» »

Problem z racunalnikom

Problem z racunalnikom

Trancedeejay ::

HI
Sem dobil od kolega racunalnik za postimat pa me nekaj zajebava. Ko sem dobil racunalnik je bil softwersko cisto zjeban(virusi), minuto poprihodu v WIN XP je zacel odstevat in se resetiral, dolocene slike, ki si jih lahko gledal in si jih hotel skopirat kam, se je skopiral samo folder, slike pa kao ni najdu..... Vglavnem formatiram disk, nastimam particije(potem v winsih formatiram se D:. Zadeva je delala solidno. Zjutraj prizgem masino in je po prestetju rama, ko bi se moral pokazat znak WIN XP, ekran ostal crn, ga resetiram in se pokaze ekran za safe mode, jaz vseeno dam normal in gre vse v k......
Potem resetiram masino in grem v safe mode in ga iz WIN spet resetiram - zadeva spet dela normalno. Potem mi naredi klicaje na sm bus controller(kao driver not installed, ceprav imam pri sebi isto plato(K7S5A) in je v XP-jih ze vse sam nastimal) in pa na integrirani zvocni. Drug dan prizgem masino isto sranje kot dan prej-safe mode in podobno(ali je mozno, da ima kaj veze z datumom), vendar ni bilo vec klicajev na kontrolerju in zvocni........WTF?. Ptem je sedaj notri tudi LG 4160 DVD rekorder, kjer mi enega CD-ja sploh noce prebrat(original od maticne) in mi je en dan prej napisalo cannot read from device(al nekaj podobnega). Nesem rekorder v mojo masino, ga takoj najde, napise v raziskovalcu DVD-RAM, vstavim kaksen drug CD, prebere, vstavim tega, se matra, namesto DVD-RAM napise CD-ROM v raziskovalcu medtem, ko je hotel zagnat CD in nic. Dam isti CD v svojega LG 4163, prebere brezhibno normalno......

Ima kdo kaksen predlog. Bios na maticni je ze star, vendar bi se vse sprobal, preden bi flashal, ker ni moj rac. in gre lahko kaj kaputt.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

Se noben ni slisal za kaj podobnega. Trenutno pisem na ta racunalnik in dela cisto ok - kolk casa pa, je pa odvisno od?
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

HI
Sem zdele instaliral Nero-ta in mi je napisalo:
The Nero executable file was modified!Maybe your PC is infected with a computer virus!We would recommend to use the latest antivirus software to check your PC.If no viruses are found,please do a full uninstall of Nero, and reinstall from the original Nero CD

Bom naredil se online virus check, ker Norton antivirus nic ne najde nikoli.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

Pozna kdo kaksen program za diagnostiko na maticni ali kaj podobnega, da bi zaznal feler?
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Engineer_SLO ::

gonilnik za čipset si namestil?

program za točno diagnostiko sicer ne obsaja,lahko pa poizkusiš z sisoft sandro ki ti izpiše marsikaj zanimivega....

seveda preglej temperature...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Trancedeejay ::

HI
Sem flashal bios in masina deluje ok, samo zvocne kartice na maticni pa nikakor ne morem instalirat. Se ko zvocno windowsi zaznajo mi poskusa nalozit in potem napise kao, da je blo unable........
V device managerju mi napise device could not start
error code (10)
V biosu je zvocna na enable - kaj bi lahko bilo narobe?
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

Naj se omenim, da ko prizgem racunalnik mi dvakrat zapiska namesto enkrat - najprej ko ga prizgem in potem se ko presteje ram in vse prikljucene naprave.
Have a nice Day

Matt
Music is the key


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kombinacija SATA in IDE DISKOV me ubija, please help

Oddelek: Strojna oprema
141345 (1179) Mavrik
»

Kako najlazje najt tapravo library

Oddelek: Programiranje
5823 (720) Trancedeejay
»

Kje kupiti Audio Cd-r 700MB...

Oddelek: Kaj kupiti
101153 (1088) Trancedeejay
»

Noce mi pisat na medije

Oddelek: Strojna oprema
6752 (693) Trancedeejay
»

tezave s kopiranjem dvd-ja

Oddelek: Zvok in slika
252424 (2057) frenkb

Več podobnih tem