» »

Windowa XP------Windows ME for........

Windowa XP------Windows ME for........

scythe ::

Imam en problem glede formatiranja.

Zdaj imam na računalniku Windows XP in bi rad dal na računalnik Windows ME , samo zdaj je problem kako ga naj formatiram? A mi lahko kdo razloži? Nujno rabim rešitev





Da nebom 2 teme odperal imam še eno vprašanje. Na enem računalniku imam Windows ME in zdaj bi rad dal gor Linux in me zanima kateri Linux mi priporočate?

Intel Celeron 400Mhz
128+32 SDR PC100
4GB disk
CD-ROM Samsung
8MB ATi rage
Mrežna 10/100Mbits
floppy

christooss ::

Hudo

Na en comp hoces da Windows ME na drugmu jih pa hoces dat dol. Zakon ideja :)

OK lepo povrst

Za formatiranje rabs zagonsko disketo za win98 oz. ME lahko je tud za 95 potem pozenes fdisk in si nardis particije. Vem da je bla na to temo ze odprta tema na forumu. Sam zal ne najdem


Za linux pa predlagam Ubuntu linux. Obstaja tema o tej distribuciji tukaj :)
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

scythe ::

Problem je v tem da nimam zagonske diskete za Windows ME . A se dobi na netu? če se dobi mi daš točen link da lahko dowlowdam......plis

Azrael ::

Bootdisk.com, poišči in DL kar rabiš.

Sicer, če imaš zagonsko disketo od Win98, je ravno tako uporabna.

Za Linux pa ti priporočam iskanje. Na forumu je veliko podobnih tem, kjer se krešejo mnenja za in proti določeni distribuciji.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

christooss ::

Drugace pa das v cd enoto cd od win me medtem ko si v winsih. Potem pa zazenes setup.exe. Kljikas next do tam ko naredi zagonsko disketo. Jo naredis potem pa takoj prekines namestitev. Cko sm jest zmeri delal zagonske
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

scythe ::

a lahko malo bol natačno razložiš?

christooss ::

1. zazenes racunalnik tako da se zazene Microsoft OS
2. ko je OS nalozen vstavis cd Windows Millenium edition
3. zapres okno ki se ti odpre saj vsebuje samo informacije help in dodajanje n odstranjevanje programov (se mi zdi) ampak vseen zapres
4. dvakrat kliknes na ikonco Moj Racunalnik na tvojem namizju
5. desni klik na CD enoto v mapi Moj racunalnik.
6. v padajocem menuju izberes opcijo odpri
7. v mapi Windows ME dvokliknes datoteko setup.exe
8. nato zacenjas namestitev.
9. namestitvi sledis do koraka kjer bo racunalnik zahteval da vstavis disketo
10 vstavis disketo
11. kliknes ok al what ever bo hotu za to da naredi disketo
12. ko je disketa koncana prekines namestitev (to lahko naredis s kombinacijo tipk Alt + F4)
13 pozabis na vse pa dl jas iz linka zagonsko disketo :) 13 nesrecna al pac ne :)
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

scythe ::

Samo to negre v Winodws XP , mi nekaj napiše da nemore zagnati....:(

Goldee ::

bootaj racunalnik s cdromom od xp-jev in pojdi v setup in tam zbrisi particijo in jo na novo naredi.. potem bejz iz setupa in bootaj sistem z cdjem od ME in ga namesti.

nekaj me zanima - zakaj preskok iz xp na me?

Ni vse v "copy - paste"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

scythe ::

zaradi tega ker preveč preobremenjen računalnik in pol ful počasi dela. v winodws me dela pa vse hitreje. samo zaradi tega....

Goldee ::

ja pol si dej pa gor 95.. al pa nt

Utk ::

Jap. Zdej ti dela počasi, na ME ti pa sploh ne bo delal, velik del časa.

Myth ::

cHRü$tooß 8-O
kaj takega kaj ti govoriš še nisem zasledil. vsi dobro vemo da če hočeš namestit Win Me na XP, to ne gre. Kajti piše, da imaš boljšo verzijo Windowsov nameščeno. Tak je to!

CrniE, ja, recimo da vemo da je Me hroščat. Je pa tudi res kakšni hardware imaš in kako uporabljaš Win Me. Meni je recimo lepo delal skoraj 4 leta, nato sn prešel iz firbca na XP. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

scythe ::

Imam pa se eno vprasanje. Rad bi namestil linux Ubuntru 5.04 (ubuntu-5.04-install-i386) in zdaj nevem kako se namesti. To prvic počnem:8) :8) :8)

christooss ::

Mr|ce my mistake

wolfyneed a tema je o windowsih, zato ni pametno zastavljat vprasanj o Ubuntu. Kot sem ze postal v temuu threadu na slo techu obstaja tema o ubuntu. Mislim pa da tzi namestitev Ubuntu ne bi smela povzrocati tezav. Zlodas CD zapeces in iz njega bootnes. Potem pa samo next next razn glede particij. Ce bos mel posebej disk za ubuntu potem se ti ni teba ukvarjat s particioniranje. Nardis da ti izbrise celo particijo in da ti sam swap in to. Potem pa se parkrat next nex. In dobrodoslli v Ubuntu linuxu.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

scythe ::

sam eno vprašanje.....a je lahko računalnik čist prazen oz. svežo formatiran?

christooss ::

Ja seveda. Pa kr pust da ti installacija sama particonira disk. Je se najbl pametno
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

scythe ::

hvala ko si odgovoril:\ :\ :\ :\

christooss ::

Kaj pa je narobe?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

scythe ::

nič ni narobe , jutri se bom lotil vsega dela :D

yerow ::

res je anbolši način da formatiraš prek win xp cdja.....drugače računalnik ki prenese win 98 lahko popolnoma normalno prenese tudi win xp.....če imaš probleme z hitrostjo si inštaliraj dober antivirus(ne pande 2005 ker porabi preveč rama)...ne pozabi na anti spy in anti ad.....če na omenjenem računalniku nimaš interneta je verjetno kriva fragmentacija in starost tvojega windowsa....priporčam ti da defragmentiraš svoj računalnik z diskeeperjem usay enkar na dan(oz preprosto nastaviš smart schendule...program dobiš iz p2p omrežja).... in ga formatiraš na vsake 2-3 mesece....lahko poskusiš tudi z zniževanjem grafičnih efektou -----povprečna poraba rama na mojem računalniku je po nastavitvi posebnih detajlou narasla za 10 mb, kar je malo če niha med 250 in 310 od 512 mb, a veliko če gre za računalnik z manj kot 128 mb rama....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 98; temeljit pregled ali format?

Oddelek: Operacijski sistemi
322020 (1496) Pyr0Beast
»

Kateri operacijski sistem za star laptop

Oddelek: Operacijski sistemi
201644 (1260) steev
»

Installacija Win98 po WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
81368 (1298) R33D3M33R
»

M$ windows 95

Oddelek: Operacijski sistemi
381758 (1124) christooss
»

Ne morem instalirat Win98 SE

Oddelek: Operacijski sistemi
141506 (1301) Sp|di

Več podobnih tem