» »

Wireless mreža (crossover)

Wireless mreža (crossover)

PrimozR ::

No zgodba je takale. Sestra je kupla IBMovga notebooka k je v Big Bangu v akciji za 170kSIT. Je pač centrino wannabe in ima integrirani wireless mrežno. Pa sm si reku, ker hoče internet, da ji bom naredu crossover z wireless PCI mrežno. Zdej z nekimi tutoriali mi je ratal nadet računalnika, sam na notebooku internet ni delu (page cannot be displayed), zdej pa še kadar dam na temule računalniku (host v bistvu) shared internet connection pa dam samo v redu, internet pade, pomaga pa samo prestavitev mrežne (navadne, taka k ma repek do modema) v drug PCI slot. Router mi ne diši najbolj, ampak zmer bolj se mi zdi, da ga bo kr treba...

So, does anyone have a solution? :)
  • spremenil: PrimozR ()

pitagora ::

ce hočeš brezžicno mrežo nabavi router ona pa ze tako ima kartico...Wlan
ce hoces samo mrezo z kablom potem nabavi switch in problem je resen ter seveda mora ona imeti mrezno kartico, ti jo pa tako ze imas...
lp pitagora

rfmw ::

Tudi sam sheram inet na druga dva računalnika preko WLANa, moj je povezan na inet preko navadne mrežne. Jasno, WLAN povezave so adhoc, torej ne infrastructure, saj nimam wlan routerja/access pointa.

Kot prvo vzpostavi wlan povezavo. pingi ti morajo delati. potem samo še na tvoji kišti daš share connection od tvoje "kabelske" mrežne. Poglej ICS tutorial na http://www.practicallynetworked.com/sharing/ics/ics_win2k_install_bband.htm.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

PrimozR ::

No v bistvu se kompa lepo najdeta, brez problema. Dokler ne kliknem share internet connection. K pa to nardim pa al net pade po zgoraj opisanem postopku (tr
reba mrežno premaknit v drug slot) al pa vrže vn error

PrimozR ::

AJa, na obeh kompih so XPji.

PrimozR ::

Noben ne ve nič?

PrimozR ::

Torej ratal mi je obklukat ICS možnost pa net še dela, mreža laufa, sam računalnika se pa ne pingata. Vsi FWji so ugasneni, XP in Sygate, pa ne pomaga. Kdo ve rešitev?

primus1024 ::

A ni Ad Hoc varianta samo za dva compa direkt povezat?
Ne uporbljam Kindergarden Windows, samo kolikor se spomnim z win2K, je pri ICS zahteva, da je IP mrežne, ki deli povezavo 192.168.1.1 ali pa 192.168.0.1, kar pomeni, da ti mimogrede usuje mrežo, če se ultra ne prilagajaš debilnemu sistemu.
Z najmanj problemi boš zadevo rešil z WLAN routerjem, obenem pa ti bo zadeva delovala kolikor toliko zanesljivo. Kolikor $$$, toliko muzike oz. neta. Predlagam ti Linksys WRT54G, zadeva stane 20 K sit in dela kot je treba. Na netu pa imaš kup različnih firmware-ov in si lahko zadevo prilagodiš.
Seveda zgolj moje skromno mnenje.

Arrivo ::

Tudi sam ti predlagam, da nabaviš ruter.

Z tem se bos tudi izognil temu, da bi tvoj PC stalno delal .
Ja ja to drži !!!

veteran ::

Včasih pomaga, če ročno nastaviš IP-je. Na svoji wi-fi kartici 192.168.1.1, na sestrinem 192.168.1.2. Pa odklopi avtomatske nastavitve - DHCP.

Ali pa nesi svojo brezžično kartico nazaj v trgovino, doplačaj razliko v ceni (10k) in zamenjaj za linksys wrt54g. Bo vse bistveno bolj enostavno. Pa domet je boljši, ker ima router močnejši signal. Router je ziher varianta, vzameš si 5 minut za nastavitve, potem pa lahko pozabiš nanj (in svoje računalo lahko ugašaš kadar hočeš, ne da bi te kdo po bajti lovil "ej, spet mi internet ne dela").

Arrivo ::

Če smo že pri ruterju je po mojem najboljši nakup v tem trenutku Asus WL-500g .

Omenjeni ruter lahko uporabiš za posatvitev http ali ftp serverja .Priklopiš lahko web kamero. Deluje tudi v repetitor načinu, ...

Ima pa tudi zelo stabilno delovanje .

Trenutna cena naprave 18.600 Sit .
Ja ja to drži !!!

alesrosina ::

Samo tako ... na kateri povezavi pa si obklukal ICS?

PrimozR ::

IPja sta 192.255.0.1 pa .2, ICS je pa na mrežni k gre do modema. Bom probi še s telimi IPji.

hruske ::

PIPI, pri ICS ne moreš svojih IP-jev imet, ampak si zaklenjen na 192.168.0.1 za ICS-omogočen kompjuter, ostali majo pa iz omrežja 192.168.0.0.

S tem, da ti 192.255.x.x sploh ne smeš uporabljat za zasebno omrežje.
Rad imam tole državico. <3

PrimozR ::

Zdej dela (z 192.168.0.x IPji :) Je treba sam še file sharing pošlihtat pa bo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deljenje internetne povezave med netbookom in namiznikom

Oddelek: Omrežja in internet
14843 (645) Piqui
»

Wireles internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
191806 (1472) Mitch
»

ICS Internet Connection Sharing in IP naslov 192.168.0.1

Oddelek: Omrežja in internet
92791 (2002) MrStein
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333354 (2630) MrStein
»

Internet connection sharing! WTF???

Oddelek: Pomoč in nasveti
201704 (1400) CaqKa

Več podobnih tem