» »

Kateri od tehle RAMov pri Funtechu bi bili najboljsi za AMD A64 - tudi za navijat?

Kateri od tehle RAMov pri Funtechu bi bili najboljsi za AMD A64 - tudi za navijat?

Caligula ::

Ram DDR 512MB GeIL PC3200 400MHz DDR Value
Ram DDR 512MB Corsair PC3200 400MHz DDR VS512MB400 Value Select

Koliko so(ce sploh) v primerjavi s temi boljsi Twinmos speed premium iz Mlacoma?

eDDi ::

Ti value rami od geila, naj bi bili po novem BH5, kar pomeni da so isti kt speed premium pa še hladilnik imajo prek :) pa poceni so.

Goodspeed ::

Geil rame vsi hvalijo, pa baje se dajo fajn navijat, tak da jaz bi te vzel.

Caligula ::

Fajn.
Hvala.

MEDENA ::

Naj bi bili od BH-5 nikoli ne veš....lohk so kak jajc.....Za AMD64 in če je dovolj voltaže ....so TWINMOS SPEED PREMIUM zakon

Moonman ::

Če bi garantirali dobre čipe na twinmosih bi lahko bil zakon, ja:D


eDDi ::

par pogojev je, kater pač preveriš na licu mesta, da veš da so Winbond BH čipi... npr. mora imati BH v črkah.. serijska mora biti 500... itd..

Tarzan ::

Nabavil sem dva komada Geil 512 (PC3200) RAMa in sta bojda BH5, vsaj tako je bilo navedeno na nekaj forumih. CPUZ pravi, da je leto/teden proizvodnje Week 255, Year 255. wtf? Kako lahko zagotovo rečem, da imam BH5?

PS: prejšen RAM mi na tisti nForce plati nikakor ni stabilno delal na 200MHz FSB, sem poskusil vse od Corsair (najslabše se je obnesel!) pa do Mushkina in noname RAMA. Še najboljši je bil ceneni Crucial RAM, ki se ga pri nas sploh ne dobi, v USA pa je najcenejši možen izbor.

mg42 ::

Crucial se v sloveniji dobi brez problema. Čisto uradno z računom. Če kdo želi info naj me kontaktira.

kopriwa ::

mi lahko kdo prosim pove kje in kako vidim da so na twinmosih BH5 čipi, oz. a imam pravico prej pogledat rame preden jih odnesem?

OZZY ::

Ma crucial je najbl naročit direkt pri proizvajalcu..Je ceneje kot tukaj tudi če vračunaš ptt in stroške...
Go with the flow.

mg42 ::

Glede Crucial ... kot Ozzy pravi je to včasih res, dostikrat pa je ceneje kupiti v Sloveniji ...

Primoz78 ::

Iz Funtech-a so mi sporocili, da imajo 1GB kit Geil value tole oznako...Geil 1Gb kit (2x512) Value PN1081-SN5001910 ko sem to dal na google mi ni nic pokazalo, kako bi lahko izvedel ce so to BH-5?

Lp Primoz

p.s. Kot je nekdo gor napisal...serija 500 je ampak BH ni v serijski...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

ameba256 ::

No jaz sem tud nabavil kit geil ramov 2*512MB in zdaj me zanima katero serijsko moraš pogledati za bh5 čipe tisto ki je na nalepki za ramom, v mojem primeru je: PN1081-SN5001899 ali tisto številko ki jo prikaže cpuz?

LP

oc-er ::

Men tud na mojih twinmosih ne piše gor BH-5, sam letijo pa nekje 240 @ 3.1, rabim nujn DDR booster, računam nekje na 260 FSB-ja...so pa week 6, year 05
Mislim da so BH-5, če ne bi bili, nebi tolko šli.

igor0203 ::

a majo en tak krogec na ramih? ker če majo pol so bh-5. pa tm na uni nalepki na ramu, k maš uno dolgo številko ti mora na koncu pisat 1A4T.

ekseR ::

Sam neki kvaj fora teh BH-5?

A teli rami majo BH-5 Mushkin Redline XP4000?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

MEDENA ::

REDLINE so UTT CH-5

ekseR ::

MEDENA ti maš velik pojma od tega dj pliz razlož

kva je BH-5, UTT CH-5? Pa povej prednosti pa pomanklivosti enga in druzga pa kva je drgač od navadnh ramou? Pa kva se najbl splača pr AMD 64 (S939).

Hvala MEDENA
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

oc-er ::

WIIIIIII so bh-5!
1A4T, pa kar dva krogca na ramih :D

WIIIII

igor, thx, enkrat morva it na pivo:D si me razveselil :D
zdej pa sam še čakam ne DDR Booster, pol pa way to heavens :D

matjash ::

bi lahko kdo prosim razložil za geile, ali se lahko kako prepričam ali so bh5 čipi, ker googlam že par ur.... pa nimam sreče

LP
... bolje pozno kot nikoli.

igor0203 ::

tam med serijsko od rama mora pisat 500 in pa na škatlici se mi zdi da mora vmes pisat bh5... neki podobn v glavnem. počekeru vse nalepke na ramih in škatlicah pa poglej če kje piše bh al bh5. pa tista številka se mora začet s 500 ;)

Dr_M ::

1A4T, pa kar dva krogca na ramih

cestitke :))
pol se kr splaca nabavt tele geile.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

1A4T to je oznaka za TWINMOS ne pa GEIL-e

Dr_M ::

my bad :8) ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

če so GEILi value taki niso BH-5 ne glede na ostale oznake





HYNIX jajca :D

matjash ::

No zdej ko pa je že odprta debata o ramih bi me pa še zanimalo kako bi izboljšal rezultat v sisoft sandri ker mislim da je nekam PRE nizek, ali pač ne?

