» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
4 / 658
»»

alum ::

Kako se vam zdi naslednje razmerje cena/konfiguracija? klik

P.s.: Satellite A80 je model ohisja?

samo112 ::

če boste že na mediamarktovi strani prosim povejte še mnenje o toshibi satellite M40-192 za 1350EU
Produkteigenschaften:
Prozessortyp: Intel Pentium M 740 Prozessorleistung: 1,73 GHz
Festplattenkapazität: 100 GB Arbeitsspeicher: 1024 MB DDR-RAM
Bildschirmgröße: 15,4 Zoll Bildschirmauflösung: 1280 x 800
optisches Laufwerk: DVD-Multiformat Brenner DVD Geschwindigkeiten (R/RW/ROM): 8/4/8 x
CD Geschwindigkeiten (R/RW/ROM): 24/10/24 x inkl. Betriebssystem: Windows XP Home
Grafik: ATI Mobility Radeon X700 mit 128 MB USB Anschlüsse: 3x 2.0
Sound: 16 bit stereo weitere Anschl.: IEEE 1394, Modem, PCMCIA, TV-Out, VGA, WLAN
Gewicht (inkl. Akku): 2,8 kg Netzwerkanschluss (LAN)

antZ ::

zdravo!
Kupujem prenosnik za cca250.000+, hocem spodobno graficno (zmozno obdelave videa), procesor z nad 1.6MHz, nujen pa je tudi VGA izhod.

kaj pravite na naslednjo izbiro - Acer TM4152LMi :

http://www.nakupovanje.net/catalog/p110...

A pozna kdo kako boljso varianto ali ugodnejšo ponudbo?? Ima kdo izkusnje z tem modelom?

thx & lp, toni
spljoc...;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antZ ()

Zheegec ::

Ta Acer ima integrirano grafiko... "128MB VRAM shared"
Tale 1692WLMI je precej boljši (Radeon x700), pa seveda tudi monitor je boljši.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Senzacionale ::

ALIEN3001 mogoče veš kolišno ima svetilnost in kontrast ekran pri HP nx8220? Se vidi jasno in cisto?

Hvala
http://www.dostavahrane.si

Zheegec ::

Črke so ostre - samo ekran se mi pa ne zdi nevemkakosuper, pač pojdi ga v BOF, BB, Harvey, ComShop,... pogledat, pa boš videl.
V glavnem - ni ravno super, tudi vidni kot ni takšen kot bi moral biti in ga ima že osnovni IBM za 155K >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Senzacionale ::

Potem je Svetilnost nekje 170cd/m2, kontrast pa 1:100.

Comshop ga nima vsaj mel ga ni. Verjetno se bom res enkrat oglasil k vam da ga vidim pa saj ti si tako tam zaposlen in ti verjamem na besedo!
Za HP bi si mislil da ima bolj kvaliteten ekran vsaj za taksno ceno.
http://www.dostavahrane.si

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Potem je Svetilnost nekje 170cd/m2, kontrast pa 1:100.

Em.... ne, to si pa malo falil :D Pač to ni Vaio z X-black, pa saj je tudi cena nižja. Sploh pa je kul ohišje od HP, glede monitorja si me pa narobe zastopil - monitor ni slab, samo dober ni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Lualah ::

ALIEN3001 kaj gericom ego tud imate. Kaka je primerjava med HP nx8220 pa egotom ce ga imate?

nurmaln ::

@antZ

za ta denar je dobra izbira, ker je iz razreda travelmate lahko pričakuješ tudi boljšo tipkovnico kot pri aspire

Juventus ::

ALIEN3001 kaj je razlika med
http://www.bof.si/product.cp2?guid=97F6...
in
http://www.bof.si/product.cp2?guid=B9F1...

da je razlika v ceni 60k razen procesorja BT in IRDA. je ta turion dober nakup in kako se kaj obnese ta x300 integrirana.

