» »

Ddos napadi? ali kaj drugega? (Nek čudn problem)

Ddos napadi? ali kaj drugega? (Nek čudn problem)

rok86 ::

Zadeva je takšna... ker na siolvem forumu nisem dobil nobenga odgovora, ki bi mi pomagal in po klicih na 0801000 problem ni izginil se obračam na vas, če se bo seveda komu kej sanjal kaj bi to lahko bilo.

Probleme z adsl povezavo imam že skoraj 1 teden. Trenutno sem brez tujine in poglejte kaj se mi dogaja (skoraj vsako uro ali včasih še prej):



(program se imenuje tcptrack, pod server je bil napisan moj statični IP)

Naj še povem, da na računalniku ni nobenega virusa. Firewall ne pomaga. Povezavo sem poskušal vzpostaviti na večih računalnikih in je povsod isto... tudi pri prijatelju (če se poveže z mojim uporabniškim imenom in geslom).

Ker sem že obupal sem včeraj po faksu poslal prošnjo za dinamični IP. A mogoče kdo ve čez kolk časa to zamenjajo? (p.s.: zraven sem napisal, da naj odstranijo blokado tujine, kar so tudi naredili, vendar so mi jo danes zjutraj spet blokirali)
  • spremenil: rok86 ()

Matri[X] ::

A poganjas web server?

Apple ::

Hmm, da ne služi mogoče tvoj računalnik tem modelom kot open proxy?

Sam sem imel 5 let nazaj podobne težave :D , ko so lučke na kableskem modemu nono-stop utripale, a vse kištre sem imel ugasnjene :D .

In pomagal mi ni nič drugega kot zamenjava IPja :D , ker je bil moj IP naveden na eni od ruskih spletnih strani, da je open proxy...
LP, Apple

rok86 ::

web serverja nimam več... ipji, ki se pa povezujejo name, se povežejo le za par sekund...

Gandalfar ::

si kaj dosti P2P programe laufal?

rok86 ::

Gandalfar: ja tud med drugimi... sam kaj imajo p2p programi s tem?

Microsoft ::

Ja, ko p2p program zapres, ti ostali se kar "tezijo", ceprav te ni vec gor. Po kaki uri ali kaj takega se potem to neha.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

rok86 ::

Ja, sam za tole ni kriv p2p mnde... tole že traja cel tedn. Pa celo noč sem imel izklopljen modem in je še kr isto.

DSmidgy ::

Samo njemu se hočejo priklapljajat na web port - ponavadi P2P web vmesnik ni na portu 80.

Verjetno je še kje ostala http povezava na tvoj IP ali pa domeno, ki kaže na tvoj IP. Si imel preveč prometa na strežniku in si ga zato ugasnil?

rok86 ::

Prometa ni blo skor nč...

rok86 ::

OK. Zgleda, da je problem zdaj z dinamičnim ipjem rešen.

Zanima me pa še če je možno uporabit kišto, na kateri teče operacijski sistem Linux, kot router in kot switch hkrati? Oz. u bistvu me zanima kako jo je možno uporabit kot switch tko, da bi lahk vzpostavil direktno adsl povezavo iz nekega računalnika, ki je povezan v mojem omrežju (če je seveda to mogoče).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rok86 ()

64202 ::

Sem sprobal in je mozno, torej:

Priklopljene naprave na 8 portni switch:
- router
- adsl modem
- workstation

Workstation se lahko poveze direkt preko adsl modema ali pa preko (linux) routerja z DHCP. Deluje celo oboje hkrati v winxp in linuxu :).

rok86 ::

Aja... hmm jz mam:

-modem
-router (Linux kišta)
-workstation

pa se direktno povezat ne morem... torej je treba nekaj nastavit v Linuxu

64202 ::

adsl-setup + adsl-start?

rok86 ::

ja to že... sam kaj pa da bi direkno iz wsja adsl povezavo vzpostavil ?

64202 ::

Ce je linux, isto. Ce je pa winxp, pa nared nov PPPoE interface. Zdele ne vem vec po korakih, je pa zelo preprosto, ker imajo winsi ze vse notr.

64202 ::

Aja, kam mas ti wks vkloplen? Ce je SAMO prek routerja, moras na routerju naredit ethernet bridge, ne pa forwardat na IP nivoju kot je obicajno.

Torej poglej ce imas /sbin/brctl, ce ne, moras zinstalirat bridge-utils.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

rok86 ::

Ah, ok... sej se mi je zdel ta bom neki takega potreboval... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1782553224 (1493) Kroos
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397800 (4531) BlazP
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384776 (4295) SasoS
»

Konfiguracija level one routerja (4 port)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51574 (1492) Dr X
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254475 (4025) BBB

Več podobnih tem