» »

Grafične-dilema

Grafične-dilema

1 2
3
4

Gizzmo ::

QDI plato mam.če rabi še kaj več informacij mi napiši da pgledam potem na škatlo ker me zdaj ni doma.
Accelerate 'till you see God, then brake!

Gizzmo ::

zakaj naj nebi šla na mojo plato???
Accelerate 'till you see God, then brake!

Geo ::

Ja rabim, ker morem pogleda kolk kratni AGP mas :D ceprav najbi 4x bil cist ok, so ze bili znani problemi in bom pogledal po netu malo ce je kaj s tvojo matcno, kej takega, da bi vplivalo na delovanje grafe...
SHIT!!! I did it again...

Geo ::

Ker ti mas AGP tocno ona grafa, pravim tocno ona ne gre na tvojo maticno, ker je tista grafa PCI-e, sej samo itak ni panike ker se kamot dobi taksna ista grafa le da je AGP in, da gre na tvojo maticno...
SHIT!!! I did it again...

Gizzmo ::

ja te pa si bom Ati radeon 9800pro z 256 RAM kupu če itak isto dela pa ni problema.
Accelerate 'till you see God, then brake!

skype ::

Mene pa zanima sledeče: Ali obstaja 9800 PRO AIW samo v AGP različici? Oziroma ali obstaja katera matična plošča v spodnjem do srednjem cenovnem rangu, ki ima in PCI Express in AGP priključka obenem (za grafiko)?

10x

strictom ::

Ammmm AGP in PCIe ne more bit na eni matični. 9800 serije so samo na AGP vodilu.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Geo ::

Obistvu ena vem da obstaja stane pa 20k pa en port je pa oboje agp in PCI-E... ECS 915P-A Podporo DDR in DDR2 ramu ima tudi, poleg tega 7.1 zvok, Gigabite LAN, USB 2.0, SATA itd. v bistvu je kiler spicifikacija... Vredu Gizzmo, kupi jo v IZIshopu, saj je pr njih najcenjsa pa garantirano dobis 256 bitno... 32k, pa se half life kuponček dobis zraven(nisem siguren), si ze igral kdaj CCS preko neta? No zejh bos lahk:)...
SHIT!!! I did it again...

Geo ::

SHIT!!! I did it again...

Gizzmo ::

kolkokratni AGP potrebuje ati radeon 9800pro???
Accelerate 'till you see God, then brake!

strictom ::

8x. Saj če maš 4x se ne pozna veliko. 3%, 4% max.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Geo ::

To se prakticno ne pozna jaz sem mel tudi QDI plato, verjetno taksno kot tvojo, gor pentiuma, mela je AGP 4x in 845 chipset, potem se prestavil kao na full boljso plato ko je meloa 865PE, govorili so, da je prakticno tako hitra ko IC7, Takrat sem, dal za rabljeno 20k, poznalo se ja pa za 200 3dmarkov:| in to v 2k1!!!:( in to je se blo po zaslugi chipseta saj ko sem dal nazaj na AGP 4X je bil prakticcno enak rezultat...
SHIT!!! I did it again...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Geo ()

Gizzmo ::

Nekaj me še edino zanima. če bi si jaz šel kupit 9800pro. Bi lahko kak zgrešil nakup zaradi firme grafične. mislim to, če je kaka razlika v kvaliteti med firmami(sapphiere pa to).
Pa če je kiro firmo se bi najbolj splačalo vzet.
Accelerate 'till you see God, then brake!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gizzmo ()

Gizzmo ::

Mi zna kdo povedat kje je IZIshop v mariboru???
je to sploh ki tu v bližini?
Accelerate 'till you see God, then brake!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gizzmo ()

ombre ::

Izishop je spletna trgovina - se pravi naročiš po netu, plačaš pa ti pošljejo. Mislim pa da so v LJ.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Gizzmo ::

kak je zdaj z firmami kartic?
Accelerate 'till you see God, then brake!

strictom ::

Načeloma se pozna v navijanju in stock hlajenju. Vzemi kakšnega Gigabyta, Winfasta, Sapphire,... So priznane firme.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Geo ::