Hvala

Juventus ::

kako je s to grafiko x300! Je zadovoljiva in kaka je primerjava z 9700 128MB ne sherana grafika.

kaka pa je ta grafika
Grafična kartica : Intel Media Accelerator 900, do 128 MB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Juventus ()

TribesMan ::

x300 je Radeon 9200 na PCI express vodilu... in niti ni primerjliva z R9700 :>

GMA900 pa je integrirana grafična kartica v i915G chipsetu... po performansah nekje v rangu radeona 9200, podpira pa celo DirecX 9... Za kakšne osnovne igračarije čist dovolj... Za "profesionalne" igričarje pa moraš gledat kak X700 ali GF6600

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Juventus ::

kaj pa splošna ocena teh dveh HP jev je Ok ali ne. Seveda bo prjatu odigral tudi kak game. je drugi ki je 60k dražji res toliko boljši. Pol te dve grafe so v piz** tako receno ker so integriran!

Zheegec ::

Če primerjamo ta dva - skoraj identično ohišje, 6125 ima še čitalec prstnih odtisov in spominskih kartic. Razlika je samo tisti Bluetooth pa IR (pa procesor walda) - Turion64 je malo počasnejši, po "pregrevanju" čisto primerljiv Pentiumu M (samo kot sem dosedaj imel ga priložnost videti - ko ga kupiš NX6125 nima inštaliranega driverja za Cool 'n' Quiet, tako da je treba to downloadati, drugače imaš ekvivalent Celeronu M :D - HP zgleda zajeb0), je pa cenejši.
Tudi NX6125 ima možnost port replikatorja in dodatne baterije!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Juventus ::

Torej je nakup tega turiona boljši kot centrinota čeprav ima BT in IRDA. Grafična je potem tudi boljša ostalo pa je tko skoraj enako. Sam zakaj je cena tolko nižja, zaradiprocesorja ali zakaj?

rokleb ::

Pozdravljeni,
ker je tema že odprta me zanima kaj mi svetujete v rangu do 200k Prenosnik bi rabil za študij
internet, ker imam digitalca za urejat slike kdaj pa kdaj kako igrico pa kak film.
Nagibam se na acer pa hp lahko tud kaj drugega.
15 ali 15,4 ekran
Kaj menite o akciji v merkurju acer 3003 za 200k
Kje je najugodneje kupiti prenosnik pri nas in ali se splača v tujini kupiti internet dostava.
hvala za odgovore

Senzacionale ::

15.4 ekran za 200k ZAGOTOVO ne bos dobil vsaj pri nas ne. Pri merkurju pa ne najdem jaz te akcije?

Ce prasate mene je turion zgrešen nakup!
http://www.dostavahrane.si

Zgodovina sprememb…

bili_39 ::

Pri nas mogoče ne, pri sosedih pa že: Niedermeyer - Acer. Glede na trgovce pri nas, bo cena primerljiva čez kakšen mesec.

nurmaln ::

@roleb

rajš počaki še kake 14 dni, pride Aspire 3005WLMi, ki bo mel sempron 3300, Crystalbrite widescreen, dvd dual layer, wireless... pa bo cena pomoje okol 210-215k

Juventus ::

nurmaln kaj priporočaš mojemu kolegu! Prebral sem da imaš ti acer-ja. Kupuje do 300k. Torej je acer nenazadnje boljši nakup kot HP ki ima vse integriran pa po tujih forumih piše da verzije 6*** rade crkujejo.

kako je z kvaliteto acerja. Ohišje in tipkovnica. Mislim aspire napram travelmate? Je zadosti trdno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Juventus ()

Zheegec ::

15.4 ekran za 200k ZAGOTOVO ne bos dobil vsaj pri nas ne.

