» »

Kako začeti z elektroniko

Kako začeti z elektroniko

TLaden ::

Pozdravljeni,
zanima me, kje ste se vi naučili toliko o elektroniki.
Elektronika me čedalje bolj zanima .. zelo zanimivi so tudi topici na tem forumu :)
Lep pozdrav
David

meacho ::

Študirat smo jo šli:)

VolkD ::

Ja .. vsekakor, pri tem ne velja pozabiti, da se po koncu formalnega študija začne neformali del, ki traja vse življenje.... Pohiti torej !

zlabo ::

Sam sem začel pred 14em letom, torej se sedaj s tem ukvarjam že kake 3leta. Od tega ene 2 leti malo bolj intenzivno:D
Naredil že kar nekaj projektov, pred kratkim prešaltal na mikrokontrolerje...

No, jaz ti predlagam da začneš prebirat kake elektro forume, od tega sem sam zelo veliko odnesel!! naprimer Elektro-n
No, ko si malo nabereš osnove, si izberi kakšen lahek projekt (sam sem za 1. projekt izbral 3-kanalni lightshow, in celo ploščico narisal na roke:D :D ) in počasi si nabiraš izkušnje...
Sposodi si tudi kakšen učbenik za elektrotehniko za 1. in 2. letnik SŠ...

LP, zlabo

Tihi-s ::

Pa da še jaz dodam en dober forum : http://www2.maxi.si/phpBB2/index.php
Drugače pa malo po Googlaj in našel boš malo morje knjig in tutorialov.

def0r ::

srednja sola :)

egomez ::

Prvo ti predlagam, da greš v knjižnico in vzameš kakšno knjigo z osnovami(npr. kakšen učbenih za srednje šole). Ko boš že nekaj vedel, so omenjeni forumi zelo dobri za razjasnit kakšne pojme, ne pa za spraševat neke osnovne informacije, ki pišejo vsepovsod. Če ti angleščina ne dela težav, potem je na internetu kar nekaj uvodnih tutorilaov za elektroniko. Če pa misliš kaj bolj resno, pa ti vsekakor priporočam vpis na fakulteto.

ql000 ::

jaz sem se z elektroniko srečal oktobra lansko lete, ko se je začel 4. letnik (hodim na strojni fax). Nas, strojnike, ki smo po defaultu bolj trdi za štrom so začeli šopat najprej z kombinatornimi vezji (logična vrata, boolova algebra,...) potem pa z mikrokontrolerji. Začeli smo z Atmelom 2051, jaz sem pol prešaltal na PIC-a. Aja vmes smo spoznali še osnovne elektronske elemente (upor, kondenzator, tranzistor,...). Na splošno osnove digitalne elektronike, ki je relativno eneostavna za naučit in razumet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvalitetno gradivo za elektrotehniko

Oddelek: Šola
274474 (3528) BivšiUser2
»

FRI vs FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10124105 (18896) Invictus
»

Računalniška srednja šola

Oddelek: Šola
3011321 (8438) Halfdead987
»

FE ali FRI

Oddelek: Šola
247496 (6702) i386
»

začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
356823 (4898) Mavrik

Več podobnih tem