» »

64-bit CPU

64-bit CPU

stryk ::

Lep pozdrav...

Zanima me kje v Sloveniji bi se lahko dobilo procesorje Intel Xeon 64-bit in pa ce mogoce kdo ve kdaj naj bi prisli ven pravtako 64-bitni Pentiumi?

LP
only change is permanent

strictom ::

Kolikor jaz vem so Pentiumi 64 bitni?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

TribesMan ::

Za xeone nevem tocno kako je, vem pa da vsi Pentiumi 4 serije 6 (torej z številko modela 6xx) imajo podporo 64 bitnim razširitvam. To so tisti P4 ki imajo 2MB L2 cachea...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Nejc Pintar ::

uporabi AMD in tvoj svet bo lepši
Lahko je biti prvi, če si edini!

strictom ::

Sej sem vedu :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

mtosev ::

V priznanih serverih (DELL, Acer,...) so Inteli in ne AMDji. Tak malo za informacijo. ;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Zheegec ::

V priznanih serverih (DELL, Acer,...) so Inteli in ne AMDju. Tak malo za informacijo. ;)

Lol - Sun, IBM so pa itaq drugorazredna roba... Zato ker so AMD boljsi pa ne bi smeli biti v serverjih?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jest10 ::

Ja seveda so tam Inteli. Zaradi imena in kakšnega dodatnega popusta iz Intelove strani
Če bi se gledalo na zmogljivost jih nebi bilo

WarpedGone ::

V priznanih serverih (DELL, Acer,...) so Inteli in ne AMDju.


To je ni povsem res. Je pa skoraj res. In to zaradi ljudi kot si ti. Ki obvladajo, kao..
Zbogom in hvala za vse ribe

Boeing ::

Hm, ravno zadnjič sem nekaj šaril po novem HP-jevem stroju, ki sliši na ime dl145 in pride skupaj s dvema opteronoma, in stvar se abnormalno dobro prodaja...

kar pomeni, da je tvoja trditev, M_T, malo sfaljena.

pravzaprav kar konkretno sfaljena.

in točno zaradi takih majstora kot si ti, AMD ne doseže oz. ima hard time pri doseganju večjega tržnega deleža v serverjih.

styrk: ima jih mlacom, sicer za veleprodajo, ampak ima jih. Povprašaj pri njih, če se da pri njih nabaviti, če pa ne, pa naj ti povejo oz. namignejo kdo jih ima.

Vseeno pa ti svetujem, da resno razmisliš o opteronih. Ker so dobri.

Res.

Vprašaj Brane2-ja :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

mtosev ::

Za Intel bi bilo najbolj pametno da kupi AMD in se združijo. Pa potem nebi bilo več problemov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

O pa še kakšni problemi bi bili.
S ceno in počasnim razvojem.

mtosev ::

Intel ma konkurenco od AMDja. Če ga kupi bo spet sam brez da bi ga kdo ogrozil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

stryk ::

najlepsa hvala tribalmanu in boeingu za koristna odgovora..zdaj pa me zanima, ker sicer ze vec kot 10 let vztrajam pri Intelu, tokrat pa sem prvic pomislil celo na AMDja (dosedaj se mi je zdelo da je AMD bolj za igricarje, Intel pa delovna kobilca :)...

Torej..cpu bi rabil predvsem za graficne zadeve...design & video in rabim surovo moc za cimhitrejse delovanje Adobeovih aplikacij...DTP in motion graphics..sam sem razmisljal o naslednji navezi...

