» »

problemi z vodnim in amd64

problemi z vodnim in amd64

tica(slo) ::

uglavnem imam
AMD64 3000+ s 939
MSI Neo2 platinum
2x512 GEIL dual channel pc3200
in vodni komplet od eddya ,ki si ga lastim že več kot leto:) dokupil sem samo blok

problem je že v tem da ima plošča samo dve luknji za pritrditev bloka kljub temu sem blok pritrdil z samo dvema vijakoma in jih privil direkt ( brez vzmeti) na tisto ploščo ki ščiti proc na zadnji strani MB .blok sem uradu zatisnil in prižgal u bios kjer je na moje veliko presenečenje in grozo pokazalo takoj 40°C kar pa je občutno preveč za ta venice- sem bral o 27°C na idle. pasta je keramična .
drugi problem je (sicer ne spada v to izbo) ram ki mi nikakor noče delovat u dual channel tudi če je prav utaknjen v zelene reže-kot piše u navodilih.
prosim pomagajte mi z kakšnim nasvetom kiako to stvar rešit?

hvala in lp tica

Good Guy ::

prvo zamenji pasto dej gor zmeti ker ti lahko preveč tišči procesor ob matično pasto namaži čisto na tanko kar se le da...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Shark-357 ::

Problem z Venice jedri je da imajo nekateri slab stik med jedrom in HS-jem zato take temperature ,sam imam trenutno že četrti venice proc pa vsak dosega drugačne temperature ... jaz imam trenutno 27 idle 38 full load ampak je proc brez HS ;)

VASkO ::

navodil ne razumes dobro, v navodilih ti pise, da za dvokanalni nacin vtakni ram v zeleno in vijolicno rezo. sicer pa to bi lahko sam sprobal, ce ne dela tak kot si zdaj vtakno, bo ziher obratno prav, kajne?

dual na Neo2 na MSI strani

LittleDevil ::

Rame dej v prvi in drugi slot, tako bo DUAL...

Imaš mogoče fotkiča da slikaš, da vidimo kako zgleda pritrditev bloka, ker ne vem kako si uporabil tisto ploščico...

Drugač pa naj bi takole zgledalo... Moraš pa met pleksi za A64...



Tukaj se še vidi kje morajo biti rami za DUAL :)

LP

tica(slo) ::

hvala, zdej sem pa res pol pismen
v navodilih sem zamenjal tabele na prvi piše kam se ram vtakne na drugi pa kako dela če je single ali double SIDET jast sem pa nahitro pogledal in vidu samo črki S in D
se oproščam in bom takoj spremenu

kar pa se tiče bloka kakšen pleksi- jast ga tam ne vidim a ti si odstranu tisto ploščo na zadnji strani?

hvala in lp tica

LittleDevil ::

Tisto je odstranjeno, notri so pa navadni vijaki kot jih vidiš na sliki...

LP

Primoz78 ::

Mogoce tvoja plata meri temperaturo procesorja direktno na diodi pod procesorjem...zato ti kaze tako visoko temperaturo. Pri meni je bilo isto na MSI K8N NEO2...

Lp primoz

tica(slo) ::

Primoz78 jast imam isto plato a je potem ta temp normalna?

LitleDevil bom odstranu ploščo in dal gor vijake tiste ki mi jih je poslal eddy

hvala in lp tica

na njihovi strani sem videl tudi nov bios ver 1.8 ki popravi branje cpu temperature a je varno uporabit njihov msi live update3 za nadgradnjo

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI nF3 za s939 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1157269 (5402) PrimozR
»

Presedlanje iz barton2500 na 939 zarabi grafe?

Oddelek: Kaj kupiti
171448 (1263) mtosev
»

Katere RAMe?

Oddelek: Kaj kupiti
411930 (1105) pia
»

Kompatibilnost RAM-ov na A64 platah

Oddelek: Strojna oprema
252663 (1880) sonac
»

754 A64 3000+ 939 A64 3200+

Oddelek: Strojna oprema
151125 (795) mat11

Več podobnih tem