» »

Broadband connection na dveh razlicnih lokacijah

Broadband connection na dveh razlicnih lokacijah

delfinus ::

Imam prenosnik, ki ga uporabljam na delu, kjer so dodeljeni v TCP/IP nastavitvah specificni: IP Address, Gateway in DNS. Prav tako ta isti prenosnik uporabljam se na lokaciji, kjer prebivam in kjer je za priklop na internet potrebno v TCP/IP setting od mrezne kartice vpisati tudi specificni IP Address, Gateway in DNS. V nobenem primeru to NI Dial-Up, ampak je to CONNECTION that is ALWAYS ON.

Vprasanje: Muci me, kako nastaviti zadevo, da mi ne bo vedno potrebno vpisovati IP Address, Gateway in DNS, ko prehajam med tema dvema lokacijama?

lp, D.
  • spremenil: delfinus ()

Matri[X] ::

Postavi DHCP streznik na obeh lokacijah ali pa zacni uporabljat mrezne profile ( mobilenetswitch program).

urbybaby ::

Če maš doma adsl dostop naj ne bi bilo težav če veš username in password

delfinus ::

Stvar je taka, da moram to resiti s programom oz. nastavitvijo profilov, poskusil bom z zadevo, ki jo predlaga Matrix.

To Urbybaby: ne ni PPPoE dostop oz dial-up dostop, to je direktna Broadband povezava, ki je vedno ON. UTP kabl v vticnico in gasa. Fora je ,da imam v sluzbi, kot v domu, dve popolnoma razlicni nastavitvi za IP, Gateway in DNS, ki ju moram vedno nastaviti na novo za mrezno kartico, ko prehajam med lokacijami. Avtomaticne nastavitve seveda ne delujejo v nobenem primeru.

MTm2H37rqt7B ::

Pac za vsako lokacijo nardis network connection, in pol lepo eno disablas drugo pa enablas in vice versa :))

stefanc ::

Lahko pa poizkusiš z ukazno vrstico: netsh
Narediš si dve bližnjici na namizju in to je to.

Navodila za uporabo netsh so tukaj

delfinus ::

Mobile Net Switch je to kar sem potreboval. Omogoca kreiranje razlicnih profilov in samostojne nastavitve za razlicne lokacije. Vidim, da se lahko tudi bolj enostavno naredi z Netsh, kar bom trudi preiskusil, da vidim, kaj mi bo bol elegantno in enostavneje.

Ne gre mi pa Pux-ov pristop, saj v Windowsih ne morem ustvariti dveh bliznjic do Local Area Connection, kjer v Local Area Connection propertisih za svojo mrezno kartico in TCP/IP protokol nastavim dve razlicni nastavitvi in jih shranim in potem uporabljam kot dva razlicna profila. Mogoce kaksen stavek vec, ker sem mogoce kaj spregledal?!

hvala, lp, D.

Asgard ::

al pa če bi si doma omrežje porihtal de bi mel isto kot na šihtu, brihta :D
We hate Duplicators !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wifi + IP

Oddelek: Pomoč in nasveti
161406 (1024) SeMiNeSanja
»

Povezava na statični ip doma in na dhcp v službi

Oddelek: Omrežja in internet
141478 (939) Bizkit45
»

Ne dela internet na enem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133883 (3679) imagodei
»

Local Area Connection problem !

Oddelek: Omrežja in internet
101282 (1150) Light
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222173 (1947) TribesMan

Več podobnih tem