» »

[Hi-Fi] Zvočne kartice

[Hi-Fi] Zvočne kartice

1 2
3
4

nokia6310 ::

martinsm3:
Hvala veliko si mi pomagal.
Se ti dobro obnese karta?

martinsm3 ::

Fina zadeva ...lahko ti jo samo priporočam.
Večinoma jo uporabljam v Audio Creation načinu...kjer lahko tudi poljubno routaš posamezne kanale.
Nepogrešljiv je pa itak RIAA predojačevalec na zunanji enoti....ker je precej vinilk za digitalizirat :D
Pozabil sem omeniti zunanja enota je velka ko hudič , večja kot pričakuješ (324mm),tako , da je boljše uporabit podstavek in postavit zavevo vertikalno :D

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

Kaj pa praviš na zgornji link ki sem ti ga dal?
Mislim kaj meniš o tisti karti?
Govorim seveda o zadnjem .linku.
Malo primerjaj specifikacije pa povej kaj se mi bolj splača je pol cenejša od crativa.

Dr Evil ::

nokia,ti boš miksal itd?Ker to je entry pro kartica.Za kolk jo pa misliš kupit?

Dr Evil ::

Witboy,Turtle Beach pač ni najbolša v svojem razredu.Pravzaprav v nobenem.Je le bolša zvokovna alternativa creativu,kar pa ni ne vem kaj.

nokia6310 ::

entry pro karticaa a to ni zame?
Poglej še tisti link ki je na prejšnji strani pa poej kaj si misliš o tisti karti.
Katera pa je taka da ma čim manj stvari po možnosti samo 2x stereo out en ali 2 line in pa nič več samo da je na kvaliteti povdarek?
Jaz ne rabim vseh teh dodatkov ekr jih nikoli ne bom uporabljal.

nokia6310 ::

Zanima me primerjava dveh zvočnih kartic in seveda vaši nasveti katera je bolša?
V mislih imam tele:
TERRATEC PHASE 22
In M-Audio AUDIOPHILE Firewire.
Katera je bolša?
Na bolhi se obe prodajata nekaj čez 30 k je to preveč?
No povejte svoja mnenja.
Obe sta mi zanimivi samo ne vem katera je bolša predvsem zvokovno in navsezadnje zakaj se to prodaja če pa je tako dobro?
Jaz nikoli ne prodajam nečesar, kar je zame vredu in mi dobro služi oziroma tistega, s čimer sem zadovoljen.

Dr Evil ::

Externe zvočne niso ravno najbolša izbira,ker v testih se vedno slabše odrežejo kot notranje,kljub elektrosmogu.Če že mora bit zunanja,te obvezno nabavi z firewire priključkom.Drugače pa kakšno notranjo,audiophile ti ne bi ravno svetoval,ker je že malo zastarela.Mogoče TerraTec 6fire DMX,sicer je malo dražja,ampak ima killer DAC-e.Cenejša in pomojem bolša alternativa je nakup envy24ht kartice,katero prek digitalnega priključka priklopiš na RECEIVER ali externe DAC-e,kateri v BIGBANGU stanejo 100k.Najvažneje pri zvočni je BITTRUE,zmožnost hardwera,da ti audio stream 1:1 prenese.To pa zmorejo vse envy24 kartice.

nokia6310 ::

Kaj so killer DAC-e?
Kaj pa teratecova kakšna je zgoraj omenjena se jo splača vzet mislim za to ceno?

nokia6310 ::

Dr Evil:
Nisem pristaž recieverjev uporabljam 2 kanalni stereo kar mi popolnoma zadoščuje in zato ne rabim digitalnih izhodov.
Povej mi kero karto bi mi ti svetoval da je recimo od terateca pa da ima čim manjj stvari samo 2x stereo izhod pa line inn in mikrofonski vhod da pa je kvalitetna oziroma če ne ta pa kera druga samo da se jo da kupit pri nas ker jaz res ne rabimm teh odvečnihh stvari gor?

