» »

Maxtor Problemi z diskom

Maxtor Problemi z diskom

deejayb ::

Pozdravljeni!

Imam Maxtor 120GB 8mb kesa (Maxtor 6Y120P0). Kar naenkrat so nekateri sectorji postali ne berljivi. Disk dela neverjetno počasi, poleg tega se mi skoraj ob vsakem zagonu Windowsow CHKDSK zažene za particijo C:, in javlja neke indexe ki so unreadable in to traja 2 uri da "popravi". Po 3 zagonih bo zadeva zopet enaka!

Hvala za pomoč

Ciao

hruske ::

Če je še v garanciji, ga zamenjaj, pa je mir.
Rad imam tole državico. <3

Dr_M ::

jest sm meu tut podobno situacijo z maxtorjem.
naredu sm low level format in od takrat dela ql :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dejancek ::

Diski z to oznako so imeli serijsko napako(nikol priznano od Maxtorja), tak da vrnt in je mir ;)

P.S.: Govorim na izkušnjah :P

pviran3 ::

Kej več o tej napaki prosim, mam tut glih tazga, pa mi že 2 leti sumljivo dela vredu:|

Ko ga prižgem naredi klik in brrr, ko ga ugasnem pa klock in buuuu.(tist buuu je mensezdi normalen ker zgubi obrate:8) )

Bolje se zvokov neda opisat:\

MasterMiG ::

Js mam podobno situacijo, pa me zanima, če ma kdo kkšen predlog. Situacija je taka: Imel sem računalnik: EPoX 5EPA+, P4 540 Prescott, 512 MB RAM, Maxtor disk 6Y160??
V sistemu mi je malo puščala voda (watercooling). Peljal sem ga na servis, rečejo, da je plata uničena. Okej novo plato, tokrat ASUS P5GD2 + nov DDR2 ram. Pa kišta spet ne dela. Obnaša se nestabilno, enkrat mi je celo ratal bootat sistem, večinoma pa kišta zablokera pr IDE preverjanju (Sata 1 Chanell). Pelem mašino še enkrat na servis, rečejo, da je disk. Zamenam disk (isti model, sam nov (bil v garanciji)), pa spet isto. Pa sm probu updatat BIOS. Mogoče ma ta plata talent za kvarjenje diskov.
ZELO vesel bom vsakršne pomoči.
There is nothing to fear but the fear itself.

ChraseR ::

kot že rečeno, deejayb , probi narest z programom PowerMax low level format (full)
Za MasterMiG pa nimam besed. Ena komponenta ti ga mora srat.

deejayb ::

Hvala Vsem za pomoč!

Low level format sem skušal naredit pa mi nikakor ni uspelo zagnati programa (Errorji neki ne vem kaki). Zdaj pa sem disk spakiral in ker je se v garanciji ga peljem lepo k doktorju :)

lp

ombre ::

Sem imel natanko tak disk pa mi je po enem letu crknil - se pravi bad blocki so bli gor...
Ta serija je res slaba... Sem ga zamenjal za 160 GB... Ta dela zdej en mesec, pa je dost hrupnejši kot njegov predhodnik...:))
OmbreMan - Galaxy of knowledge

deejayb ::

Jaz imam zlo veliko srečo z Maxtorji. Že drugi maxtorjev disk, ki mi je crknil. Prvi mi je 6 let nazaj 4.5 GB. Sploh nebi vedel če nebi na servis nesel računalnika kjer so mi dečki rekli naj čim prej backup nardi. Mine 2-3 dni in disk FUČ! Zdaj pa še drugi maxtor. Ne vem kaj to pomeni....

LP

pviran3 ::

Moj bo zdele avgusta praznoval 2 rojstni dan! (no upam da res:)) )

MasterMiG ::

deejayb: sam če je disk hardwarsko v redu, bodo na servisu to smatral kot neupravičeno reklamacijo in boš mogu mal plačat. Tut men se je to že ene parkrat zgodl.
There is nothing to fear but the fear itself.

deejayb ::

nisem se odnesel diska na servis.... se vedno je doma... nisem odnehal in sem dal low level format.... pa ni nic kaj boljsa situacija.... mislim da je se celo slabsa ker je disk zacel tu pa tam nekaj piskat nakar se zaloda kot pri zagonu racunalnika... nekaj ga j**** in ne vem kaj!!!

baksuz ::

... ja jest mam tud problem z tem diskom men pa od 120 giga kaze samo 3,3 giga tud cela zmaga. Ce mam mogoce kdo kako idejo bi bil kar vesel. Pa to z menjov disko sem pa tud ze razmislu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: baksuz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč pri trdem disku

Oddelek: Strojna oprema
101454 (1250) marnit
»

Reklamacija diska maxtor 80GB in zajebancija s strani prodajalca

Oddelek: Pomoč in nasveti
364203 (3406) SepoX
»

hdd -bad sektor=?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10819 (728) lepi joker
»

Problem Hard disk za strokovnjake za win2k

Oddelek: Strojna oprema
221625 (1293) Alec999
»

Kako popraviti DISK? particija/format

Oddelek: Strojna oprema
102153 (1980) TESKAn

Več podobnih tem