» »

Nasvet za nakup 72 cm tv-ja

Nasvet za nakup 72 cm tv-ja

klubski2000 ::

Kupujem tv z diganolo 72cm, neke strasne funkcije me ne zanimijo (npr. slika v slik...), gre se mi predvsem za cim bolj kvalitetno sliko in zvok, omejen pa sm ze bogetom 130k sit. Televizorej sm si ze ugledovau po trgovinah, vendar pa imajo na škodo kupcev, vsi prodajalci iz enega tv signala prek razdelivca povezanih 15 in več tv-jev, kar onemogoča realn vpogled v kvaliteto slike, saj je slika z vsakim dodatnim tv-jem slabsa? Sedaj se pa obračam na vas, kater tv mi priporočate?


LP

PS: kaksno menenje imate o televizorjih porozvajalcev panasonic, jvc in samsung?

milica ::

Izberi tistega ki ima najboljšo sliko.

OldSkul ::

Za tak buđet oz. za enih 10 tisoč SIT več, lahko dobiš že 82cm TV. Razmisli malo.

Fury ::

SONY KV29CS60K
http://www.bigbang.si/shop/?M=i&SH=2&IT...

Jest sem tega kupu po dolgem postopku izbiranja in ti povem da je zlo ql. Pa se cena je taka k jo isces. Ni nic fancy kar se funkcij tice.. mas par DSP efektov in teletekst. Slika je pa ubitacna. WEGA rox :) Bela je dejansko bela.

Po tem jo je kupu se en sodelavc in je tut zlo zadovoljen...

Tomay ::

Pred kratkim smo nabavili to

Na žalost ni mogoče dobiti brez slušalk. Primerjal sem z sonyem in panasonicom v podobnem rangu (približno 110.000) Ima TTx spomin za 800 strani, dober kontrast med svetlo in črno, moti me, da se ne prikaze raven glasnosti, ko daš TV bolj na glas ali na tiho. Drugače pa je zelo v redu, dobra slika.

Ne kupuj Daewoo TV-jev, ker vsak 50Hz sony philips ali panasonic ima bolj mirno sliko, kot 100Hz Daewoo.

Če boš kupoval TV večji od 72cm bo imel razmerje 16:9 in ne 3:4, kar je če ne gledaš dosti filmov zelo moteče. Ali imaš razpotegnjeno sliko ali pa črne robove ob straneh in je na koncu uporabljena diagonala 60cm namesto 82.
Voodoo 4Ever

mtosev ::

Jaz ti priporočam Panasonic ali SONYja (flattrona).
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jose ::

Sam sem lani kupil 100Hz TV SONY KV29LS60 za kakih 156 jurjev. Danes stane v Harvey Normanu 117 jurjev. Zelo sem zadovoljen z njim, tako za gledanje televizijskih kanalov, kot tudi za predvajanje DivX ov iz računalnika. Včasih pogrešam kakšno funkcijo, kot je na primer povečanje črk pri teletekstu a to ni ključno. Barve so dobre (zelo rahlo vlečejo na pink) in slika ostra. Seveda imam zelo dober signal iz kabelske, računalnik pa je povezan s SVHS kablom. Televizor tehta več kot 50 kil, zato sem ojačal polico pod njim. Ne morem narediti primerjave, ker sem prej gledal več kot 10 let starega Blaupunkta, ki je za svoje leto izdelave bil dober TV sprejemnik. Aja, ena pomanjklijivost pa je: Sliko iz računalnika ne morem nastaviti od gornjega roba do spodnjega ampak kak centimeter manj. Mogoče je problem tudi v ATI grafični, ker iz fotoaparata vidim sliko od roba do roba. Mene to ne moti. Priporočam.

LP, Jose.

P.s.: O tem televizorju sem videl večinoma zelo dobre kritike, so ga pa nekateri tudi popljuvali (ob popolni tišini se tiho sliši trafo). Sam moraš oceniti.

OldSkul ::

Ok, ne govort, da je slika slaba in ne vem kakšna še, če gledaš navadne TV programe na 82cm televizorjih. Slika je čez celoten zaslon, samo na vrhu in na dnu je malo odrezana. Tako se da popolnoma normalno gledat SKORAJ vsako stvar na TV (razen fusbal in ostalih stvari, ki imajo informacije na vrhu in na dnu slike. Za filme pa že kar more bit tak TV, zgledajo super.

Tomay ::

Ampak vsi ne gledajo toliko filmov kot ti. Mene osebno moti vsak cm slike, ki mi ga tako ali drugače odreže. Če ne vidim celega znaka za slo1 zgoraj desno ;((
Voodoo 4Ever


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri TV 55 cm

Oddelek: Kaj kupiti
181594 (1318) AngelOfDeath
»

ena čisto cheap TV

Oddelek: Kaj kupiti
91173 (1040) Mr_Globus
»

izbira televizorja

Oddelek: Zvok in slika
51671 (1387) bond007
»

glasbeni stolp (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
714483 (3904) Xgeneration
»

TV z PIP in diagonalo ekrana 63cm

Oddelek: Kaj kupiti
335015 (4414) hanzeljn

Več podobnih tem