Dr Evil ::

Če hočeš samo stereo,analogni,pol kr kupi audiophile.

Killer DAC=super DAC hehe.:8)

nokia6310 ::

Dr Evil:
Kero mi potem bol priporočaš audio file ali teratecovo to ki sem jo zgoraj omenil?
Obe sta mi zanimivi samo sigurno je ena bolša od druge?
Povej mi še to imata obe kartici vhod za mikrofon mislim ta računalniški?
Hvala ti.

Dr Evil ::

Razlika med audiophile kartico od m-audia in terratecovimi aureoni,je le v strojnem midiju.Tega terratecove nimajo,majo softwerskega.Na slošno so aureon kartice bolše,saj so na istem zvokovnem nivoju kot audiophile,s tem da ponujajo več funkcionalnosti kot je sensaurinovo emuliranje EAX2.Velik plus zame je tudi optični izhod,namesto koaksialnega,čeprav audiofili trdijo da je slednji bolši,pa menim da je galvansko ločena poveza smotrnejša.

Tak,da je izbira bolj stvar okusa in velikosti mošnje kot pa zvokovne razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

nokia6310 ::

Ja človeka, ki prodaja audio file nisem dobil a misliš da bi zelo zgrešil če bi pri mimovrste kupil teratecov skye?
Saj vem da težim samo vseeno to kupiš enkrat ko kupuješ in ne stokrat zato bi se rad prej pozanimal in kupil kar se da dobro stvar.
Ali je vseeno izbira na bolhi bolša?
Samo to mi še povej.
Lp

nokia6310 ::

Pri mimovrste imajo samo tole: TeraTec Aureon 5.1 Sky čudno da nimajo nobenee druge ampak bolje to kot nič kaj praviš na to?
Tudi tiste na bolhi ni več čudno ampak res zgleda, da je že prodana.

Dr Evil ::

To kartico imam jaz in ti lahko povem da je veliko bolša kot nič:D

Verjemi,je isti nivo kot audiophile.Višji je EMU,ki pa stane prek 200$ v ameriki,torej bi pri nas bila najmanj 60k.

Dr Evil ::

Prste stran od aureon FUN,ki ni niti približno v isti ligi kot sky in space.:D

glinik ::

Dr Evil,
jaz sem imel možnost sprobati optični kabel z koaksialcem. Test je potekal med CD playerjem in predojačevalcem. "Optičnjak" je igral slabše. Koaksialec je bil ranga 30k sit, optični pa je bil nek klasičen model. Zdaj ne vem kako bi se obnašal optični kabel višjega cenovnega razreda.

Takšne so bile moje ugotovitve...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Dr Evil ::

Primerjat "optičnjak" za 2k z koaksialcem za 30k ni ravno primerno,kaj meniš?

Sicer,pa sem tudi jaz o tem vse bral,kako je toslink slabši od koaksialca itd.Dvomim pa da je tako velika razlika pri komponentah pod 300k>:D Vsekakor je manjša razlika kot pa da fasaš brum.:D

nokia6310 ::

glinik:
Glede na to da sem dj in še avdiofil povrhu me nekaj zanima:
Se tudi tebi dogaja da vačsih poslušaš zvočnike ali slušalke in ne glasbe, včasih ne vem ali imam prisluhe ali je res da slišim en kanal tišji od drugega a to se mi le redko zgodi posebaj pri starejših posnetkih.

glinik ::

Dr Evil:
Saj sem omenil, da bi dražji "optičnjak" igral ziher bolje :) . Ja res je, komponente niso bile glih poceni, niso pa bil ultradrage. Konec koncev bi znal bit "optičnjak" res bolša izbira.

nokia6310:
Sem že večkrat opazil, da igra en kanal glasneje, ampak samo po res tihem poslušanju. To je zanimiv pojav, saj sem to opazil na ojačevalcih vseh cenovnih razredov. Posnetek na to ne bi smel imeti nobenega vpljiva, (mislim vsaj).