Winfast pa Gigabyte delata GeForce:D , pri Radeonih pa govorijo, da je samo GeCube se za izogibat... Drgac pa ti povem Gizzmo, za Club 3D pravijo, nekateri, da je zanic drugi spet, da je fuul vredu, isto za POWERCOLOR in tudi SAPHIRE govorijo, ma jaz vem, da je powercolor in Saphire cist OK, zato tudi Z Club3D nebi smelo bit, kajti moj sosolc ma 9600XT od Club3d, ki je slabsa od 9800PRO pa m dela cist ok...Aja Radeonko 9800PRO neos nekjer dobu za 32k tako da le zgrabi priloznost in povej, da hoces hl2 kupon, ce pa mas rajsi dirkalne pa reci za Colina... Aja pa ce bos kupil prri njih kupi uno, ko je tocno 32k ker una druga je 128 bitna, ki je malo drazja... Aja drugos ti bojo zaracunali, ta 9800PRO 42k in 32k...


Aja glede stock hlajenja, to ni res kajti jaz sem mel 9800 od Saphire in pa od POWERCOLORJA( ta prvo se vedno imam) in je imela powercolojeva boljsi stock cooler...
SHIT!!! I did it again...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Geo ()

Gizzmo ::

Šel sem v trgovino tu v mariborskem koloseju, pa sem se tak malo menu z prodajalcem pa to in sem se odločil da si bom kupu GF6600 pa si bom kupu novo plato, si vse šaltal na PCI in si za to zravn kupu še 512Ramov. Da bo cena manjša pa bom prodal staro plato,rame,grafično in pridem vse skupaj na 60.000. :D :D :D
Accelerate 'till you see God, then brake!

Geo ::

Mislis na pci-e aja cool dobr si to naredu... sam pazi da je maticna in grafa na pci.e...
SHIT!!! I did it again...

Geo ::

ja ma bos mofu tut star procesor prdat n novga kupit, kaz ti ne priporocam preslatat...
SHIT!!! I did it again...

Gizzmo ::

ja prej ko slej bo tut to trba menjat.in potem bom imel povsem nov računalnik.Kolko bi te stal tak 3.2 procesor če bi si ga hotu kupit?
Accelerate 'till you see God, then brake!

Gizzmo ::

eh vredi 50.000 je prbl. te si bom pač nekiga slabšiga kupu.zaj itak nimam več financ, morem it delat za počitnice:'(
Accelerate 'till you see God, then brake!

Geo ::

Glej na novo maticno z PCI-E ne gre socket 478 procesor...
SHIT!!! I did it again...

Gizzmo ::

o drek!!!
potem mi zdaj nič drugega ne preostane kot da si še novi procesor kupim?!?!:O
Accelerate 'till you see God, then brake!

Geo ::

V bistvu tiostane toliko, da kupis uno 9800 PRO ali pa GeForce 6600 ter 512 rama, pa bo... Aja ce mas Pentiuma ga lahk se navijes, da bo delalo vse skup bolk gladko...
SHIT!!! I did it again...

jest10 ::

A AMDja pa ne mora ali kaj?>:D :\

Geo ::

hja sam ce, prestavi na amdja, bo sou na socket 754 in ne na 939, ker je drazji, procesorji so vlj drazji saj je dobi za socket 754 Athlon 64 2800+ za 26k, sempron pa ze za 24k... No in ce bo prestavu bo ostal se vedno na Ago, on je pa reku, da bi prestavil na pci-e...
SHIT!!! I did it again...

Gizzmo ::

kolk bi me pa te stal taki processor ko bi mi lahko to vse skupaj pol delalo?al pa kak se mu reče?
Accelerate 'till you see God, then brake!

Gizzmo ::

al pa kolko bi lahko je realna cena za moj sedajšnji processor
intel pentium4 2.0 478 socket
Accelerate 'till you see God, then brake!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gizzmo ()

Gizzmo ::

samo če pa mi je oni v trgovini reku da je tota GF6600 PCI tudi za na 478socket. Ker je bil še bruder z mano pa mi je zaj reku.Tak da nevem zaj..........naj bi šlo kolko jaz vem:P
Accelerate 'till you see God, then brake!