Fujitsu-Siemens Amilo L1300 za 200K :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Senzacionale ::

Fujitsu-Siemens Amilo L1300 je orenk nizkokategornik, pravi plastik fantastik tako da to nikakor ni za kupit!
http://www.dostavahrane.si

rokleb ::

Acerja sem videl v reklami katero merkur pošilja domov na netu pa ga nisem zasledil misli da je acer 3003 sempron 2800 dvdrw 60g disk.. 15,4 zaslon 512 ram.. grafika SIS M760 GX kaj menite je solidna ali zanič?
A da pride nov ven v prodajo? Ja saj se mi ne mudi do konc meseca mislim kipiti.
Senazacionale Zakaj je turion zgrešen nakup?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokleb ()

nurmaln ::

Kaj je boljši nakup je odvisno od tega kaj rabiš, sigurno ma pa acer najboljše razmerje med ceno in kvaliteto/zmogljivostjo. Sigurno so npr ohišja pri IBM kvalitetnejša kot pri Acer ampak vprašanje je če si pripravljen plačat 50% več za 15% boljšo kvaliteto. BTW men so od acerja ohišja bolj všeč ker imajo mehkejše robove, po kvaliteti pa so nekje v istem rangu kot so bile HPjevi prenosniki preden je HP pred pol leta prešaltal na IBM-like ohišja, torej več kot ok.

Če išče do 300k priporočam, da počaka na model Aspire 5024WLMi, ki ga bodo meli baje v Bofu namesto AS1692WLMi (katerega trenutno uporabljam). Ko sem dva dni nazaj spraševal za kolega naj bi ble tele specifikacije, dobijo pa sredi septembra.

AMD Turion™ ML34 (35W) 1.8GHz
Microsoft® Windows® XP Home Edition
ATI RADEON® XPRESS 200M series
512MB (2x256)
15.4''WXGA Acer CrystalBrite
128MB ATI MOBILITY™ RADEON® X700
80GB
DVD-Dual DL (slot)
Gigabit LAN
WLAN 802.11b/g

Kar se tiče tipkovnice so v TM sicer nekoliko boljše (tudi ukrivljene), ampak men se tudi ta na aspire zdi čisto normalna, neki podobnega kot so nove slim tipkovnice od logitech.

nurmaln ::

senzacionale tudi mene zanima zakaj naj bi bil turion zgrešen nakup?

rokleb ::

Ne iščem za 300 ampak kvečjemu do 200k.
acer 3003 wlmi
- Abmessungen (Breite x Tiefe x Höhe) 36.4 cm x 27.9 cm x 3.9 cm
- Gewicht 2.8 kg
- Systemtyp Notebook
- Eingebaute Geräte Stereo-Lautsprecher, drahtlose LAN-Antenne
- Prozessor AMD Mobile Sempron 3000+
- Cache-Speicher L2
- RAM 512 MB (installiert) / 2 GB (Max) - DDR SDRAM - PC2700 - 333 MHz ( 2 x 256 MB )
- Festplatte 60 GB
- Optische Speicher DVD±RW (+R Dual Layer) - integriert
- Display 15.4" TFT-Aktivmatrix WXGA (1280 x 800) - 24 Bit (16,7 Millionen Farben)
- Grafik-Controller SiSM760GX
- Audioausgang Soundkarte
- Telekommunikation Fax / Modem - 56 Kbps
- Netzwerk Netzwerkkarte - Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
- Eingabegerät Tastatur, Touchpad
- Stromversorgung Wechselstrom 110/230 V ( 50/60 Hz )
- Batterie Lithium-Ionen
- Betriebszeit (bis zu) 2 Stunde(n)
- Betriebssystem Microsoft Windows XP Home Edition
je vredi 200k merkur ali počakati na kaj drugega

Predvsem me grafika moti
Kaj je tisti kristal brite a dost boljša slika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokleb ()

nurmaln ::

ja pol bi jest res počaku da vidš kolk bo cena za AS3005WLMi

rokleb ::

Nurmaln
Ko iščem tisti tvoj 3005 mi vrže sam polske strani in ne vidim razlike kot v proc. 3200+

Juventus ::

hvala za odgovor nurmaln! Torej je turion tudi OK in ni tak bad gelde na centrino tehnologijo?

roleb 300k je bilo mišljeno za mojega kolega in ne zate malo preberi še kak drug post ne samo svojega!:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Juventus ()

nurmaln ::