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Dr Evil ::

Igranje enega kanala glasneje sem tud jaz opazil.Na mojem kasetaru prek VU metra.

nokia6310 ::

Dr Evil:
Povej mi kako so te terateci zapakirani?
Gre tu za OM pakungo?
Mislim če ga naročim na mimovrste se jih da še dobit?
Tam baje piše da so zaloge omejene.
Ja pri kanalih je res zanimivo in to me zelo zelo moti baje da potenciometer prej prime levi kot desni kanal potem se nekako izenačita.
Samo pri enem lampašu sem slišal da prime takoj to pa je bilo tudi vse.

Dr Evil ::

Zvočno dobiš v črni škatli.

filtr ::

Pa menda se neda vec dubit k klicem ze od junija po useh stacunah pa nker nemorjo zrihtat..matr vola!
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Tomaz27 ::

Pozdravljeni, zanima me sledeče, kupujem zvočno kartico predvsem za poslušanje glasbe, torej mp3-jev iz računalnika, gledanje filmov(divx,xvid. mogoče dvd če bo t2 linija kmalu hehe) pa me zanima kakšno kartico si naj kupim, ali je vredu kar ta integrirana na osnovni plošči asus a7n8x?

Gledal sem to Creative Audigy 2 ZS pa vidim da jo odsvetujete ker je bolj primerna za igre in podobne fore, kar mene ne zanima.
Jaz sem jo imel namen kupit zaradi spdif povezave, namreč jaz vse stvari poslušam preko receiverja. In sedaj sem si naročil en dober receiver Denon avr 2106 iz Nemčije, pa bi rad mel eno dobro povezavo z računalnikom. Se mi splača preko spdif povezat, torej preko koaksialnega kabla ali optičnega, ali je pri mp3 itak tolko slabša kvaliteta že da se takšne stvari ne poznajo. Do sedaj sem imel povezano kr preko aux na zvočni in na 2 rca v receiver. Torej analogno povezavo. Zanima me kje se ta spdif povezava pozna sploh, pri mp3 verjetno ne, pri divx/xvid pa pomoje tudi ne
ko so tolko slabse kvalitete od dvd. Ali je tukaj kaksna razlika? Da nebom brezveze kupoval coax kabla in nove zvočne, potem bo pa zvok isti.

Aja pa še to, a lahko katerokoli terratecovo kartico vzame ki ima pač spdif? Ali more bi kakšen poseben model.

Prosim če mi lahko malo pomagate.

hvala,

Tomaž

zile ::

Kupi X-fi platinum, povež prek spdif out in si zmagu.

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Kupil sem omenjeno karto.
Kdo ve kje se vklopi rear speakers?
Front mi delajo vredu medtem ko iz izhoda rear ne dobim čisto nič tudi mikrofon in line in delaa vredu samo s tem izhodom imam probleme?
No vglavnem če kdo ve kje je problem bi ga prosil če mi lahko pomaga.
Upam da ni s karto kaj narobe.
Drugače mi je zvok všeč.

nokia6310 ::

Dr Evil:
A ti mogoče veš zakaj meni nnoče delat rear izhod?
To je četrti izhod iz leve proti desni pred centrom?
Tudi center ne dela dela pa samo front speakres pa še to čudno.
Vsake toliko časa mi v programih s katerimi delam malo zvok trzne kot bi ga nekaj za par sekund upočasnilo pa še zgodi se da občasno slišim kakšne čudne poke ki so lahko nevarni za zvočnike pri večji glasnosti?
Ne vem ali je to samo stvar nastavitev ali je s karto kaj narobe?
Malo se bom še poigral in če ne bom ugotovil kaj bi bilo narobe jo bom seveda vrnil kakšen pa je postopek?
Dobil sem jo v taki veliki škatli kako jo vrnem če se bom odločil za to grem na pošto in jo pošljem na ta naslov ali kako?
To je res skrajna možnost nikakor se nebi rad odločil za to raje bi jo imell samo če bi vedel v čem je problem?
Vglavnem hvala za pojasnila.
Mogoče še to kaj je tisti internal clock in kako se v samem programu nastavijo nastavitve?
Ni mi namreč vse najbolj jasno ker je teh stvari kar precej.