Geo ::

Glej ce je AGP ti gre dor ce je PCI-Exspress ti ne... Pri nakupi.net majo 6600 na AGP za 33k, aja sej je isto ce kupis to al pa Radeonko, mislim skor isto...
SHIT!!! I did it again...

Gizzmo ::

Že mam spet čisto novo idejo!
Bom šel zaj za počitnice v juliju delat, pa si bom pol kupu se ekran, pa celo kišto novo pa bo!
Bom pač mel malo kasneje, pa bom ga bol mel v svoji sobi(zdaj še namreč ni) pa bo dovolj močn, da mi bo vse vleklo kaj bom rabu. Pa še pol ga bom lahko mel ko bom šel študirat pa to in bom mel pol končno mir.:D
Zaj mi manjka samo še malo potrpljenja!
Accelerate 'till you see God, then brake!

Slide ::

Me zanima kolko od vas PC gamerjev ima kako konzolo še doma... Ker sodeč po cenah grafičnih ki so dokaj visoke in temu kar ponujajo nima smisla vreči tolk dnarja da bo potem čez nekaj mesecev UT2007 delaw z 20FPSji. Osebno bi si raje omislil kako konzolo... Sploh pa t nov Xbox k je že skor tud PC... Špilov za konzole pa mislim da je več kot za PC pa še prej pridejo na tržišče...

LP
forever 200 MPH ...

DominusSLO ::

Slide
Nisi malo zgrešil temo? :D
No za 200k sit sestaviš pc, ki mu nobena obstoječa konzola ne pride blizu. UT2007 ne bo čez nekaj mesecev(smo leta 2005). Poleg tega se da igricam na pc-ju ponavadi naštimat grafiko tako, da dela tudi s slabšimi grafami.

O temu kaj pride prej na tržišče... Razen san andreasa, ki so ga zanalašč zadrževali, pride vse skoraj istočasno. So pa tudi igrice, ki na pc ne pridejo nikoli in tudi obratno. To da je več igric za konzole pa je čista izmišljotina.

LP

Geo ::

Slide, dej igraj mi ut 2k4 na konzoli, da te vidimo...
SHIT!!! I did it again...

Slide ::

Zgrešil temo??? Saj bistvo dobre grafične v PCju je ta, da moderni špili delajo vsaj tko dobr kt na konzoli... Pa pustmo zdej tiste k se profesionalno ukvarjamo z animacijo in 3D modeliranjem, k rabmo dobre grafične za izračunavanje in renderiranje.
Se strinjam GEO da igranje streljačin na konzoli je podn...Mi še ne uspe razumet, kako to da si še niso omislili kake miške pr Sony-u al pa Microsoftu za njihove konzole..

DominusSLO zame je 2 leti tud nekaj mesecev :D

GTA San Andreas je dobr primer.. Priznam da še nism vidu kako zgleda in dela na PlayStation 2, samo sem pa prepričan da dela bolje kt na Radeonu9800XT... Saj je logičn a ni.. ker je konzola optimizirana samo za špilanje. Recimo na sistemu z Radeonom ne dela najbolje z vsemi detalji do konca... Sicer se pa nočm pregovarjat.. ker nism še vidu kako zgleda na Playstation, sam po screenshotih ni bistvene razlike...
forever 200 MPH ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slide ()

Cveto ::

No, jest imam Playstation 2 na dobrem TV-ju in dober PC (XP3200+, 1 giga ram-a, Radeon 9800XT 256 MB) in vam povem, da so špili, ki obstajajo za oba sistema, na PC-ju dosti boljši.

Na obeh sistemih sem preizkusil: GTA Vice City, GTA San Andreas, Call of Duty, Colin McRae Rally 2005, NBA 2005, Fifa 2005, NFS High Stakes II, NFS Underground 1, NFS Underground 2, Street Racing Syndicate, Juiced, pa še kakšna bi se našla.