CPU: Intel Xeon 3.6 800E/2MB
RAM: 2GB 533mhz ram
GFX: Matrox Parhelia 256MB

...ampak Opteron se mi tut ne slisi slabo, kolikor sem prebral da jih uporabljajo kot delovne zadevce..pogoj je vglavnem 64-bitnost..ker mislim kupit malce mocnejso masino, pa nebi rad cez 2 meseca le zaradi tega spet menjal..
only change is permanent

jype ::

stryk: kupi Maca, tisto je 64 bitna masina, ki dela out of the box :)

Takale masina ti bo pa kar glasno ruzila... Ce te to ne moti, potem je tvoja konfiguracija cisto OK, ampak namesto Xeona raje kupi AMDja. Opteron ali AMD64 je po moje vseeno, so pa Opteroni bolj vroci in zato tudi bolj glasni (pa oboji so cenejsi od Intelovih ekvivalentov).

Problem 64 bitnosti je, da imas 64 bit Windows in moras za Parhelio dobit 64 bitne gonilnike, pa 64 bitne vse aplikacije. Kot vem to ni tako enostavno.

Kljub temu se pri 32 bitnem nacinu AMD64 in Opteroni bistveno bolje izkazejo, kot Intelovi procesorji (po mojih izkusnjah, predvsem po Linux streznikih in kot platforma za arhitekte, ki delajo z raznimi CAD orodji).

jest10 ::

Opteroni bolj vroči? Upam da ne misliš od Intela.

Glasnost je pa itak odvisna od hlajenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

jype ::

Ne, od AMD64.

Pa vsi dual Opteron serverji, ki sem jih imel priloznost poslusat, so bili precej glasnejsi od dual Xeon serverjev (vkljucno z DL-145 masinami od HPja).
Verjetno zato, ker imajo mocnejse ventilatorje, da pihajo skozi 1U rack, pa vseeno: Opteroni niso cool :)

stryk ::

po zelo dolgem premisleku sem se odlocil za Intel..in sicer P4 serije 6xx..driverji za parhelio pravtako obstaja v 64-bitni obliki..upam pa da bo kaj razlike pred trenutno masino, ki jo bom tudi obdrzal..in sicer P4 2.4Ghz/1024MB DDR/Radeon 9200Pro 128MB..pa verjetno bo sluzila kot server..
only change is permanent

mtosev ::

Nova 6xx serija je drek in chipset je počasen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

stryk ::

jype: mimogrede, hvala za tvoj odgovor, mi je precej pomagal v odlocitvi..razen prvega stavka o macih :) moje kompletno omrezje je sestavljeno iz pcjev na bazi Intla..pa tudi v sluzbi so mi ustregli s pcjem, glede hrupa bi se lahko strinjal s tabo, ostalo pa..ce gledas koliko moci dobis za doloceno ceno pri pcju in koliko pri macu...izberem definitivno pc, kljub fancy embalazi maca :) ze tako pri pcjih navijajo z oderuskimi cenami, pri macu pa definitivno cene zgubijo stik z realnostjo..potem je ze bolje da zacnem gledati za SGIji, za kar pa tudi DTPjevstvo ne prinasa ustreznega incoma :)
only change is permanent

stryk ::

..ampak je zanimiva tudi Asusova plata NCL-DS v navezi z dvema Xeonoma 3Ghz....dolgorocno gledano se splaca..mir za kar nekaj let..
only change is permanent

jype ::

Ja, tisti stavek je spremljal :), kar pomeni, da ni bil resen predlog...

Dual Xeona sem imel na mizi skoraj en teden. Glej, da si dobis tiho hlajenje, ker so BOX coolerji tako glasni, da je skoraj nemogoce normalno delat, ce masina ni v sosednji sobi... (no ja, tisto so bili 2.4, upam da zdaj delajo kaj manj vroce). Sicer pa sem z AMD64 3400+ izredno zadovoljen, ker je skoraj cisto tih (ventilator na procesorju se komaj vrti, samo poleti zacne potiho sumet).

Ker rabis tako mocno masino verjetno itak ne bo slo brez malo hrupa, ampak vseeno zna to pocasi motit normalno delo...