Zgodovina sprememb…

filtr ::

ejga lover....
Ce mas dobr receiver, poi anbav tut dobro zvocno...(pa ce mas tut dobre zvocnike) kr je brez veze da mas eno audigy...jes sm poslusu audigy2zs na mojga harman kardon avr4550 pa jamo 507, pa je biu zvok idealn, poi sm pa poslusou se eno terratec dmx6fire pa je biu zvok vec kot odlicen...pri npr z5500 logitech, se pa ni skoraj nic poznalo razlike! Pa je kar precejsna razlika v analognmu al pa koaksiln povezav....

Tko je dobr receiver,dobri zvocniki=dobra povezava,dobra zvocna! jebiga
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Tomaz27 ::

Kera pa je dobra zvočna pol hehe, gledal sem to Philips ki je tudi na envy 24 chipu, je to kaj uporabno? Je pa 5.1 in
ma coax. spdif out. KAj pa recimo ta Terratec 5.1 fun? Ta stane pa 8000 sit. Al morem iskat kako za 20.000 itd.

Pa recimo ta nova bi naj bla zelo vredu od Creative X-fi.

Ma kdo kaksno idejo katero naj pol kupim z spdif da povezem z Marantzom.

PA se to se pri divx/xvid in mp3 to kaj pozna pol al samo pri dvdjih?

lp

Tomaz

filtr ::

x-fi bi bila uredu za moje pojme, ceprou je se nism slisu! drgac pa tisto terratec fun ne poglej vec! samo sky pa space, ceprou jh nimajo vec, k sm ze celo slovenijo preklicou pa nker nimajo vec, ker ni vec dobavljiva v slo! za drugje pa nevem. Ja pomoje ce mene prasas za svojo ceno najvec ponuja audigy 2zs, vendar ce si bos izbral kako terratecovo ali pa x-fi, mislim da bos bolj zadovoljen, pa tut se enkrat vec kesa bos dau!
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Dr Evil ::

nokia6310 ,vsi ti tvoji problemi so verjetno posledica napačnih nastavitev.Vzroki za te probleme so lahko številni.Recimo,da so slabo posneti mp3 ji,katerih slabo kvaliteto komaj zdaj opaziš,ali pa imaš vklopljen headphone out,torej je izhodna jakost prevelika za receiver(če znižaš glasnost še poka?).Vzrok za pokanje je lahko tudi v premalem bufferju,katerega lahko povečaš v drobovju predvajalnih programčkov,ali pa ti je windows namenil premalo pasovno širino,katero lahko povečaš s pci latency programom.

Kar se kanalov tiče,ti moram rečt,da rear kanale na stereo glasbo ne moreš kr po defaultu vklopit.Verjetno potrebuješ kak predvajalni program,ki ti glsabo kodira v signal kot je recimo dolby digital ali pa pro logic.Sej na tem forumu je veliko tem," kako se za "surround" mp3jev poskrbi",čeprav se naj tako ne bi poslušalo.Kartica ni kriva če ti te želje že kr po defaultu ne izpolnjuje.Kartica ti je dolžna le igranja na vseh kanalih,če je v igri surround signal,kot sta že prej omenjena.

Konec koncev pa mislim,da boš "probleme" rešil,ko se boš s kartico bolje spoznal.Jaz sem potreboval en dan da sem jo skapiral,s tem da sem veliko bral po forumih kot so htpcnews..