@roleb

ja jest sm dobil ta info (posebej vem ker naj bi bil sempron 3300 trenutno baje najmočnejši (če se motim me ne pretepst), počakaj 10-14 dni pa bo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Juventus ::

zakaj naj bi bil turion zgrešen nakup? Je tolk slab al kaj?

rokleb ::

"nurmaln
Ja saj bom počakal sam mislim da bo cena krepko višja od 200k ker že 3003 se drugot prodaja za 220-230k. če je kdo lastnik omenjenega prenosnika bi rad kako oceno mnenje.
in kje naj bi ga imeli lahko pošlješ tud zasebno, če se ne sme delati reklame. kje imajo najbolj ugodno acerje (hp)
Ali cene bof-a so enake v trgovini kot na internetu.

samo112 ::

@nurmaln

kok bo pa cena tega Acerja Aspire 5024WLMi v bofu?

nurmaln ::

kaj pa vem...

glede na to, da naj bi bil nekakšen naslednjik as1692 bo pomoje tuki nekje

ne me držat za besedo

Senzacionale ::

zakaj naj bi bil turion zgrešen nakup?
Prvo kot prvo ima manj L2 pomnilnika, baterija zdrži 3 ure namesto 4 in kakor prihajajo novice iz AMD tabora naj bi amd imel v rokavu veliko močnejše orožje kot je turion ki naj bi popolnoma bil enakovreden centrino tehnologiji obenem pa podpiral še 64 bitno arhitekturo zato je trenutno nakup turiona zgrešena investicija!

razmerje v prodaji centrino:turion je 80:20 kar tudi pove dosti!
http://www.dostavahrane.si

Zgodovina sprememb…

Senzacionale ::

če pa že hočeš turiona pa je Acer Aspire 5021WLmi tudi ok nakup
Acer Aspire 5021WLmi
http://www.dostavahrane.si

nurmaln ::

Prvo kot prvo ima manj L2 pomnilnika

In to je po tvoje kriterij? Verjetno je tudi Intel® Pentium® 4 processor 520 (1MB L2 cache), močnejši in sploh boljši procesor kot AMD Athlon™ 64 3800+ (512KB L2 cache) ane?
BTW Mobile Sempron (ki so počasnejši od Turionov) v vseh benchmarkih gladko pomažejo s Celeron M proci, ki imajo več L2 cache-a. Dejmo se sprijaznit, da so časi, ko si lahko pogledal frekvenco in velikost L1 in L2 cache-a in na podlagi tega ugotovil kater procesor je močnejši, minili. Pravzaprav je tudi težko trditi, da je med dvema približno primerljivima procesorjema eden boljši, ker se v benchmarkih ponavadi izkaže da je pri določenih stvareh hitrejši en, drugje pa drug proc.

baterija zdrži 3 ure namesto 4
To je verjetno odvisno od večih faktorjev ne samo od procesorja (zmogljivost baterije, hitrost in velikost diska, vrsta grafične kartice, svetilnost zaslona...), res pa je da je v povprečju pri prenosnikih s Turion proci avtonomija manjša kot pri tistih s P-M proci, vendar ta razlika ni tako velika (seveda kakor za koga).

in kakor prihajajo novice iz AMD tabora naj bi amd imel v rokavu veliko močnejše orožje kot je turion

Sicer teh govoric še nisem slišal (mogoče še bom), ampak tudi Intel vedno pripravlja nekaj novega, tako da bi po tej logiki lahko rekli, da se tudi Centrino prenosnikov ne splača kupit ker bo baje enkrat neki novga. Sigurno pa bo AMD še nekaj časa molzel Turion procesorje saj so v to vložili kar nekaj $ in prehod na nove ni smiselen dokler lahko dobro prodajajo te.

obenem pa podpiral še 64 bitno arhitekturo

Ammm.... Turioni imajo 64 bitno arhitekturo....

razmerje v prodaji centrino:turion je 80:20 kar tudi pove dosti!