Boeing ::

jype: 145 ima noter 8 oz. 9 40mm oz. malo manjših ventičev, ki se dejansko derejo ko svinja, ampak moraš vedet tudi, da je opteron bistveno bolj vroč kot A64 + zaradi višine 1U racka ima mala hladilna rebra in rabi večji pretok. Itak pa je stvar namenjena za v server room montažo, kjer se pa lahko dere kolikor ga je volja.

Z navadnimi desktop coolerji zna biti zadeva praktično neslišna, medtem ko se xeoni res ABNORMALNO grejejo in rabiš že zelo spodobno zračeno kišto.

stryk: za 6xx serijo, po možnosti še dvoprocesorski sistem, boš plačal ko črnc. Sicer je odločitev povsem tvoja in samo ti veš, koliko denarja imaš na razpolago, ampak še vseeno razmisli o dual opteron+2G ecc rama. Se splača.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Tarzan ::

Poleg tega lahko v roku dveh let potem nabaviš dvojedrna procesorja in imaš v bistvu potem 4 procesorski sistem.
That's what I would buy! Xeona bi se izogibal, sploh, če gre za multi CPU sistem.

Boeing ::

Tarzan's got the point.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

stryk ::

opteroni mi imajo sicer dokaj prijazne cene, vendar ne razumem zakaj imajo tako nizke frekvence ali je v tem kaksen trik? to pravim zato, ker nisem ljubitelj vsakoletne menjave masinerije, ce recimo samo pogledam..ta p4 2.4ghz mi je sluzil dobre 3 leta..in se vedno se dobro drzi..racunalo pa je tisje od tisine (z original ventilatorjem) :)

boeing..narobe si razumel..sem ze narocil predracun za dual xeon 3ghz sistem..

jype..hlajenje pravis..vidim da imas veliko izkusenj s cpuji, pa me zanima kaj bi priporocal obesit gor?

mimogrede, vse skupaj naj bi slo v ohisje supermicro...
http://www.supermicro.com/products/chas...

tarzan...tega pa ne razumem zakaj bi se izogibal xeonu? ne vem, sam imam dolocen spisek podjetij, ki me v vsej moji karieri niso pustila na cedilu in ce je nekaj dobro, zakaj bi popravljal...tako imam recimo cpu vedno Intel, diske vedno Maxtor, graficne vedno Matrox, zvok zaupam Creativu, maticne pa MSIju..oz. zdaj prvic poizkusam z Asusom..edino s peckami sem imel vedno probleme dokler nisem zacel s Plextorjem...odpovedali so mi Pioneer (2x), Teac in Sony..v eni izmed racunal pa imam LG, ki tudi vztrajno dela...za LG bi celo rekel, da je nek fenomen na podrocju hardwera, poceni in zelo dobro..
only change is permanent

hruske ::

stryk, predračun lahko še vedno zavrneš. :D

Na performanse procesorja pa vpiva mnogo več kot samo frekvenca, pri amd64 se najbolj pozna to, da ima v procesorju krmilnik pomnilnika, zato so dostopni časi do ram-a precej nižji kot pri pentiumu, ker je pot do krmilnika precej krajša (ja, tudi to se že precej pozna). Tudi mene sicer preseneča in mi ni čisto jasno kako, ampak AMD je naredil procesorje, ki so bolj zmogljivi pri nižji temperaturi in se povrh vsega še manj grejejo, tako malo, da dvojedrni s939 Athlon X2 oddaja manj toplote kot pa s754 Athlon.

Zanimivo, ne?
Rad imam tole državico. <3

Tarzan ::

Zakaj se bi Izogibal Xeonu?
Prvo kot prvo, zaradi prezasoljene cene.
2. Zaradi slabših performans v večini testov napram Opteronu.
3. Zaradi Izjemne skalabilnosti Opterona, kjer sta dejansko dva procesorja skoraj enako hitra, kot dva ločena sistema. Xeon v tem pogledu ostane precej zadaj.
4. Gromozanske porabe elektrike Xeona.
5. Peklenskega pregrevanja Xeona, ki je posledica velike porabe štroma.
6. 64-bitni način je pri AMDju realiziran za precej odtenkov bolje.
7. Enostavna nadgraditev na dual core procesorje.
8. Integriran memory kontroler
9. še kaj bi se našlo, pa se trenutno ne spomnim, mislim, da sem večino stvari že naštel.

