» »

Namestitev operacijskega sistema

Namestitev operacijskega sistema

mediaracer ::

... Evo.. Nabavu sm nov pc in ker nau meu os ja, ga morm sam nalozit... Doma mam na starem pc ju nalozene xp professional, in sicer sm kupu licencne.
In ker se ne spoznam na zedeve me zanima...
A so lahko na obeh pc jih isti xp ji iz istga cd ja?
Ter.. Kako instalirat xp je.. A to sam cd not utavm in sledim navodilom al kako?

Hvala za odgovore..

Lp
  • spremenil: BigWhale ()

gfighter ::

Zaženi računalnik, pritiskaj delete da prideš v BIOS, nastavi računalnik tako, da se zažene s cd-ja (first boot device: CD-ROM), shrani nastavitve, vstavi Windows CD in sledi navodilom...
Seveda so lahko na obeh pc-jih windowsi z istega CD-ja, ampak s tem kršiš EULA pogodb, 1 CD (1 licenca) je namreč lahko nameščen samo na enem računalniku naenkrat.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

mte ::

če starega računalnika ne boš uporabljal, oz. da ne bo več gor xp-jev, mislim da je legalno uporabit isti cd, v nasprotnem primeru pa ne. vsaj tako jaz razumem. no ja - naj kdo pove če učim krivo vero :\
lp

mediaracer ::

...na starem pc ju bi pa na novo nalozu xp je..a morm prej formatirat disk?

Gandalfar ::

Probleme bos imel z aktivacijo.

mediaracer ::

...kaksne probleme z aktivacijo??

please help me...

Gandalfar ::

XP-ji imajo eno zadevo, ki se ji rece aktivacijo. Ko ti namestis winse na racunalnik jih moras preko interneta aktivirat. Pri aktivaciji windowsi posljejo informacije o HW-ju microsoftu. Ce zamenjas cel racunalnik bo pri aktivaciji poslal seveda drug HW in se ti winsi ne bodo hoteli aktivirat. Tezit bos moral po telefonu na Microsoft, da ti dajo se en poskus.

http://www.microsoft.com/slovenija/msce...

mediaracer ::

...ja sj ce nau slo prek neta bom pa poklicu tja im mi jo bojo povedal prek telefona...a ne?
Mislm sm vsaj kupu ene licencne...70% folka ma vse piratsko mater! Ce bojo tezil bom popizdu :)

jype ::

Kaj popizdu? A ce gres v stacuno po dva poka cigumijov tut reces "vecina vam cigumije itak spizdi, js bom pa vsaj ene placal!" ?

mediaracer ::

...vcasih pizdis tut na stvari za katere ves da nimas prov ampak se ti zdijo krivicne...upraviceno al pa ne...treba je mal pizdit :)

Lp

gfighter ::

Hehe, res je. Treba je malo sproščat pritisk v glavi ko odšteješ tistih 40 jurjev...

mediaracer ::

...samo ce kupim licencne winse jih lahko kadarkol prenesem na drug racunalnik...ne vem zakaj bi bil problem...sj nusm kupu une k se sam ob novem racunalniku prodajajo...al kk je ze s tem..

lp

mediaracer ::

..aja se to..tastar pc bi rad pa nanovo instaliru xp je...k je vse zabasan neki....a morm prej disk formatirat al ga lahka kako povozm...a podatki se potem zbrisejo...?

BigWhale ::

ej...sam...a...se boste vi kej tem drzal al... kwa... ne...pa da kr neki nabijate tle u...tri...krasne...k...bom bkr pobrisu ful poustov... aj..prov?

mediaracer ::

..kaj pizdis...jst pr tej temi ne vidim nobenih odmikov od TEME...razn tvoj post je veliik odmik biu..pa tale moj zdele.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 8 (nakup) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Operacijski sistemi
29054914 (36655) mtosev
»

[Windows] aktivacija

Oddelek: Operacijski sistemi
393009 (2217) matk
»

[ Windows XP] Nadgradnja

Oddelek: Operacijski sistemi
211946 (1531) leela
»

XP na sata disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
14929 (753) Izi
»

Ukradeni Win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
261924 (1058) andrej

Več podobnih tem