Lover22.Nakup terratec fun ti odsvetujem,razen če si omejen na 8k sit.Ta kartica je namreč le 16bit 48khz,kar pomeni,da ni sposobna predvajat DVD-A formata.Pa tudi v cd formatu ni to kar so večji brati.Je pa verjetno bolša kot navaden audigy.

Tomaz27 ::

Dr.Evil:

Na zasebno sem ti poslal se sporocilo, nevem zakaj ne odgovoris ampak ok. S

Se zdaj mi ni noben povedal kaksna bo sploh razlika med analogno in digitalno povezavo pri poslusanje mp3-jev in gledanju filmov v xvid/divx formatu. Predvidevam da nobene. Mp3 namreč ne vsebuje DD zapisa, divx/xvid filmi pa razen redkih ripanih v ac3 formatu tudi ne. Se torej splaca dat 20k za kartico in 5k za kabl, ce bom pol 2x na leto opazo razliko pri gledanju dvd?

Ali je razlika tudi pri mp3 in divx filmih? To mene zanima, drugace bom kr onboard sb mel rajsi,ker 25k ni mali dnar.

Naj mi nekdo prosim pove kaksna je razlika pri tem.

lp

Aja pa se to, kaj pa TerraTec Aureon 7.1 Dolby Digital ? Ta je v Avstriji nekje 50 eur. Al je tudi bolj kot fun verzija?
Kolko sn vido ma namrec ta TerraTec Aureon 7.1 Dolby Digital tudi ac3 live dekoder itd.

Anyone?

Dr Evil ::

Vsekakor je razlika na SPDIF(digitalnem kablu).Večja glasnost,najmanj.Če je tvoj receiver višje klase pa tudi bolši zvok,saj ma verjetno še nekoliko kvalitetnejše DACe.Sam poslušam le prek digitalnega izhoda.

Pri 7.1 verjetno misliš aureon space.Ja ta je bolša od fun-a in je ista kot SKY,le da ima več kanalov.Če jo dobiš za 50 uerov,potem je ta vsekakor vredna svojega denarja.

nokia6310 ::

Dr Evil:
Problemi pokanja še vedno ostajajo predvidevam da je nekaj z buferjem narobe to sem nekako pogruntal naredi mi uslugo pa probaj vklopit zvočnike v rear out pa obkljukaj ta izhod v control pannel od terrateca pa probaj nek stereo signal predvajat pa povej če ti dela zadnji izhod ali ne?
Tako bom vedel ali je to samo pri moji ali pri vseh sky kartah in tako bom tudi vedel če je morda s kartico kaj narobe.
Pri audigy ko vklopim 4.1 speakres mi delata oba izhoda in ni problemov tudi stereo signal pošilja na oba izhoda žal pa mi terratec tega ne omogoča.
Če je tako kot praviš da bi moglo biti, da predvaja posnetek na obeh kanalih samo če je posnet v dolbi suroundu me čudi kako to da pri audigyju vseeno delujejo vsi zvočniki?
2 izhoda potrebujem zato ker imam na sprednjega priklopljene slušalke zadnjega pa rabim za povezavo z hifi sistemom da lahko v drugi sobi poslušam mp3je.
Če kdo hoče mu prodam omenjeno karto ali pa menjam za audigy zs.
Pri kolegu sem jo sprobal in je za moja ušesa najbolša.
Saj ne rečem terratecov zvokk se mi zelo dopate je zelo kvalitetna karta samo mojim potrebam ne ustreza, ker nujno rabim za stereo 2 izhoda.
Drugače pa jo pohvalim tudi z moje strani je zelo dobra karta in prav škoda je, da je ne morem uporabljati.
Kako naj vem kaj mi blokira sistem ali litency ali pasovna širina windowsev kako se to ve?
Je priložen kakšen program za to prilagajat?

