» »

kateri operacijski sistem naj izberem

kateri operacijski sistem naj izberem

bandit33 ::

imam starejši računalnik celeron 700mhz 128 mb ram grafična je zapečena 64mb zanima me kateri operacijski sistem bi bil primeren za ta računalnik kajti meni že na 98-ki dela probleme (enostavno mi zmrzuje).
za nasvet in pomoč se vam najlepše zahvaljujem

LP.bandit
  • spremenilo: OwcA ()

OwcA ::

V prihodnje devaj bolj samodeskriptivne naslove!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MAC.H ::

Lahko poskusiš z XP-ji. Ni nujno, da bi Win 98 zmrzujejo zaradi šibkega računalnika, ampak zaradi novejših programov, ki jih uporabljaš, pa bi na XP lepše tekli.
MAC.H

Microsoft ::

Mam na pol slabsem procesorju in tolko RAMa Windows Server 2003, tako da bi ti XPji lahko cisto kultno delali.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Eagle ::

jebeš xpji pa njihov otroški design.. samo brezveze ram rabijo.. razn da čist vse dol izklopiš.. drugač pa jaz mam na vseh mašinah doma win2003 datacenter server od 500ke dalje pa do 2500 pa ni problemov tak da.. serverske stvari so vedno najbol zaneslive tak da ti nebo nič zmrzovalo razn če maš kaj z hardware-om..

AndrejS ::

Koliko pa je licenca za win2003 datacenter ?

bandit33 ::

ej, hvala za nasvet bom probal pa ti javim kako se obnese8-)

Microsoft ::

AndrejS, heh, dobra fora!;) Pomoje da ne morjo bit dost, sploh zato, ker so to 'taspodni'. Pol, oni Web Server, oni so dragi!:D

Btw, kaj si gres tako neprimerne operacijske instalirat gor? A ti ves, da so ti namenjeni za one racunalnike, ko majo po nevem kolko procesorjev, rama tolko da pece, ... Pa za tako kisto, ko ma 500MHz, je ze 2000 Pro cist zadost.
Razn ce nisi kak, hm, kako se naj izrazim. Pac, da se sponas na racun tega, da imas tak operacijski, ki ga drugi (vsaj jst) vdili nismo.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Eagle ::

nea se nič španam ampak sovražim ta design pri xpjih in sploh vse bonbončke.. in vse nepomembne drivere ki jih datacenter ne vsebuje.. in pa še nat translation ma ki mi je pri srcu tak da..

Dr_M ::

tako kot so povedal ze pred mano.
win2000pro ali win2003, xpjev se izogibi.
ampak glede na tvojo konfiguracijo bi definitivno zbral win2000. jest jih uporablam tko redno ze od RC1 in do zdej se nism meu ksni velkih tezav.
XPje sm si instaliru samo 1x za ene 2 dni, pa se mi je comp tokrat usu, kot se mi se na win9x ni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zee ::

Na to konfiguracijo je Windows 2000 Pro najboljse izbira. Windows XP bi sicer delali, vendar ob veliki kolicini ruzenja po trdem disku. 128 MB rama je pac premalo.

z Win2000 Pro se nobenih problemov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

civic_ ::

probaj linux. teli se mi zdijo fajn imaj wine (lahko poganjaš windows aplikacije)

linux.lorma.edu (strojne zahteve 64 ram) ima KDE.... res dober se mi zdi

www.linspire.com (bolj znan kot lindows, mislim da imaš ravno optimalni kištoi) sicer je plačljiv, reklamirajo pa da je kot windows z debiovo stabilnostjo, baje se programe inštalira kot v windowsih) plačal boš 19.000sit (ali pa torrent...) (torrent je 100% legalen)

potem pa še brez wine : www.vectorlinux.org

praktično bi tle mogli delat vsi linux, ker jih je večina manj požrešna, 128 je zahteva za hitro delovanje KDE, na 700mhz, 128 ram klevicu lavfajo slackware 10.1 ko šus

Microsoft ::

NAT ma tudi Enteprise Edition.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Matri[X] ::

NAT imajo tud windowsi xp.

