» »

Nova plata - potrebno ponovno naložiti sistem?

Nova plata - potrebno ponovno naložiti sistem?

gofra ::

Mogoče malce noob vprašanje ampak...

Je izvedljivo, da bi recimo zamenjal plato in naložil sistem iz image filetkov, ki sem jih zapekel na DVDje?
sistem je bil postavljen na prejšnji plati...

Hec je v tem, da sem naredil sliko vsega kar sem imel (obeh diskov). Zdaj pa če bom ponobno nalagal sistem ne vem kako bo to kaj klapalo - ali bo restore sploh možen?


Hvala in lp!

bobby ::

ne bo delalo. RAZEN če si predno si image delal postavil IDE kontroler driverje na standard namesto na recimo od nvidie al vie al pa karkoli že,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

gofra ::

Uhm...sranje :P

Z Acronisom sem naredil image vsega in mu določil da naj razbije na kose po 4 Giga. Zdej pa ne vem, če so ti fajli "zvezani" ali jih lahko neodvisno enega od drugega restoraš? Ker če to gre ni panike, pomembno je, da mi obnovi vse delovne datoteke...


hvala btw ;)

bobby ::

hmmm
lahko bi mogoče progal tko da bi restoral, potem pa boot iz winxp cdja in naredil system repair. takrat bi winsi še enkrat šli pogledat za komplet konfiguracijo in jo ponovno osvežil,..

aja še prej pa probaj pač restorat iz teh imageov pa run in safe mode,.. po izkušnjah se zadeva ustavi ko nalaga gonilnik za ide krmilnike,..

probaj najprej 2 varianto pa pol 1.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Daedalus ::

Zakaj pa ne bi pred menjavo plate naredil restore sistema, poštimal IDE gonilnike in podobno, še enkrat naredil backup in pol menjal plato? Bo trajalo nekaj časa, samo pomoje se splača - sploh če maš kaj konkretno vrednega v backupu.

Če še maš staro plato, seveda... Kero plato si uporabljal?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

jest10 ::

Lahko naložiš star sistem.
Vemdar moraš zagnati v varnem zagonu in pobrisati vse naprave iz upravitelja naprav. Nato pa znova naložiti gonlnike.

gofra ::

Bom, ko si omislit plato (:=). Hvala ti zaenkrat!

bobby ::

aja a še nimaš nove plate???

ajaaa

ma ti pol sam v device managerju speremen na standard ide dual channel pa ugasn mašino, potem pa zamenjač plato sestaviš vso zadevo in prižgeš. se ti bo lepo zbootala zadeva pa najdla nove naprave,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

gofra ::

...morda bi moral prej pojasniti - trenutna plata (po kateri je bilo vse skonfigurirano) se zaradi ponesrečenega flashiranja BIOSA ne zbudi več...zato govorim o "novi" plati, ki pa jo še kupujem ;P...

Če povzamem torej: sistem naložen na stari plati, narejen image vsega skupaj, plata se ne zbudi več, nova plata z starim diskovjem in ostalo hardware-ijo. Možna obuditev?

EvilDare ::

Jaz ko sem kupil novo osnovno ploščo in procesor nisem sistema na novo nalagov. Ko sem prižgal računalnik sem samo naložil gonilnike nove plate. Mislim da sem kar povozl ta stare ker jih nisem brisal. Delalo je odlično. Samo sem pred kakšnima dvema tednoma vseeno na novo naložil vse, ker delam to recimo na par mesecev.
Upam da sem prav razumel in nisi brisal diskov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

B-D_ ::

Sam to ti povem: delal bo ampak bo u nulo v kurcu (podobn kot bi brskal po compu od kake tajnice)

Winsi majo to v naravi, da potem ko vtakneš zadevo na novo plato in restoraš enostavno updejtajo manjkajoče drajverje (mej kopijo win cdja pri roki al pa skopirane inštalacijske fajle na disk) ter sami pozdravijo vse kar se da pozdravit že na prvem bootu. Toda vedi da je to last resort, če rabiš nujen fix interneta, preden se lahko odrečeš compu za nekaj ur, ga spucaš in narediš clean install. Lahko pa imaš nestabilen in neoptimalno hiter comp. Tvoja odločitev.

bobby ::

ok,.. pri sistemih kot so win95/98/me ne rabiš nič čarat ampak sam prevexlaš in dela. sistem 2000/Xp pa je po nekakšnem nepisanem pravilu zaradi pravic potrebno čaranje,.. kater sistem imaš?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

gofra ::

..XP...ne, sej ni nikakšne panike. Vse podatkovje ostaja tudi na nesistemskem disku...
Hvala in lp!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows][XP] Menjava osnovne plošče - kako obdržati obstoječo inštalacijo windowsev?

Oddelek: Operacijski sistemi
71341 (1172) PlayTheGame
»

WinXP in menjava osnovne plošče

Oddelek: Operacijski sistemi
81480 (1281) gm80
»

A se da programsko zagnati SATA RAID 0 in dobiti podatke?????

Oddelek: Pomoč in nasveti
71007 (905) Pisko
»

Win XP ... kako neboleče(brez "format") posodobit računalo(menjava plate in procesorj

Oddelek: Operacijski sistemi
281763 (1322) borisk
»

kako odstraniti vse gonilnike z računalnika ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191916 (1608) Spajky

Več podobnih tem