Najbolj me moti nizka ločljivost, manj prikazanih podrobnosti in manjša globina pogleda. Pri dirkaških igricah je recimo moteče to, da ti recimo ovinka ne izriše dokler nisi skoraj že v njem itd... Playstation igre tečejo v bistvu v ločljivosti, ki je podobna 640x480 z vklopljenim glejenjem robov, tako da je jasno, da ne more prikazati čiste slike. Sej verjamem, da je marsikdo navdušen nad PS2, samo kdor je enkrat videl recimo NFS U2 verzijo za PS2 ali pa PC verzijo v 1280x1024 z 4xAA in 8xAF, bo videl, da je razlika ogromna.

Sam recimo na PS2 igram samo špile, ki jih za PC ni, predvsem GT4, Burnout 3 in MotoGP3 in F1 2005. PS2 je tudi zelo primeren za razne multiplayer igre, kot so fuzbal, košarka itd..

Slide ::

Potem mi je pa čist jasn zakaj dela tko fajn na PS2, ko pravi Cveto da je nižja resolucija in manj detajlov.Itak PC rox... :D

LP
forever 200 MPH ...

Dr Evil ::

Če še niste opazli pri GTA SAN ANDREAS.FPS so omejeni na 25 slikic,torej na tolk kot dela na konzoli.


BTW,konzole so krš.

Good Guy ::

kva pa je stabo sej to bi blo neigralno
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Cveto ::

Od kje ti pa to, da je San Andreas omejen na 25fps?

Na PC-ju meni teče na 40-60fps (1280x1024)

Na PS2 je pa tako: PAL igre tečejo na 50hz, NTSC pa na 60hz. Če je igra za oba sistema, potem te na začetku vpraša, kaj hočeš, 50 ali 60hz. Ne vem sice koliko sliči na sekundo uspe PS izrisati, zdi pa se mi, da mora biti kar bli teh 50/60 hz, ker je slika pri vseh igrah zelo tekoča. PS2 igre so pač opimizirane tako, da vedno držijo zadosti visoke fps, da se da lepo igrati.

Dr Evil ::

Poskusi z fraps.

dxx ::

DR. "Ta pameten", kaj ko bi poskusil dat Frame limiter na off?!?

Cveto ::

:D

Cveto ::

Evo rezultata iz fraps-a:

gta_sa 2005-07-07 23-43-48-76 minmaxavg.csv

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
649, 12259, 41, 62, 52.941

zavajon ::

Je med grafičnimi karticami pri pisarniški uporabi kakšna omembe vredna razlika?

Zaradi zamenjave matične bom moral nabaviti pci-express grafično. Te stanejo od 12k do ohoho... Ker je glede iger pri meni maximum kakšen tetris (Nibbles žal ne dela več), ne vem, če in koliko se je smiselno stegovati od minimuma. Rabim le TV out in da dela na resoluciji 1280x1024 32bit. In da ne uporablja sistemskega spomina. Pa še najraje bi, da zaradi potencialnega hrupa nima ventilatorja.

lp

Dr Evil ::

dxx,na koliko pa te misliš da konzole delajo,60fps?Malo morgen.Delajo s tako hitrostjo kot je osvežitev ekrana.25 slikic,50 interlaced pasov.Za človeško oko je to dovolj,pa tud za gamepad8-)

dxx ::

dxx,na koliko pa te misliš da konzole delajo,60fps?

Kje sem pa to napisal, jaz sem rekel za PC verzijo kjer je omejitev s strani ekrana malo višja(ponavadi 85). Na PC verziji pač daš frame limiter na off in FPS-ji poskočijo nad 25.
Pa če je zate dovolj 25FPS za normalno igranje, potem sori men ni, jaz rabim vsaj 40FPS-jev da lahko normalno igram, mogoče tudi zarad tega ne maram preveč konzol:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

strictom ::

Pri PlayStation 3 bodo igre lavfale s 60 fps :8)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019689 (12754) Janac
»

Katero graficno kartico uporabljate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18711325 (7861) mtosev
»

graficna do 80.000 sit

Oddelek: Strojna oprema
321631 (1091) kopriwa
»

grafična

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382290 (1558) pinx
»

nVidia Geforce 6800 Ultra ali ATi Radeon X800 XT

Oddelek: Kaj kupiti
312497 (1708) kuglvinkl

Več podobnih tem