Boeing ::

stryk: naroči še predračun za dual opteron sistem in se začudi razliki pri 6. cifri (stotisočice)... če je firma, pri kateri kupuješ, kolikortoliko resna, ti bojo z veseljem ustregli.

In kot ti je navedel Tarzan v 7. točki Zakaj NE kupim Xeona: Na že obstoječem sistemu boš enostavno flashal bios, vrgel ven enojedrna opterona, vstavil dvojedrna, zmontiral hladilnike in pognal mašino. V 10 minutah si si nadgradil sistem z 2 na 4 procesorski stroj. Koliko te isti poseg stane s Xeoni ? Hm, še dva xeona in 4 procesorska plata + še dve palički rama, najmanj. :)

ce je nekaj dobro, zakaj bi popravljal

Nikoli ni tako dobro, da nebi kdo znal narediti še bolje. AMD v tem primeru že dela bolje.

Na koncu itak narediš kakor sam hočeš, konec koncev je tvoj denar, samo na tvojem mestu bi premislil, glede na to, da ti v celem threadu nihče ni navedel niti enega razloga zakaj kupi xeona, temveč smo ti vsi govorili zakaj ne.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

jype ::

stryk: ce te skrbi nizja frekvenca Opterona, potem ga kar kupi...

Dual Opteron 242 (1.8GHz) je prilbizno 40% hitrejsi od dual Xeona 3.0 (3GHz) pri vsakdanjih strezniskih opravilih. Res je, kar pravi Boeing, 1U skatle majo hlajenje, ki ni treba da je tiho, zato je glasno. Opterona v delovni postaji se nisem imel priloznosti videt v zivo.

AMD64 3400+ mpeg2 (z mencoder za win32) encoda priblizno 35% hitreje kot P4 3.6 s HT ali brez. Ce imas Linux in vse skupaj delas s 64 bitnim encoderjem (ffmpeg) se razlika povisa se za vsaj 10%.

To je pa tudi vse, kar sem (vsaj priblizno) meril: naceloma me ne skrbi toliko za hitrost procesorja, bolj vazna je tisina, ko gledas film :)

Ce bos kupoval AMD, potem najbolje da kupis socket 939 motherboard. Pa zdi se mi, da tako Intel in AMD plate prepogosto menjata socket za CPU da bi lahko nadgradil sam CPU, ne pa tudi ostale tricetrt masine.

Kot pravijo kolegi, Xeon odda ogromno toplote. Tudi jaz imam za vse Intele supermicro ohisja in motherboarde, ampak noben od njih ni tih (tudi delovne postaje ne).

Intel je zagotovo predrag za tisto, kar ti danes lahko ponudi, ce ga primerjas z AMD. Vseeno ima v nekaterih receh Intel prednost, ampak po moje zate ta niti ni tako relevantna.

stryk ::

Po zadnjih komentarjih, moram povedat da mi je slika velika bolj jasna..Tarzan pa je navedel zelo zanimive alineje AMDju oz. Opteronu v prid..

Torej..blazno vsec mi je ideja kasnejse nagradnje na dual core..zanima me pa, na AMDjevi strani sem zasledil da seriji Opteronov 2xx in 8xx ze sedaj vsebujeta dualcore tehnologijo..v cem je razlika med serijama? In pa..ce v sistem montiram 2x Opteron 246 2.0Ghz to dejansko pomeni 8ghz?

