» »

Non stop prizgan racunalnik

Non stop prizgan racunalnik

pirat ::

Zanima me, kaksne so posledice ce imam PC vseskozi vklopljen (24 ur na dan). Ima to kaksen vpliv na trdi disk ali drugo strojno opremo? (gre za navaden pisarniski racunalnik, celeron 500 ipd. in ne za server)

LP, pirat

Pirpank ::

Jst imam Svojega celerončka že dve leti skup prižganega pa se še zdaj ne pritožuje !
Tako da nebi smelo biti kakšnih problemov sploh !

dr.J ::

PCji brez težav delajo non-stop. Ne škodi pa
preveriti vsake toliko časa ventilatorjev, saj so le ti vzrok drugih težav. Dva primera: 1) crknil oziroma skoraj ustavil se je ventilator na napajalniku => crknil disk. 2) crknil ventilator na P3 600 MHz => crknila plata okoli tega proca, z drugim je pa še delal.
Pri non-stop prižgani mašini bo pa račun za elektriko malo večji. Zeleni bi lahko protestirali... :D

tha_man ::

Strinjam se z dr.J-jem. Pravzaprav je še bolje da računalo laufa non-stop, kot da ga kar naprej prižigaš in ugašaš. Ravno napetostni sunki ki nastajajo pri tem početju so najbolj 'nevarni' za računalnik.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Tomi ::

Če pomisliš, da ponavadi računalnikov v firmah sploh ne izklapljajo, pa delajo lepo, potem tudi tvojemu ne bo nič. Samo vseeno naredi vsaj air flow, da bo malo bolj hladen.
metrodusa.blogspot.com

aky ::

Za računalnik je vsekakor bolje, če laufa 24 ur, saj se stem izogneš orevanju-ohlajanju delov (predvsem diska) in tako raztezanju materiala.

cyber ::

moj je prižgan 24 h na dan od ponedeljka do petka pol ga v soboto izklopim in ga v nedeljo zopet vklopim in dela brez problemov. pa ene parkrat ga vms resetiram takrat kadar je to potrebno..

paper ::

1:49am up 114 days, 9:25, 1 user, load average: 2.03, 1.57, 1.23

ne ugašam preveč pogosto 8-)

Spajky ::

Jaz mojega izklopim ko grem spat; cez dan ga dam /ali gre sam/ v real STR, ce ga nekaj casa ne rabim...sem napravil, da mi tudi ventice preklopi na pol voltaze; se manj rabijo in ga ni cut! 8-)

Flamer ::

emm, kok pa pravzaprav porabi KW/h na mesec recimo?:D

krucymucy ::

prblizno 200KW/h !!! To pa je okol 1500 SIT /mesec za strom!!!

Binji ::

Jst mam pa svojga v sobi tako da ga cez noc izklapljam, pa mu ni hudega.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

jeb ::

tisti, ki imate non-stop prizgan racunalnik:
a imate kaksno zascito proti udaru strele, al kako? Al enostavno ignorirate nevihte?
Jest svoje masine tut ne bi ugasal, ampak ko grem od doma in ne vem, kaksno bo vreme, masino raje ugasnem.
Ko pa je nevihta, pa vedno ugasam. Vi ne?

krucymucy ::

Samo iz modema kabel ven pa je!!! Cez vticnico itak ne more vsekat (minimalne moznosti)
Al pa ko grmi gres na net - ful dobr laufa!!1:D

Gh0st ::

No tisti, ki imate racunalnike v sobah kjer spite mi nekaj povejte:
A kej tezje spite in potem posledicno manj naspite, ce je comp non-stop prizgan? jest sm ga sicer pred kratkim preselil v sobo in sploh ne morem spat :-) odd?

Sicer pa jest kadar so nevihte al pa ko grem za dalj cajta od doma izklopim vse power kable in mrezno ter modem.
mi je skurilo ze en modem, dve mrezni in celotni UPS!!!!!
drgac ga pa vedno ugasnem ko grem spat.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

krucymucy ::

Jest ga zjutri vzgem - zvecer (no preden grem spat) pa ga ugasnem, ker drgac ne bi zdrzal - sem spal tud ze pri prizganem, ma ni blo lih fajn!!!:D

Loki ::

kaj pa vam kej delajo racunalniki, ko so prizgani (ponoci)?
Jest vecinoma lavfam seti:)), vcasih kaksen antivirusni in kaj vlecem z neta.

Krucymucy a ti misls resn???
I left my wallet in El Segundo

krucymucy ::

kwa ce sem mislu resno? A da ni blo lih fajn spat? Ja sem mislu resno - hrup pa to - sploh ponoci!!!
Ce laufam seti ga takrat ko grem stran od PC-ja!!!

Gh0st ::

OK vredu hrup pa to... jest sm mislu sevanje pa te scene :-)
recimo prej sem mel comp v drugem prostoru in sem mel on-stop prizganga se posebej zaradi dvd-rippinga mp3 encoding, downloading kernel compiling, disk defragmenting ....
zdej pa se je to v glavnem koncal in ga mam v sobi in tudi ce je ugasnjen, se mi zdi da tezje spim...v glavi me tko neki skeli...
kr en weird obcutek... sej razmislam da bi ga spet premestil ...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

krucymucy ::

Ja po moje pa tud seva ce je ugasnjen!!! No ja razen monitor se neki cajta!!! samo po moje zelo malo!!! Mene tud boli glava pol - po nekaj urah buljenja v monitor:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spati pri odprtem radiatorju

Oddelek: Loža
373729 (2258) Samo346
»

a ugašate računalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18117585 (12758) looser
»

prižgan računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
191377 (895) blackbfm
»

je dobro imeti racunalnik prizgan 24ur na dan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
858532 (5755) Fizikalko
»

Koliko stroma zre

Oddelek: Strojna oprema
231774 (1314) kolesar

Več podobnih tem