ČIP 009 ::

Dokupi še 128MB rama na novo instaliraj winse, gonilnike, nastavitve itd.............in Windows XP mora normalno delovati.

Dr_M ::

ČIP 009: zakaj se vozit s traktorjem po cesti, ce se lahko s porschejem :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sami ::

Dokupi še 128MB rama na novo instaliraj winse, gonilnike, nastavitve itd.............in Windows XP mora normalno delovati.

Se strinjam.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Microsoft ::

Dr_M, folk se te bo pocas navelical. Nas je dost takih, ki mamo XPje Home in Professionl ze dlje casa in vemo, kako je z njimi, tako da nas ni treba prevec uciti z dvodnevnimi izkusnjami.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

perci ::

ČIP 009: zakaj se vozit s traktorjem po cesti, ce se lahko s porschejem

Bolša primerjava bi bila: "Zakaj se vozit z osebnim avtom po cesti, če se lahko s 30-tonskim tovornjakom."

p.s. Ni na mojem zelniku zrasla.

BlazP ::

Imam doma celerona 333 z 192MB RAMA. Na njem laufajo Windowsi XP brez problema ze vec kot 2 leti (ne dni!) in se ne usuvajo. Mi ne pade na pamet, da bi karkol drugega dal gor.

Dr_M ::

Microsoft: folk ma pa tebe ze zadost, s tem posiljevanjem z winsi :)

Imam doma celerona 333 z 192MB RAMA. Na njem laufajo Windowsi XP brez problema ze vec kot 2 leti

delajo ze, ampak to je pa tut use kar dela, ane :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

BlazP ::

Dela MS Office, dela eMule, Bittorent, Winamp 5, BSplayer (da tudi divxe lahko gledam), Nero Burning ROM, pa vcasih ko sem za solo rabil, je tudi MatLab delu, MathCAD in Spice.

Eagle ::

sej noben ni reko da xpji ne delajo samo heh lej kaki logon majo pa design pa tako po defaultu:) koda bi glejau neko špiliko za otrokece..

Dr_M ::

Dela MS Office, dela eMule, Bittorent, Winamp 5, BSplayer (da tudi divxe lahko gledam), Nero Burning ROM, pa vcasih ko sem za solo rabil, je tudi MatLab delu, MathCAD in Spice.

in to vse na1x, kajne?? :)
pravi multitasking cpu.




....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Dr_M, gre se za dejstva:

- Ne gre za posiljevanje. To je napacno. Nekdo vprasa, karer operacijski sistem naj si nalozi in jaz mu dam na podlagi vsaj polletnih izkusnje z razlicnimi operacijskimi sistemi (95, 98, 2000 Pro in Server, XP, 2003) odgovorm.
- 2 dni izkusenj z nekim operacijskim sistemom ti ne dajo zadosti znanja o njem, da bi ga lahko ocenjeval, kar ti pocnes. Oz. lahko ga ocenjujes, ampak ocena je bore malo vredna.
- Poisci pomoc nekoga, ki se spozna na XPje in naj ti pomaga pri instalaciji.
- Gre tudi za to, da Microsoft postavlja v ospredje XP in 2003. 2000 je out. Marsikaj je nareto za ta dva operacijska sistema, kar ni za starejse. Tudi v prihodnje se pricakuje, da bodo nekateri bomboncki iz Longhorna, na voljo za XP in 2003, ostale pa ne. Skratka, ce ze Windows, pol tu najmanj tvegas za v prihodnje.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

christooss ::

Eagle: Za otrokece je tud moj gdm login screen link :D
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

64202 ::

Eagle: evo ti en link za kalibracijo estetike: Solaris CDE. To je spodnji levi kot :D

BlazP ::

Dr_M: Zdej ne vem ka bi ti rad pokazu tuki.

