» »

SB Live! 5.1 Digital in "pokajoci" zvok

SB Live! 5.1 Digital in "pokajoci" zvok

kriko1 ::

Zio! Po mnogih mesecih prerekanja s creativom in pretekli garanciji, vprasam se vas: Ali ima kdo probleme s tako zvocno, ce vklopi Eax, oziroma je ze dovolj da se vklopi 3d sound, kot naprimer v UT2004. Imam vse najnovejse popravke in gonilnike. Ni krivda zvocnikov, ker dela isto na slusalkah.

Dr Evil ::

Poka ne glede na jakost zvoka?

kriko1 ::

Ne, poka v vsakem primeru. Pokalo je tudi v prejsnem racunalniku, prej sem imel P3 600Mhz na Asus p3v4x, zdej pa imam A64 1800Mhz na Gigabyte K8nsPro. Poka lih tako. Vsakic ko sem se menu s creativovo podporo so mi odgovrili: "Do you have all the latest updates and drivers?", ceprav sem jim vsakic zraven napisal da jih. Po mojem ce bi jim pisal sedaj ko mi je potekla garancija, bi mi verjetno rekli da je moj izdelek "faulty" in da moram kupit drugega, ter bi mi se ponudli link creative.com/buy . :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

Samson ::

Pa si scekiral ce ti deli kaksen IRQ? Si sprobal "premetavat" jo po slotih? V biosu rocno dolocu IRQ-je?
To mi pac pade na pamet, ker je kar nekaj kartic ki so obcutljive na IRQ zadeve...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Zheegec ::

Nekje sem bral da so SB Live! kartice občutljive na spodnje PCI slote, tako da je bolje da jih imaš višje.
Ampak mi ni jasno kako...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Romancek1 ::

Kriko1, tudi meni se dogaja enako, imam pa SB audigy2 ZS. Najbolj je moteče pri igri Prince of persia - Warrior Withon, ko mi poka v zvočnikih (tudi v slušalkah) na vsake cca 15 sec. Zvočna je še v garanciji, pa ne vem, ali mi jo bodo zamenjali, saj mi je pri poslušanju glasbe deluje OK. A kdo ve, v čem je fora?

kriko1 ::

Samson: To kar si mi ti reku so mi že pri Creativu, sem sprobal in ne pomaga, zvočno sem premestil v nov računalnik in je ista pesem (računalnika sta 4 leta razlike). Pokanje se kaže v igrah, pri poslušanju glasbe v playerjih dela normalno. Nekaj je očitno narobe, vendar pomoje hoče creative vse lepo "prikriti". Najbolj me je pa presenetlo ko sem zdej nedavno, po več letih, namestu midtown madness 2. Pri štartu (ko se sliši še nasprotnike ki so zraven) je bil višek tega "pokanja" od vseh iger.

Samson ::

Sam posedujem SB live 5.1 digital in sem imel probleme z original cd glede driverjev, kar se tice 5.1 zvoka, tko da sem po nekih cudnih metodah prihajal do 5.1 sistema ki je deloval. Nakar mi je en kolega skopiral cd ki je novejsi in od tedaj dela iz prve. Ne igram pa tolk iger da bi opazu da kaj hresci oz. poka. Dela normalno moram rect.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

kriko1 ::

Če koga zanima kako to poka:

Pok, pok

DominusSLO ::

Jaz imam creative live player 1024 digital že par let in sem imel podobne težave, ko sem naložil ene ne ravno kompaktibilne driverje(čez prejšnje). Drugače pa sem zelo zadovoljen in onboard zvočne vedno izklapljam:D

Morem povedat, da je težko najti prave driverje, ker je dosti modelov, ki se imenujejo skoraj identično.

cekr ::

Problem je v latenci. Poišči v BIOS-u, kje imaš te nastavitve, in poskusi spreminjat latenco.

Poka ti pa takrat, ko se vklaplja disk. Že zelo star problem s temi zvočnimi.
V WIN98 so včasih obstajali neki popravki, za WinXP pa ne vem. Vendar pa so ti popravki naredili neke druge probleme.

Ta problem s pokanjem je enak tudi v Linuxu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

kriko1 ::

cekr:
Bom provu še latenco sprement.
Vendar ne poka zaradi diska 100%, disk tudi miruje tudi ko poka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech Z-5500 in pokanje/prasketanje v zvočnikih?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
547053 (2165) Skater1982
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635225 (4222) hyphh
»

Pokanje v zvočnikih 5.1 Logitech Z-5500 THX

Oddelek: Pomoč in nasveti
142295 (2074) mrTwelveTrees
»

Logitech Z-5500 ali Creative S750 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
745925 (4717) ganzi
»

5.1 problemi

Oddelek: Zvok in slika
71144 (970) JanezH

Več podobnih tem