Zgodovina sprememb…

Dr Evil ::

Tebi na ljubo sem 4 speaker opcijo preizkusil in glej ga zlomka,DELA!V programu FOOBAR imaš opcijo "move stereo to rear chanels".Tako sem lahko na FOOBARU poslušal prek slušalk in prek winampa na frontu.Kar se tiče pokanja,bi karto preizkusil na kakšnem drugem sistemu?Mogoče je res kaj narobe z njo,čeprav mislim,da je kakšna napaka v sistemu.Si jo poizkusil premaknit v ker drug pci slot?

Jenej01 ::

Kje bi dobil space verzijo, ce je kdo informiran slucajno, v nasi kokoski, ali v gracu.

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

filtr ::

ja jes tut iscem space:)
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

nokia6310 ::

Dr Evil:
Hvala za uslugo!
Vesel sem, da ti delajo vsi šterje zvočniki.
Kako praviš da si naredil?
V samem control pannel imaš opcije kaj boš poslušal in tam obkljukaš rear speakers pa potem?
Do tu mi je jasno naprej pa ne vem kaj pa moraš potem naredit?
P.s.
Da ne bo pomote to si poskusil z priloženim programom ali s katerim drugim?
Probaj step by step da bo lažje razumljivo.

ganzi ::

Ok vidim da so tu audiofili zbrani, pa da še js k sm bolj laik vprašam ali se mi splača kupiti boljšo karto?

Trenutno imam Logitech Z-5500 na integrirani soundstorm zvočni.Torej na Abit nf7-s.
Kupil bi pa max audigy 2, sam kaj ko so včasih govorli da je ta integrirana na nivoju audigyja 2?

Kaj svetujete?
LP

nokia6310 ::

ganzi:
Če ti zvokovno ustreza oziroma če te pri zvoku ki prihaja iz te karte ki jo imaš nič ne moti je škoda metati denar stran drugače pa seveda lahko preizkusiš nekje drugje neko bolšo karto pa se potem na podlagi tega kar boš slišal odločiš za zamenjavo.

filtr ::

Heh, da je zvokovno primerljiva z audigy 2...sploh ne!!!!! Res da se na z-5500 ne upazi ogromne razlike ce jo zamenjas z audigy 2, se pa ogromno pozna ce imas ti prof.receiver, in pa audiofilske zvocnike! to je pa potem nekaj cisto drugega! Drgac kvaliteta je boljsa z audigy 2, to vsekakor, vendar za moje pojme ni take razlike da bi jo moral menjati! Pa se to, dobra lastnost je tudi v tem da ima audigy svoj procesor in ti zato ne jemlje nic CPU-ja! integrirana pa ima le CPU in nima svojega procesorja!

LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

ganzi ::

Ja sej se mi je zdelo da na nonpro opremi nau razlike :)
Nekje jo bom dobil na probo in se potem odločil, čeprav vem da verjetno razlike ne bom slišal:)
LP

glinik ::

ganzi,

kolkokrat še moram povedat, da razlike med soundstormom in audigy-jem NI! Obe "karti" sem stestiral na zelo solidnem hi-fi sistemu. Audigy ima več kanalov, ne kuri tolk CPU-ja, ima več nastavitev, in to je to !

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

profii ::

fantje jaz sem slišal doma razliko med ac97, soundstormom audgy1 player in audigy2zs. na ne preveč audiofilskih zvočnikih genius home theater se razlika pozna!!! sliši se razlika med audigiyem 1 in 2. 2 ima bolj mehke viske tone in na splošno lepše igra. razlika med soundstormom in audigy1 je tudi ZELO opazna.
če mene prašaš ali se splača menjati, za bolšo zvočno, jaz bi. zberi tistih pat tisočakov pa kupi audigy 2zs oem ali pa kaj podobnega. škoda dnarja za zvočnike če ti je potem škoda še za dobro zvočno.

Tomaz27 ::

Prosim pomoč

Sedaj sem se odločil za nakup zvočne kartice, ker imam dokaj dobre zvočnike Dali in pa dober receiver Marantz sr 5500, katerega bom
preko coax. povezal na Pc. Računalnik uporabljam izključno za poslušanje mp3 oz glasbe in gledanje filmov. Iger sploh ne igram. Tako da mi je važna kvaliteta zvoka oz mp3jev in filmov.

