» »

Debian 3.1 in ADSL

Debian 3.1 in ADSL

modeler ::

Lep pozdrav!

Imam sledečo težavo in prosim za nasvet in pomoč.

Uspešno sem snel dol iso. sliko core-a Debian-a 3.1. in ga tudi uspešno inštaliral. Tu pa je nato nastopila težava.

Zato, da bi lahko instaliral celoten sistem do konca potrebujem definirati internet povezavo. V debian installerju je možno definirati le dial-up povezavo. Jaz imam ADSL.

Mi lahko kdo svetuje kje se da nastaviti sistem tako, da bom lahko inštaliral preostali OS z uporabo broad-band povezave.

Hvala!!

M.
To bodly go where no man has gon before
  • spremenil: modeler ()

iBojan ::

Ko prideš pri instalacija tako daleč, da te prosi za nastavitev omrežja pojdi lepo Alt-F2 se tam prijavi kot root, nastavi pppoeconf. Ko boš končal in vse pravilno nastavil se ti bo net zagnal pa se preklopi nazaj Alt-F1 ter nadaljuj.

lp, _GeS-

modeler ::

pozdrav!

sem prišel do sem se prijavil kot root in dobim sledečo sporočilce:

no interface found.

sorry on eathernet card could be found. itd... nato vpraša: run modconf utility in ko kliknem yes se nič ne zgodi.

Mi morda lahko kdo sedaj pomaga.

Hvala!
To bodly go where no man has gon before

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modeler ()

modeler ::

še en podatek, morda je pomemben: je to možno zato, ker imam rooter in imam na njega vezana dva računalnika?
To bodly go where no man has gon before

HellRaiseR ::

No kot prvo linux ti ne zazna mrezne kartice. Fajn bi blo ce bi napisu kero mas. Ce imas ti racunalnik povezan prek routerja ne mores potem pppoe-ja nastavlat na tvoji masini(to uporabis samo ce mas adsl modem direkt prikloplen na svojo masino) ampak mores samo dodelit svoji masini ip naslov in pa mu povedat ip naslov routerja. Najlazje ti pa bo ce vklopis DHCP server na routerju.

modeler ::

zdravo: nevem, ali je tole mrežna katica:

Realtek RTL8139/810X Family Fast Ethernet NIC

Drugače pa je moj rooter od Linksys.

Kako naj to proceduro speljem, kajti nisem tako domač v tem sistemu.

Res najlepša hvala!! :))

M.
To bodly go where no man has gon before

modeler ::

Predvsem me zanima kako dobim IP rooterja in kako potem nastavim IP moje mašine?

Za dodelitev IP-ja moji mašini predvidevam, da moram dati v ikoni properties od Lan-a
: use the following IP address. Samo kaj pa dam za subnetmask in defalt gate way?

Potem te podatke verjetno napišem v tisti stopnji ko me v inštalaciji cor-a vpraša po konfiguraciji DHCP mreže?

To imam, kot sem pogledal vključeno oz piše: DHCP enabled.

Res upam, da mi kdo lahko pomaga, ker sem že tako blizu. Hvala!

M.
To bodly go where no man has gon before

Gandalfar ::

kot prvi, ni rooter ampaje router

z ifconfig -a preveri, ce mas kaksn eth, ce ga nimas imas kar zanimiv problem. Ce imas, reces dhclient eth0 in zadeva bi ti ob praivlno skonfiganem routerju morala delat.

modeler ::

torej ko inštaliram debian core ne uspe konfigurirati DHCP mreže. Med nastavitvijo je možnost, da to mrežo nastaviš ročno no jaz sem napisal sem sledeče podatke:

moj IP: 192.168.101
Netmask: 255.255.255.0
Gataway:191,168.1.1

potem pa pride sledeče opcija : the name servers are used to lok up host names on the network. Please enter IP addresses of up to 3 name servers separeted by space... if you do not want to use qany name server leave this blank - (probal sem z blank torej nisem dal nič)

Nato nadaljujem z inštalacijo core-a do konca. Bootam v Linux kjer naj bi nastavil parametre da downloadam še preostanek sistema. V APt konfiguraciji izberem http za download-anje sistema. Kot mirror country izberem Slovenijo. Vpaša za proxy - pustim prazno. Kot odgovor dobim Failed to fetch.

Kako naj torej nastavim, da mni bo nelo preostanek sistema do konca.

Hvala.

M.
To bodly go where no man has gon before

Gandalfar ::

podatki, ki si jih napisal sem ze od dalec niso prav (recimo prvi ima samo tri sklope stevilk namesto 4) .. a si bil samo na forumu povrsen ali si dejansko to vpisoval?

modeler ::

Ne tisto je napaka in se opravicujem.

Mi morda sedaj kdo lahko pomaga.

Predvsem me zanima ali sploh delam prav.

Moje vprasanje je pravzaprav sledece Imam router in imam vklopljen DHCP.
Uspesno sem instaliral core Debian-a 3.1. Sedaj me zanima, kako in kje nastavim povezavo z internetom, da se mi bo download-al se preostanek sistema.

Hvala.

M.
To bodly go where no man has gon before

Gandalfar ::

povej mi ... ifconfig -a

ti pokaže kakšen eth?

modeler ::

Ko napišem ta ukaz, se mi prikažeta dva stolpca.... polno zadev... napisal jih bom le nekaj, če bo pa premalo potem napišem vse:

eth 0 link encap: UNSPEC Hwaddr: 00-eo-18-...
+ IP+GATEWAY pa še ena (V GLAVNEM SPECIFICIRANE SO 3 ŠTEVILKE)... še naprej

ineth: Boost Fast
UP Broadcast Running muti ... še naprej (tudu neki IP in še nekaj)

ne vem če kaj pomaga... lahko napišem še več samo vedeti moram, kaj moram gledat.

Še enkrat hvala...

...Upam, da mi uspe sistem inštalirat v recimo naslednjih dveh dneh... :))
To bodly go where no man has gon before

modeler ::

Izvedel sem, da bi lahko bil problem pri inštalaciji, da moja mrežna kartica ni podprta. Sprašujem, če kdo morda ve, ali je to res:

Moj NIC

Marvell Yukon 88E8053 PCI-E-Gigabit Ethernet Controller

Hvala!
To bodly go where no man has gon before

Matri[X] ::

Ko das instalacijski CD notr in ko ti pise boot: napisi linux2.6


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117521 (33195) RedDrake
»

Ubuntu 7.10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1165737 (5163) stalker
»

T-2 in Linux

Oddelek: Omrežja in internet
143506 (2716) roscha
»

VDSL in Debian - problem

Oddelek: Omrežja in internet
131521 (1268) HAM
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947071 (5454) Azrael

Več podobnih tem