» »

tihi disk - test

tihi disk - test

safir ::

Mene zanima, a je kdo ze kje zasledil prav test glede glasnosti diskov?

Ogromnoje ze bilo napisanega o tem, kateri bi naj bil najtisji disk, ampak ob dobrem branju se da razbrati, da je za vsak disk ze nekdo rekel, da je njegov najtisji ... torej varianta 'moj je najtisji' ... mene zanima bolj objektivno mnenje ... trenutno namrec imam Seagate 200gb Sata, ki je res tih, ko nic ne bere, ampak, ko kaj bere, pa mi je prevec glasen in bi ga menjal ...

BoLhCa ::

Hmn kak objektivni test s tega mislim da ni bil narjen, ker je to preveč relativna zadevca:) 100 uses - 100 misljen...
Jst osebno sm s svojmi Maxtorji izjemno zadovoljen, tudi ko berejo oz. kopirajo.. Morda sm imel srečo, ker drugače Maxtorji glih ne veljajo za kake tihe diske:P

safir ::

to je relativna stvar le dokler se dela test s prostim usesom (pa po moznosti se z drugimi sumi zraven) ... dalo pa bi se verjetno cisto objektivno zmeriti db, ki jih ustvarja disk recimo, ko nic ne dela in recimo pri najvecji obremenjenosti ... cudi me, da taksnega objektivnega testa se ne bi bilo narejenega ...

Scorpia ::

Moj maxtor ni najtišji, ampak dela ko raketa že 3 leta zato tudi brni, trese kišto itd>:D
Kupi si tiste gume za disk, pa dej pod cd-rom, pa ga ne boš več slišal oz. vsaj neki se bo pomaga pa ful. pol ti je že skor vsen kater trdi disk naj bi bil, kar se tiče njehovega glasnega/tihega delovanja.

tiborrr ::

Zanimiva tema, se pa strinjam z BoLhCo. V obeh mojih racunalnikih so Maxtor diski, v taglavnem 80GB, v tadrugem pa 40GB (oba 7200rpm, 2MB cachea) in so dejansko tihi. Naslednji teden grem v Mlacom po se enega 40GB Maxtorcka, ker sem pravkar iz eBayja dobil ATA Raid kontroler Promise Fastrack TX2 za 10.89EUR in ga bom tako spravil v RAID stripping polje. Upam, da res nisem imel samo srece in bom zdaj dobil kaksno glasno prasico? 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Kaufmann ::

Jaz imam tut Seagate disk, v idle je skoraj neslišen,v loadu se ga pa kar sliši(če izklopim vse vente). Je pa sigurno tišji od Maxtorjev in WDjev. Presenečen sem nad neslišnostjo Excelstor diskov v idle.
ni podatka

BoLhCa ::

Mah daj ne mors kr na splosno neki govort..

nodes ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

glinik ::

Nejtišji disk, tu je samo ena beseda:

SAMSUNG !

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

@ljash ::

Jap, se podpišem pod tvoj post.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD RE ali SEAGATE ES

Oddelek: Kaj kupiti
91146 (999) rapz0r
»

Kje prodajajo diske Seagate?

Oddelek: Kaj kupiti
241494 (1228) Gapis
»

tihi diski

Oddelek: Kaj kupiti
5665 (576) Jakka
»

kateri TRDI DISK kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
302554 (1981) frenk
»

Hladilnik(tihost) - Zalman CNPS7000A-Cu ali TR SK7 z Papst 8412N/2GL ventilatorjem

Oddelek: Kaj kupiti
51082 (1040) log2

Več podobnih tem