Zdaj v ožji izbor so prišle kartice:

X-fi od Creative, cena 32.000
M-audio Revolution 5.1, cena: 24.000 ( je ista kot model 7.1 ima pa pač samo 5.1, 7.1 res ne rabim)
Terratec sky ali space, cena: 25.000
Philips Ultimate Edge 5.1 cena: 14.000


Zdaj razlika v ceni je kar očitna, sploh med X-fi in Philips, tako da če mi lahko kdo prosim malo pomaga kaj kupit. Ta Philipsova naj bi imela ravno tako envy24 chip kot M-audio in Terratec.

Najbolj se nagibam k M-audio revo. ker je za zvok dobila res dobre ocene in še eno dobro lastnost ima, da glasbe iz 44,1 khz kar so cdji ne resampla na 48, kar pocnejo od creativa audiy 2 in Philips. Kolko se pa to pozna na kvaliteti pa to pa jaz nevem. Kaj mi svetujete?

Hvala za pomoc

Tomaz

Dr Evil ::

Glinik.Jaz slišim razliko med soundstormom in 3ksit zvočno kartico.Razlika je več kot očitna

nokia6630.A si porihtal zvočno?Še poka?

Predvajanje več virov sem dosegel z nepriloženim odprtokodnim programom FOOBAR,katerega sem ti že omenil.Ga priporočam.Je daleč najbolši predvajalnik,ker ti nudi možnosti za katere pri drugih predvajalnikih nisi niti slišal.Skupaj sešteto.

Lover22.Revolution od m-audia in aureoni od terrateca so identični.Razlika je le v digitalnem OUT in INu ter driverjih.Zvok je enak.Vsaj tako se trdi in glede na to,da uporabljajo enak zvočni procesor kot DACe je to razumljivo.Med tema dvema kupuj po ceni in optičnem okusu,v zvoku ni razlike.

Kar se tiče Philipsa in X-fija.Philips uporablja slabše DACe in se je na testih slabše odrezal kot prej omenjeni kartici,kljub ENVY24HT procesorju.X-fi pa resample problema ni zares rešil,le na višjo skupno frekvenco pretvori.Možno,da razlike med resamplanim in neresamplanim ni več slišna,ampak men se zdi to bolj spet nategovanje kupcev s strani creativa.Saj se še spomnite trditev creativa o audigy1 in 2?

filtr ::

glink: jes nevem kva ti poslusas da neslisis razlike med temi zvocnimi karticami!!?!?!?!'! doma imam abit an7(na kateri je soundstorm zvocna kartica) in od soseda audigy 2 zs sem sprobal, in razlika je bila ogromna...ves kaj to pomeni ogromna??!? pa lahko recem da imam dober hi-fi sistem!

LP Filtr
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filtr ()

glinik ::

Res zanimivo... Mogoče pa ima kolega pokvarjen zvočno :D Mogoče sem preveč pričakovl od zvočne, tako da se mi je zdel soundstorm tako dober :D . Se bom probal zmenit, da mi jo posodi.

Je kakšna možnost, da nisem kaj pravilno nastavil? Po tem kaj pričate, bi še gluhi moral razliko slišat :) Imate kak predlog?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796313 (4780) strumf666
»

"Studijska" zvočna kartica

Oddelek: Zvok in slika
494074 (3078) igor0203
»

Katera zvočna

Oddelek: Kaj kupiti
202249 (1667) Fatboyslim
»

Kero zv.kartico nj kupim?ali audigy 2 a teratech...

Oddelek: Kaj kupiti
131548 (1383) Spajky
»

SB Live ali zvocna na plosci?

Oddelek: Zvok in slika
111089 (913) gumby

Več podobnih tem