Zasledil sem tudi da Opteroni (vsaj tisti za workstatione, za serverje nisem gledal)...podpirajo DDR2 do hitrosti 400mhz..naprej pa ne?

jytpe: rendering videa v premiere in after effects in pa loadanje od filtrov naprej v photoshopu..to je zame najbolj pomemben podatek :)

boeing: in pa verjetno opteroni zahtevajo kaksno posebno hlajenje, ne? ali originalno zadostuje?
only change is permanent

jype ::

Originalno hlajenje Opteronom zagotovo zadostuje...

Razlika med 1xx, 2xx in 8xx Opteroni je v tem koliko HyperTransport busov imajo in verjetno se kaj... Bistveno je, da so 1xx opteroni namenjeni enoprocesorskim, 2xx dvoprocesorskim, 8xx pa 4 in vec procesorskim sistemom.

Za hitrost RAMa ti bo bolje odgovoril kdo drug, jaz vec kot 400MHz nisem nikoli imel.

Zagotovo se ti splaca pregooglat vse kar najdes v zvezi z nalogami, ki jih bos dal procesorjem. Ziher bos nasel kaksen test procesorjev v povezavi s tem.

Ne, ce montiras 2x Opteron 246 to ne pomeni 8GHz ampak pomeni dva procesorja po 2.0GHz (oz. 4 pri dual-core). Pri renderiranju videa mislim da s SMP masino ne pridobis veliko, ce aplikacija tega ne zna izkoriscat tako, da recimo rendra na vsakem CPUju en frame. Hitrosti procesorjev se ne da kar sestevat, ce problem ni mogoce matematicno paralelizirati (ga razbiti na manjse probleme, ki jih lahko resujes vzporedno). Pri renderingu tu ni problema, tako da se ti vsekakor splaca SMP.

Boeing ::

stryk: namizni enojedrni opteron 1xx z originalnim box coolerjem je neslišen, cooler pa je na dnu reber, če ga pošlataš, mlačen. Dejansko se zadeva greje 0, un ventilator pa je gor samo tako, da pač je, da lepše zgleda. Če mu dopustiš malo višje temperature, so lahko tudi čisto pasivno hlajeni (kar je pa pravzaprav neumnost, ker tistega ventilatorja se NE sliši).

Frekvenca RAM-a je 400 DDR oz. realnih 200, vendar vedi nekaj - v takih strojih se uporablja ECC ram, ki uporablja malo drugačen sistem prenosa podatkov (varneje), kar pomeni da jih ni potrebno preverjati in imaš kljub nižji frekvenci realno konkretno večji prenos v primerjavi z navadnim ramom pri višjih frekvencah. Niso vse MHz-ji :)

Glede SMP-ja ti je jype lepo objasnil, ni kaj za dodati.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Tarzan ::

Glede RAMa ECC. Obratno je, pri enaki frekvenci so za odtenek počasnejši (od tod malo boljši rezultati socket 939 procesorjev, ki jim ECC pin manjka), vendar zato pridobijo na varnosti.
Drugače pa je ECC tvoj prijatelj, Vsaj pri strežnikih se brez skoraj ne more.

Zheegec ::

Zasledil sem tudi da Opteroni (vsaj tisti za workstatione, za serverje nisem gledal)...podpirajo DDR2 do hitrosti 400mhz..naprej pa ne?

DDR2... NO WAY!!

Hja, Opteron se enako greje kot Athlon64, pravzaprav cisto enako... ce je isti stepping seveda. E3 A64 ali E3 Opteron se razlikujeta samo v tem, da slednji zahteva registred RAM, pa seveda lahko deluje v 1P, 2P ali 8P sistemih (1xx, 2xx, 8xx), ce imata enako L2 seveda.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TriDvaEna ::

Samo tako by the way: Kateri OS uporabljaš? A ta OS dela 64 bitno?:O

TriDvaEna ::

A so to 64 bitni XP ?

Sem jih že testiral in delajo super ampak samo s 64 bitnomi procesorji. Nažalost še ni aplikacij katere bi bile delane za 64 bitni sistem in ne 32 bitni.