" in to vse na1x, kajne?? :)
pravi multitasking cpu."

To vse naenkrat bo tezko laufal tud na 1Ghz compu z dvakrat vec RAMa. Tuki potem ni vec OS problem(kar je tema debate). Ce bi rad, da laufa vse tisto naenkrat, si bo treba omislit boljsi racunalnik, ne pa drug OS.

Nerdor ::

Microsoft: koliko te plačujejo marketingarji iz Redmunda!? :\ Drugače pa windows xp potrebuje vsaj 256MB, za udobno delo pa 512MB!!


Bandit33: mende linux ane! Zakaj? Skompajlaš kodo, da bo optimizirana za tvoj CPU. In namesto KDE ali Gnome poganjaš FluxBox (ki pokuri od 5 do 10 MB tvojega spomina).
KDE, Gnome, Windows XP ti bodo pokurili okoli 200 do 300MB samo zase. Realna ocena za te desktop managerje je okoli fizično 256MB je minimum. Na 128MB pozabi! Šele pri 512MB postane delo s temi vmesniki udobno!! To menda vsak ST-jevec že ve!? ;)

Za 128MB fizično rama = linux kernel + FluxBox je ravno prav za udobno delo.

Če ti pa linux ne diši, pa je moj predlog Windows 2000. Če se prav spomenm, sem kr udobno delal na Duronu 750Mhz s 128MB. Seveda dodaš SP4 in si miren. Lahko poganjaš vse najnovejše programe. Na žalost XP porabijo malce več spomina. Se pa da nekaj MB pridobiti v Win XP, če izbereš Win. Classic izgled kot pa Win XP Style. Pa da se izklopiti bonbončke v XP, da ti ne tratijo spomin ni cpu cikle. ;)

Če imaš težave s Win98, pa mogoče je kaj narobe s matično ploščo. Mogoče več kondenzatorji ne držijo naboja kot pred leti ko so bili novi. Mogoče, lahko zaupaš, katero matično ploščo imaš. Te so ponavadi glavni razlog, za nepravilno nedelovanje OS-ov in ne sam OS. :D
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

Nerdor ::

Ok, če Bandit33 ne diši linux, je po mojem mnenju najbolj priporočljiv Windows 2000 updejtan s Service Pack 4. Na mašini s 128MB rama bo zelo tekoče tekel. Uporabljal boš lahko vse najnovejše programe pisane tudi za Win XP. ;)

Možno je tudi Win xp predelati tako, da delujejo dokaj normalno na 128MB rama. Recimo, namesto Win xp style, nastaviš na windows classic style, ki ti porabi nekaj MB manj. Potem možno je izklopiti razno razne bonbončke v win xp, ki so kot prevzeto nastavljeni. Senčenje oken, animacije oken, view content by draging in itd. Skratka desni klik bilokje na podlago, "Display Properties -> Appearence" Win classic, vse efekte in advanced izklopit pa bo!! ;)

Heh, le kako da ti to Microsoft ni svetoval! Če hočeš imneti res izkoriščeno mašino si pa le nauči (če imaš čas seveda) malo o linuxu in FluxBoxu, ti izkoristi bolj tvojo mašino kot prej omenjena kombinacija, samo pa zahteva bistveno več učenja. Verjentno bo to zate nov OS in vse novo.

PS: Dosti krat povzročijo kakšne cenene mama plate ali rami povzročijo "sesuvanje" računalnika! Neglede na OS! Videl sem 100x in ne troll-am! ;((
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OS za na "oldtimerja"

Oddelek: Operacijski sistemi
322130 (1299) ank
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607111 (5667) krneki0001
»

Tudi podpori za Windows 2000 se počasi bliža konec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
907010 (5459) Gandalfar
»

Kako do surfanja na starih masinah (on-live CD)?

Oddelek: Operacijski sistemi
191569 (1220) urkoland
»

Kateri Windowsi?!

Oddelek: Operacijski sistemi
171238 (1020) Gandalfar

Več podobnih tem