No imam matično Asus A7V600-x, zaklenjen procesor Athlon XP(thorton) 2000+ @ 2250 Mhz (12,5*180FSB) , 2 * 512MB RAM Geil Value...

in rezultat v sisoft sandri je tam okoli 2300-2400 zgornja meritev in 2100-2200 spodnja - meni se zdi ta rezultat močno nizek. Prav zato sem tudi kupil še 512MB rama ker sem prej imel 512MB NoBrand rama in je bil rezultat podoben tud če je delal na latencah 3.0-3-3-8 (seveda je zdaj že odsoten iz mojega sistema)

Bi prosil če mi lahko kdo pomaga pri temu ali pa če me lahko vsaj napoti na kakšno stran kjer bi si lahko kaj več prebral o tem.

LP
... bolje pozno kot nikoli.

oc-er ::

MEDENA , lepi so ti rami. So tvoji?:D

gofra ::

GEIL

Dober test, da ugotoviš če so UTT je da jih spraviš na 2 - 2 - 2 - 5 (11, če je Nforce2) in bootaj z Vdimm na 2,8V. Če ti uspe, bravo.

Moj Value KitPack recimo nima teh čipov. Poleg tega se je izkazalo, da je bil eden fuč, po "servisu" pa sem dobil nazaj TOLE

Čipi na eni izmed ploščic niti niso enaki na obeh straneh! Prva gre do 224, druga mirno prenese 228 (dlje še nisem uspel testirati) obe pri 2.7V, kar je po svoje kar kul rezultat. Timingi so na 2,5 - 3 - 3 - 11.


sicer pa ja, debat na temo okrog BH5 in UTT čipov v Geil Value ramih je bilo malo morje a žal ugotavljam, da so takšni primeri zelo zelo redki. Največkrat boš notri dobil Hynix ali Infineon. Glede na razmeroma nizko ceno teh Geilov ta hip je morda vseeno vredno nakupa. Spet po drugi strani - da bi sam izkoristil od svojega sistema kar največ sem za hec potestiral še DDR400 ploščico pred enim letom najcenejšega možnega rama (PQI) in zdaj presenečeno ugotavljam, da gredo takisto vsaj do 228FSB (s timingi celo 2 - 3 - 3 - 11 !). Namesto original "kit packa" tako zdaj furam boljšo izmed Geilovih ploščic in tole PQIjevo, ki sem jo že hotel šenkati kolegu...


Previdni bodite - svetujem nakup, memtest vsake posebej in vrnitev v roku 8dni če z nakupom ne boste zadovoljni.


lp

gofra ::

@ Matjash

Ne pričakuj hudih rezultatov s procesorjem na 2250 in FSB na 180. Če hočeš boljši rezultat moraš krepko dvigniti FSB (testiraj rame kako daleč gredo v Memtestu) in po potrebi "zabremzati" CPU z nekoliko nižjim množilnikom.

Moj rezultat z enakim procesorjem in rami je okrog 3200/2950 s tem, da je CPU močno pod svojo stock hitrostjo (zavoljo testiranj ta hip na dobrih 1500 MHz). Z 2500MHz bi bilo nekje realno pričakovati rezultat branja okrog 3600 ali celo več...

ekseR ::

Sam pravjo da Mushkin Redline XP4000 morš imet pr napajanu 3,2 -3,5V aj to res? Pa da so 2-2-2-5. Pa priporočeno je direktno na rame hlajen.
Aj to dobr al slabo da so UTT?
Dj nj en kle razloži kako kupt dobre rame vse o telh timingh pa temu.
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

matjash ::

@gofra mam zaklenjen množilnik torej mi ni pomoči? :|
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

gofra ::

Uhja, težka bo...potem pač dviguj FSB do kamor ga uspeš dvigniti. Ko se ustavi zvišaj bodisi Vcore, bodisi Vdd ali pa Vdimm > najbolje, da kar vse skupaj, VENDAR LE MALENKOSTNO ( Vcore tja do 1,8, Vdimm do 2.9 in Vdd nikakor preko 1.8V)! Opazuj temperature in poskrbi za dobro hlajenje (predvsem procesor in severni most sta kritična)...


lp

Caligula ::

Uni Geil value so mogoce pol bli z BH 5 cipi sam niso pa niso znal niti na 230 mhz delat normalno na DFI NF3 plati. Na dveh takih platah v bistvu.

Pa na jetra mi grejo RAMi k jih je treba ful z stromom zalivat da se kej premaknejo. So moji Samsungi boljsi-250 Mhz pri 2.5v in to je zmaga.

gofra ::

se popolnoma strinjam Caligula - tudi moji zdaj laufajo na 2.7V (228 FSB, Geil/PQI kombinacija DDR400) čisto ok. s tovarniškimi timingi (2,5 - 3 - 3 - 11). Poleg tega imam blazno srečo, da plata doseže svoj maximum ravno pri tej hitrosti tako, da mi je konec koncev vseeno četudi bi iz ramov lahko potegnil kaj več...

ethelred ::

Mislite da bi lahko z DDR boosterjem odpravil moj problem z RAM-i???

Vse piše na začetku teme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842605 (18282) sirotka
»

Nov ram in nič OC :( (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066589 (5097) ekseR
»

Mushkin Redline (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16510191 (6511) WhiteWolf
»

BH-5 se vrača med nami v polnem zamahu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
515613 (4166) mzidy
»

GEIL value pc3200 dc kit overclocking

Oddelek: Navijanje
281807 (1436) MEDENA

Več podobnih tem