ti lahko samo koristi!!!

schurda ::

Jaz bi dal gor McAfee Virusscan s ta novim sdat in xdat. Sigurno bo našel vse in počistil.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

no name ::

Jaz bi pa dal gor Kasperky Anti-virus Personal Pro 5.0.20 , ki je meni OSEBNO najboljši.;)
No name


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10711400 (8763) frikihamster
»

Brskalnik crkne, ko zagleda besedo "v-i-r-u-s"

Oddelek: Pomoč in nasveti
241825 (1431) K0K0
»

Problem z datoteko system32.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
71176 (1108) Lith
»

Virusi!Nujno!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61251 (1074) MOJNET.net
»

Antivirusni Program za W2k Server

Oddelek: Programska oprema
61004 (926) sasox

Več podobnih tem