» »

Problem z računalnikom v avtu

Problem z računalnikom v avtu

Mr_Petek ::

Najprej en lep pozdrav. Pred kratkim sem si v avto dal naredit računalnik (intel 800MHz,...) in 7" lcd, nakar se mi je pojavila težava. Jaz sem vse lepo priklopo in vse je lepo normalno delovalo. Ko pa sem si not montiral še ojačevalec in nanj priklopil izhod iz zvočne kartice se mi je v zvočnikih pojavil brum (slišal se je motor (obrati) in disk od računalnika). Zdaj pa mene zanima, kaj bi lahko na to motnjo vplivalo. Je možno da je to kriv ojačevalnik al bi to lahko bil doma narejen dc/dc konverter. Naj še pripomnim, da ko not v izhod na zvočni vteknem slušalke se na slušalkah normalno sliši. Hvala za vašo pomoč.


LP
Mitja
Mr. Petek

ToniT ::

Preveri kable od računalnika do ojačevalca, poveži med sabo ozemljitev ojačevalca in računalnika (dodatno).

Mr_Petek ::

No nevem, dvomim da bo kaj bolše, ker sem to že naredil (na zvočni sem maso direktno probal vezat na maso avtomobila, malo se je majn slišalo ampak še vedno moteče).;(
Mr. Petek

Blond ::

Pozdravljen !

Skoraj sigurno je tvoj problem povezan z slabo maso ali pa z slabim kablom.
Torej če radio z ojačevalnikom dela brez bruma.
In če tudi v računalniku ni bruma, potem najprej izdelaj boljši kabel od računalnika do ojačevalnika. Ali pa le tega zamotaj v aluminijasto folijo iz mamine kuhne, da ga izoliraš pred zunanjimi sevanji.
Verjetno ti signalni kabel teče nekje mimo napetostnega + kabla in to povzroča brum v zvočnikih.
Morda probaj z čist kratkim kablom povezati računalnik in ojačevalnik, da vidiš kaj je krivo.

Velikokrat pa je kriva tudi slaba masa.
Vse kontakte z maso dobro zbrusi (odstrani vse delce barve), in tako izdelaj čimboljši kontakt na masi.
Poskusi tudi zamenjati - kabel od -pola akumulatorja do karoserije vozila.
Preveri in očisti stike.

Skoraj sigurno je rešitev tvojega problema nekje tukaj.

Poigraj se malo....
Če pa te še kaj zanima pa samo vprašaj.

Morda bi poskusil izhod iz zvočne kartice priklopiti na avtoradio če ti ta to omogoča.

Offtopic...
Tudi sam se lotevam podobne montaže
kakšen display imaš priklopljen (znamka, kje si ga kupil in cena)
Kako imaš povezan računalnik in displaj ? Kako krmiliš računalnik ?
Malo opiši prosim
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blond ()

Mr_Petek ::

Ewo zadevo sem rešo, stvar je utihnila in zdaj se lepo normalno vse sliši. Naredil pa sem tako: plato in konverter sem dal v kovinsko kišto, jo vezal na ojačevalnik in vse skupaj na maso. Zdaj pa k tvojemu vprašanju. Zadeve sem se lotil tako, da sem od enega frenda kupo lcd (280eur) zmontiral na armaturko in potegnil kable do prtljažnika kjer je kišta. Plata pa je z intelovim 800MHz procesorjem, integrirano grafiko in 256MB rama. Stvar je preprosto za naret fkup, le malo zajebavanja je kasneje, ko kaj ne deluje.
Mr. Petek

kuglvinkl ::

Lahko poslikaš zadevo?
Your focus determines your reallity

alum ::

kaj pa disk in tresljaji?

Nejc Pintar ::

Ali je lcd touchscreen ali navaden?
Lahko je biti prvi, če si edini!

Blond ::

No jas sem si podobno zadevo zamislil z prenosnikom.... vendar še iščem primeren LCD zaslon.

Izhod iz sound kartice prenosnika bom vezal na AUXin na avtoradiu....sem nabavil takšnega ki to omogoča.

Sedaj pa v lov za LCDjem....

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

christooss ::

Kater konverter si uporabil
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Robertos19 ::

pjt na kšn servis za priklope avtoradiov k jz sm dal na avtoradio creativove 5.1 zvočnike pa mi je isto sral ga (obrati) un mi je dal en konektor k je stabilizirov elektriko ki je prihajala v wofer od 5.1 sistema. lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč pri priklopu gramofona

Oddelek: Zvok in slika
436863 (6579) 2x'=2
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497335 (5111) bullet321
»

Brum pri PC--->Hi-Fi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182766 (2277) Moravče
»

Kar naenkrat se mi je začel pojavljati brum zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231978 (1526) multiscan
»

Motnje z radijskim signalom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82257 (2102) Azrael

Več podobnih tem