Ja pove dosti... Naprimer to da so Centrino prenosniki v prodaji od začetka leta 2003 (prvi Centrino - Acer TravelMate serije 800), prenosniki s Turion proci pa od letošnjega leta (prvi prenosnik s Turion procom - Acer Aspire serije 5020)
Če to razmerje ki si ga navedel drži to pomeni da je Turion v dobre pol leta prevzel 20% tržnega deleža, ki ga je v dveh letih in pol zasedel P-M.


še enkrat...
zakaj je nakup prenosnika s Turion procesorjem zgrešen nakup?

Juventus ::

mene pa zanima kako se obense ta turion realno. Se pregreva, kako na splosno laufa in ali je pameten nakup tega acerja 5021WLMI!

Senzacionale ::

nurmaln če ne zastopiš pač ne zastopiš! če nisi zastopil zakaj je zgrešen nakup preberi še enkrat. Trenutno kupovati turiona zame osebno zgrešen nakup ker vista ne pride se kmalu, pravtako programi ki bi podpirali 64 bitno arhitekturo ne! Preden se bo 64 arhitektura realno uveljavila bo trajalo kake 2 leti do takrat pa bo primat drzal intel! Za mobilnost je baterij aizjemno pomembna in turion tu izgubi stik z centrino kajti ena ura ali vec avtonomije je izjemno veliko. Ce govoric se nisi slisal malo beri tuje strani pa jih bos kmalu!

BTW kdo kopuje notebook z mobile sempron ali mobile celeron. To ni za prenosnik! To so namizni procesorji in ne procesorji za prenosnik Porabijo dosti vec energije in se sorazmerno zelo grejejo.. Vsak ki kupi to naj raje 2x premisli ali bi raje kupil namiznega ali dodal nekaj kar bo resnicno bilo prenosnik!

80:20 je trzni delez na splosno ja. V tem casu je amd pridobil 20% delez tako kot si rekel in to zaradi tega kar so obljubljali dosegli pa tega zagotovo se niso.

Turion procesorje saj so v to vložili kar nekaj $ in prehod na nove ni smiselen dokler lahko dobro prodajajo te

ha, za enkrat jih ne prodajajo dobro tako da ne vem kdaj jih bodo? Mogoce cez kako leto kdo ve!
http://www.dostavahrane.si

Zgodovina sprememb…

Juventus ::

z kolegom sva nasla tole:
http://www.teal.si/iShop.asp?mode=PR00C...
je ok nakup ali bolj bogo ker je 60GB disk?

Mortir ::

ok men je pa padel v oči sledeči prenosnik:

Acer Aspire 5021WLMi

Vaša cena: 289.926,00 SIT

Nova serija prenosnikov z AMD Turion procesorjem. Ugodna cena za spodoben in bogato opremljen prenosnik znamke Acer.

Osnovne tehnične značilnosti:

procesor: AMD Turion ML 28 2.8 Ghz
grafični procesor: ATI Radeon X700 128 MB
zaslon: 15,4˝ WXGA TFT
pomnilnik: 512 MB (2x256 MB)
disk: 80 GB
DVD RW Dual Layer
Wireless 802.11 b/g

4 cell baterija

Vmesniki:
-4x USB 2.0
-1x Type II PCMCIA
-1x RJ-11, 1x RJ-45
-1x VGA Port
-1x audio in/out
56k V90 fax/modem
Fast Ethernet

-teža: 2.8 kg
- garancija: 24 mesecev za fizične osebe/12 mesecev za pravne osebe

----------------------------------------------------------

predvsem me zanimajo kritike oz. kaj smatrate kot slabost - glede na ceno se meni zdi da se dobi kar soliden comp

nurmaln ::

Ja očitno res ne razumem...

