» »

BOX cooler (premalo obratov)

BOX cooler (premalo obratov)

Black Metalc ::

Ko sm racunalo kupil sej je ventilator na hladilniku vrtel maximalno tudi do 6k rpm. Zdej pa se vrti max z 3,5k. Dodatne ventilatorje na plati sm odklopil pa se zmer isto. Res pa je da imam se dva ventilatorja pac direktno do napajalnika, sam 12V linija je cisto v redu (skos 12+).
Kaj bi bil lahko razlog da mu odvzema moc?

tiborrr ::

Bodi srecen, to pomeni, da se ti ne greje veliko >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

neoto ::

razdri ga in ga namaži. Mogoče bo to.

Jan987 ::

kakšen hladilnik pa maš s 6k obrati?8-O

OZZY ::

a maš hladilnik vezan direkt na plato??' če je je lahko v biosu kaka opcija za uravnavanje hitrosti venta...recimo doseže določeno temperatudo in se začne vrtit z 100%. Recimo dfi je ena takih plat.
Go with the flow.

Black Metalc ::

Imam BOX cooler in pac ventilator ki mu pripada, vezan pa je direkt v plato seveda, tam kjer je pac pin za ventilator od proca. Hm za to opcijo v BIOSU nism nic pogledu se, btw imam pa MSI K8N neo platinum. Sam mi je res sumliv, k to se je pac kr naenkrt nardilo.

EssEncE ::

Pri meni ima tudi premalo obratov. Poleg tega včasih neznosno rohni. Včasih se tudi sploh ne vrti. To pomeni, da je sfukan... ubistvu je 6x6 dimenzije na zalman 5100 hladilniku.

Se da to kje novo kupit, oz. kaj se splača narest?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EssEncE ()

neoto ::

Kakor sem že prej omenil: razdri, sčisti in namaži ter ponovno preizkusi

EssEncE ::

Znam samo snet dol ventilator. Razdret pa žal ne znam...

Tole bo uredu? Zakaj imajo samo na mimovrste 6x6 ventilator? Nikjer drugje nisem najdu... a kdo najde?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EssEncE ()

largie ::

kar dobro izbiro 60x60 ventilatorjev ima cool-pc.org. druga možnost je da nabaviš 80x80 ventilator in ustrezni 60 -> 80 adapter.

Black Metalc ::

Heh. Cis cudno spet pri men. Neki cajt nazaj se je spet zacel vrtet s 5k+ obrati, ampak ne za dolg neki ga pic in spet 3,5k in sploh ni odvisn od temp. Recimo dons je bla 70°C k sem testiral prime in sploh ne jebe sistema, kar lepo na 3,5k. Smesno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM vprašanje

Oddelek: Strojna oprema
102287 (1942) Blinder
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323781 (18471) Jst
»

Prosim pomagajte z nasvetom kaj izbrati med temi komponentami!

Oddelek: Kaj kupiti
201621 (1344) koyotee
»

15000RPM ventiji

Oddelek: Navijanje
321844 (1156) AngelOfDeath

Več podobnih tem