» »

Rabim pomoč pri Windows Serverju!

Rabim pomoč pri Windows Serverju!

parasit ::

Pozdravljeni! Za nalogo sem dobil, da napišem, kako se bi npr. več uporabnikov preko skript ali kako drugače konektalo na server, npr. kot terminalski server. Vsi klijenti, ki bi se povezovali bi se bootali z mreže, na serverju, pa bi imeli vsak ustvarjen svoj račun in omejitve! Če se da to naresti z xp-ji bi vas prosil, če mi poskušate rešiti problem! Hvala ža naprej za vsa priporočila, oz. namige!
To je to!

darkolord ::

tole ali pa mogoce tole

parasit ::

Je mogoče kje napisani celotni postopek namestitve v angleškem jeziku, kjer je opisano kako in kaj se mora paziti, in kako na koncu dostopaš na server!
To je to!

darkolord ::

Mogoce tukaj

Daedalus ::

Mogoče tole? Kar ti rabiš je en terminal server - kako serversko verzijo winsev/linux server na katerega se pol povežeš s terminali, ki ne rabijo diskov. Uporabiš lahko PXE, boot disket, boot CD, USB ključ, magari flash kartico na IDE krmilniku... Možnosti je miljon, informacije deli google, pod ključnimi besedami terminal server, thin client, ipd...

Če te zanima linux terminal server - link. Če ne drugega, si malo preberi njihov wiki, ker ma dosti čisto splošnih informacij. Ker iz zgoraj napisanega se mi nekak zdi, da nimaš prave ideje, kako bi naj zadeva zgledala.

Aja, pa XP-ji mislim da ne morejo bit terminal server za več uporabnikov...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

parasit ::

Pravzaprav me linux ne zanima, vse bi rad naredil v server 2003, če najde kdo postopek inštalacije, bi bil zelo hvaležen, iščem že teden dni, pa kako se naredi disketa, preko katere se boota na server!
To je to!

Daedalus ::

A si ti prebral zgornje linke? Tist linux client je zmožen bootat preko mreže tud na win server, preko remote desktop protokola. Sej verjetno to rabiš, a ne?:\ In če boš v prihodnje tak natančno bral, ne vem, kako boš tole spacal skup...

PXES is a Linux micro distribution that will convert (or recycle) in minutes any compliant hardware into a versatile thin client capable of accessing any Unix/Linux XDMCP server, Microsoft Terminal Server through RDP protocol, Citrix ICA server or VNC se
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

parasit ::

Thanks prav vsem, problem sem rešil, dela super, ne morem verjeti, za server imam eno staro kišto 650 P#, 128 RAMA, pa stvar dela zelo dobro. Terminali pa so podobni ali slabši. Šlo je samo za poskus in projektno nalogo, bi pa znala stvar biti zelo zanimiva. Najbolj me je prepričal link od Deadalus-a. Zares dobra razlaga.

Hvala še enkrat.

:))
To je to!

Daedalus ::

Me veseli, da si rešil problem:) Bi te pa prosil, če imaš voljo zadevo mal opisat - namreč kako si izvedel vse skupaj. Me zanima, kako to zgleda v praksi - sam sem se sicer nekaj ubadal s tem, samo ne veliko...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Remote Desktop Connection

Oddelek: Programska oprema
112005 (1451) _spirit_
»

Remote desktop - več povezav

Oddelek: Omrežja in internet
81429 (1236) pivmik
»

Zagon windowsa preko mreže?

Oddelek: Operacijski sistemi
51055 (981) urarrr
»

"ThinClients" v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
181111 (763) ajagodnik
»

Kako pognati OS iz iz drugega PCja na mreži?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121243 (978) Ag.Smith

Več podobnih tem