Trenutno kupovati turiona zame osebno zgrešen nakup ker vista ne pride se kmalu, pravtako programi ki bi podpirali 64 bitno arhitekturo ne!
Vista ni edini 64bitni OS

Preden se bo 64 arhitektura realno uveljavila bo trajalo kake 2 leti do takrat pa bo primat drzal intel!
Ni govora o tem kdo ima primat ampak ali je nakup tega procesorja smiselen ali ne. Kdo ima večji tržni delež je tukaj popolnoma nepomembno. Verjetno na podlagi tržnega deleža ne moremo zaključiti, da je npr OS Win boljši od Linux ali drugih OS, prav tako ne da je P4 boljši proc od AMD64.

BTW kdo kopuje notebook z mobile sempron ali mobile celeron. Z mobile celeron verjetno tisti ki kupujejo rabljene prenosnike, tisti ki kupujejo nove pa Celeron M (google ti bo z veseljem razložil razliko, men se ne da).
Sicer pa prenosniki z Celeron M gotovo predstavljajo več kot polovico vseh prodanih prenosnikov na trgu (moja ocena je tm okoli 70% - seveda količinsko, ne po vrednosti), tko da jih očitno kupuje marsikdo.

To so namizni procesorji in ne procesorji za prenosnik Porabijo dosti vec energije in se sorazmerno zelo grejejo.
Prosim, res lepo prosim si mal poglej po tem forumu ali googlu kaj o teh procesorjih preden začneš predavat narodu. Glede na to, da zaenkrat še ne obstaja niti osnovna plošča za desktop, ki bi podpirala Celeron M procesorje (baje da se dobijo neki adapterčki), so verjetno namenjeni za prenosnike.

Vsak ki kupi to naj raje 2x premisli ali bi raje kupil namiznega ali dodal nekaj kar bo resnicno bilo prenosnik!
Vsak ki po slo-techu daje nasvete, naj se prepriča ali stvari res tako dobro pozna...



@Juventus
Turion proci sploh niso slabi in se lahko primerjajo s P-M procesorji, kot rečeno imajo rahlo večjo porabo, pregrevajo se ne.
za približno predstavo:

P-M760 (2,0GHZ/533/2MB L2) ima porabo 27W
Turioni ki imajo oznako ML - 35W
Turioni z oznako MT - 25W

če ta model ki si ga napisal primerjaš s centrino prenosnikom as1692WLMi ima verjetno nekoliko počasnejši proc, ampak zato boljšo grafiko. Predvsem zaradi bogate opreme in CrystalBrite zaslona bi rekel, da je dober nakup

nurmaln ::

@Mortir

Baterija ni 4 celična ampak 8.

Turion ML28 dela na 1,6GHz ne na 2,8

Senzacionale ::

daj nurmaln en pametuj in se ne delaj pametnega. Zal vem kaj govorim zatebe pa ne vem ker isces samo dlako na jeziku kar se ne pomeni da ves zakaj se gre!

To so namizni procesorji in ne procesorji za prenosnik Porabijo dosti vec energije in se sorazmerno zelo grejejo.


zal je bilo to misljeno kot alternativa celeron D ali pentium 4. delani so na skopraj identicni osnvi kot celeron M tako da to so v BISTVU PROCESORJI ZA NAMIZNE RAČUNALNIKE SAMO pa imajo malo spremenjeno arhitekturo.

me res zanima kje ti delaš nurmaln. verjetno v enem servisu kjer mislite da ste boga za jajca prijeli imate pa vsi ************ izobrazbo!

Daj drugič ne išči dlake na jeziku in malo zadihaj preden odgovarjaš.

Vsak ki po slo-techu daje nasvete, naj se prepriča ali stvari res tako dobro pozna...


zal jaz stvari poznam zate pa nisem siguren ker se samo nekaj ven meces v resnici pa ne vem kako je stanje! Drugače pa škoda besednih dvobojev ker smetijo forum in niti tema ni bila namenjena temu. Če ti moj odg. ne paše ga spreglej kot bomjaz tvojega vem p akaj govorim!:D
http://www.dostavahrane.si

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

zal je bilo to misljeno kot alternativa celeron D ali pentium 4. delani so na skopraj identicni osnvi kot celeron M tako da to so v BISTVU PROCESORJI ZA NAMIZNE RAČUNALNIKE SAMO pa imajo malo spremenjeno arhitekturo.