Pa še en inf
Pentium serija 6 ima vodila 64 bitana(ampak samo v procesorju).

Zheegec ::

Pentium serija 6 ima vodila 64 bitana(ampak samo v procesorju).

Aaa, kaksna 64-bit vodila? Itaq ima FSB 64-bit, ja (dual channel je pa 128-bit), najbrz to mislis? Samo to nima veze z "bitnostjo" CPUja, 64-bit procesor pomeni da so GPR (General Purpose Registers) siroki 64-bit, ostalo ni vazno, tudi PC (Program Counter) ni vazno da je 64-bit.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TriDvaEna ::

Ok samo tome še zanima:

Koliko hitreje deluje SQL, Oracle,... na taki zadevi ni zakaj?

jype ::

_Bistveno_ hitreje, ce je baza velika.

1. imas 48 bit address space in ni treba delat telovadbe s preskakovanjem med 2G bloki pri naslavljanju pomnilnika
2. vecina matematicnih operacij v Oraclu se itak dogaja z DECIMAL tipi, zato da popolnoma ohranis natancnost na toliko mest, kolikor jih potrebujes: 64 bitni registri pri tem zelo pomagajo.
3. Opteroni imajo HyperTransport bus, ki SMP sistemom omogoca bistveno lazjo optimizacijo threadinga vsake aplikacije, ker se podatki med CPUji prenasajo precej ucinkovito.

Nisem se poganjal Oracle na Opteron masinah, sem pa videl razliko med Oracle na dual x86 (3GHz) in Oracle na dual UltraSparc II (400MHz). Uganite, kateri je bil zmogljivejsi.

Boeing ::

stryk: torej, kako si se odločil ? :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

dr.J ::

Opteroni nimajo vgrajene Cool'nQuiet možnosti, vsaj tisti počasnejši ne. Mislim, da mora biti vsaj CG stepping - preveri na AMDjevi strani. Zato se nekoliko bolj grejejo in posledično so ventilatorji glasnejši.

stryk:

svetujem ti, da malo pobrskaš po spletu za testi Xeon vs. Opteron. Jih je mnogo.

No, moja izkušnja:

primerjal sem Xeon 3.6 GHz / 1M L2 cache (Dell precision workstation 670) (na žalost so namestili 32 bitni Suse 9.2 Linux namesto 64 bitnega) ter AMD Athlon 64 3500 (2.2 GHz, 512 kb L2 cache) pod 64 bitnim Linuxom, in sicer za neko simulacijo (numerično intenzivna aplikacija); prevedena z zadnjim Intelovim prevajalnikom. Rezultat: 1.2 GHz naskoka + 512 kb cache več Intelu ne zadošča! Amd je bil za 5% hitrejši. Res pa je moj test dober zame, ne pa za primerjavo za nekoga, ki se ukvarja z videom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

stryk ::

Boeing, dual opteron 246, ki ju ze imam, iscem pa primerno plato za njiju :)

dr. J: ce si imel primerjavo amdja na 64bitnem OSu, intela pa na 32bitnem, potem ne mores suvereno podajat rezultatov, mar ne? sicer pa, sem ze presedlal na amd..tako da inteli ostajajo za druge naloge :) sicer sem se trudil da bi nasel kaj intelu v prid pa nisem ne cene, ne hitrosti, ne hrupa, gretja, pozresnosti...
only change is permanent


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

64 bitov za ljudske množice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
645916 (4464) Zheegec
»

Opteroni ...

Oddelek: Strojna oprema
332074 (1525) Jochaan
»

AMD ali Intel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
876733 (5377) Dr_M

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 ! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19210674 (7463) Zheegec
»

Intel(P4/Prescott) vs. AMD (Optreon/Athlon64)

Oddelek: Strojna oprema
181715 (1521) morphling1

Več podobnih tem