» »

Menjava tekočine pri vodnem hlajenju

Menjava tekočine pri vodnem hlajenju

zero999 ::

prosil bi če mi lahko poveste, če je treba tekočino pri vodnem hlajenju kdaj zamenjati in če jo je treba po kolikem času se to stori. uporablam tekočino coolant ki sem jo dobil zraven vodnega hlajenja (bigwater, thermaltake)

Že vnaprej hvala za odgovor!

Aja, rad bi tudil vedel koliko je cena istega vodnega hlajenja pri nas v Sloveniji (v trgovini),

add: zero... tole ti je bilo prvič zadnjič in nikoli več!!!!! Prosim, da v forum pišeš tako kot je treba ne pa kot 4 leta star nepismen otrok!

Yacksy ::

Dokler ne bodo kake alge začel plavat not sam pust tekočino, naj šopa.
Shit happens

Good Guy ::

če maš silikonske cevi voda počasi hlapi zato poglej kok jo maš v rezorvarju sam to hlapi tko počas da se počas pozna!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Racko ::

jz jo menam, tam na 1 mesec ;)

LP

tiborrr ::

Ko sem mel plasticne PVC cevi, mi v letu dni ni izhlapelo niti toliko, da bi lahko opazil z prostim ocesom, tukaj na silikonjacah pa morda pol deci na ~ pol leta...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Eddy ::

jest samo dlivam vodo, ki mi izhlapi...
Celotne tekočine pa špe nisem menjal v dobrem letu.
www.ekwaterblocks.com

GUFY ::

Tudi jaz samo dolivam vodo, ki mi izhlapi, če pa slučajno menjam matično pa seveda zamenjam tudi vodo v sistemu.

nikonezna ::

jaz pa sem enkrat mogu menjat. Enkrat sem ga pustu mal dlje prižganega....4 dni....pa me ni bilo zraven sem šel pogledat če je vse lepo in prav...pa sem opazil da voda namesto fluorescentna....(imel sem not fuuul dobro stvar proti algam..pa še fluorescentna postane pod uv) je postala rjava....še malo pa bi se mi razvili parameciji in evglene not :D
tako da takrat sem mogu menjat tudi cevi...ne sam vodo....zdej pa sem dal trikrat večjo koncentracijo kot je bilo priporočeno pa je ostala kristalno fluorescentne barve, pa tudi jaz sam dolivam...pvc cevi...deciliter na pol leta...
brez podpisa

SebaR ::

@machoman:

katero tekočino uporablaš to? mogoče uv zeleno iz 'cool-pc'-ja?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

nikonezna ::

mm....;)
brez podpisa

DominusSLO ::

Če se slučajno pojavljajo kakšne usedline ali razni delci, lahko tekočino zamenjaš. Drugače pa ni po tem nobene potrebe.

DjTonic ::

Jaz pa že mam to tekočino not lani od junija, pa je še dobra oziroma čista. Mam pa navadne PVC cevi tak, da voda ne hlapi. Niti nimam nobenega rezervoarja ali T-člena, skratka popolnoma zaprt sistem.
Zadevo sem napolnil tako, da sem prvo par ur "laufal" stvar tako, da sem mel pri sebi eno vedro, polno vode v katero sem dal pumpo. Ko se je stvar odzračila sem nataknil drugi konec cevi na vhod pumpe, tako voda + antifriz lepo krožita brez kakšnih mehurčkov zraka. Ni mi ravno za menjavat vsaki mesec, ker je potem malo zamudno sestavljat vse skupaj.

DjTonic ::

Ker sem včeraj ravno čistil radiator sem še zamenjal tekočino. Razlika se kr pozna (par stopinj), ampak to pripisujem bolj radiatorju, saj se je že na rebrah nabralo nekaj praha.



Good Guy ::

ej ap je pametno met črpalko takole v vodi
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

SebaR ::

Če je potopna potem ni nč narobe
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

SebaR ::

JAOOO ;(
Cel mesec se mi je v sistemu nabirala svinjarija in zdj mam noter polno alg bloki so skoraj čisto zeleni pa me zanima naslenje:

cevi bom še danes vse zamenjal
kako naj očistim notranjost blokov ker narazen jih ne bi dajal?
kam naj dam bakrane člene in pumpo..v vrelo vodo? alkohol?
zato ker hočem da mi vse to zelenje pomre in nikoli več pokaže ;((

OK kakšno čiščenje priporočate? s čim? :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

nikonezna ::

previrjeno najboljši
cilit bang
:D

sam pumpe ne not potopit :)) ....dej sam zamašek spodaj pa zgoraj nalij...sam ne preveč časa pustit da ti ne bo slučajno česa razjedlo :)
cca. 1 minutko.
brez podpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvojni uplijač (fergazer)-poraba?

Oddelek: Loža
194800 (4156) KTr1sk
»

Modificiranje BIOS-a

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131096 (842) Veron
»

Če bi imeli na STju izbiro svojega avatarja, kakšnega bi imeli?

Oddelek: Loža
372146 (1442) Tarzan
»

Graf+excel=??????

Oddelek: Programska oprema
53544 (3504) gzibret
»

Pokazte svojo slikco !

Oddelek: Loža
241745 (1088) Matek

Več podobnih tem