OK, da malo razjasnimo - torej:

P6+ arhitektura, katero vključujejo procesorji Pentium M in Celeron M (jedri Banias, in novejši Dothan) je narejena SAMO ZA PRENOSNIKE, ima trenutno MAX TDP pri 27W (Pentium M 2.2GHz ali koliko je že najhitrejši) - razlika med Pentium M in Celeron M je FSB (Pentium M 533, Celeron M 400 za Dothan jedro) ter L2 cache (Pentium M 2MB L2, Celeron M pa 1MB L2 za Dothan jedro), ter seveda SPEEDSTEP - Celeron M ne zna nižati frekvence/napetosti ter izklapljati dele L2 cache pri nižji obremenjenosti, kot to zna Pentium M. Je pa P6+ arhitektura veliko podedovala po P6 arhitekturi...

P7 arhitektura - Pentium 4 in Celeron - je popolnoma drugačna, ima daljše cevovode, manj IPC in se bolj greje.

Turion64 je osnovan na K8 jedru E3 steppingu (Venice/San Diego) - MT ima 25W TDP, ML pa 35W TDP. AMD ima Cool 'n' Quiet, ki je podoben Speedstepu, samo da ne izklaplja L2 cache. Po testih je poraba MT čisto podobna Pentium M, ML pa je še vseeno boljši od Celeron M (zaradi Cool 'n' Quiet) glede porabe.
Kar se AMD64 tiče - tudi sam imam Athlon64, pa imam 32-bit OS. Zakaj? Ker še čakam da bo boljši driverji za grafo in plato, itaq se mi ne mudi. Razlika med Athlon64 in AthlonXP ni samo v AMD64, tako da tudi če ta AMD64 del ni aktiven imaš še vseeno hiter 32-bit procesor in to je važno. Če te pa AMD64 moti pa pač primerjaj Turion64 in Pentium M samo kot dva 32-bit procesorja, ne pa "nakup Turion64 se ne splača, ker še ni veliko 64-bit programov zunaj."!!! Ga pa pač lavfaš kot 32-bit procesor, saj to je tudi osnovni cilj AMD64 - 100% kompatibilnost za nazaj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Juventus ::

ALIEN3001 no edini ki je DO SEDAJ RAZLOZIL LEPO V LEM JE RAZLIKA! HVALA

Ona dva pa znata samo eden drugega jeb**.
ALIEN3001 potem tale Acer Aspire 5021WLmi ni ne vem kako dober nakup če sem te prav razmel ker ima turion ML in ne MT in ML je primerljiv z celeron M edino kar ima boljše je manjša poraba. je potem takem bolje vzeti centrino ali je ta Acer Aspire 5021WLmi dober?

Hvala

Zheegec ::

Zgoraj sem govoril SAMO glede porabe. Athlon64 je hiter walda, najbrž kar hitrejši kot Celeron M z ENAKO MHz. Točne cene še ne vem, tako da ti bom pol povedal ko bomo imeli v BOF ceno.

[edit] Aja, sem mislil da govoriš za 5024, ne pa 5021:D Ja, se kar splača, samo glede na to da bo 5024 najbrž 300K... >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Juventus ::

Ce bo pa 300k pa MT in ne ML bo pa kr bomba ja. Samo ce bo pa cena vecja je pa tudi 5021 za to ceno v redu praviš. No cool potem. Zna p atudi ML po tem takem uravnavat z hitrostjo kar je zelo cool, samo na notebookreview pise da je ventilator glasen pri turionu in da imajo acerji malo probleme z tipkovnico kar pa niti ni tak problem se meni zdi! zelo pohvalno se mi zdi da acer ze uporablja cisto novo tehnologijo:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Juventus ()

Zheegec ::

Kolikor sem imel priložnost uporabljati NX6125 s Turion ML je vent čisto tako glasen kot pri NX6110 s Pentium M...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
««
4 / 658
»»