» »

Debian 3.1. in grafični vmesnik

Debian 3.1. in grafični vmesnik

modeler ::

Končno mi je uspelo sneti Debiana in sedaj sistem celo prepozna mrežo. Kriva je bila NIC.( te debian ne podpira )

Sedaj pa imam verjetno za vse poznavalce zelo butasto vprašanje. Se opavičujem oprostite moji nevednosti

Ko sem download-u nekakšen osnovni paket po uspešni inštalaciji core-a Debiana se mi sedaj, ko boot-am v debiana pojavi tesktovi debian login: in ko se lepo logiram, ni nobenega sledu o kakšnem grafičnem vmesniku.(naj bi bil že pri logiranju prisoten)

Najbrž ga še sploh nisem snel, saj sem v tem začetnem downloadanju operacijskega sistema snel dol mislim, da le 48MB. Lepo prosim, če mi kdo pove (prosim natančno) kako sedaj downloadam oz nastavim, da bom imel grafični vmesnik in vse ostalo oz sistema. Torej normalen OS.

Nisem strokovnjak zato prosim za bolj natančen opis, kaj moram narediti.

RES HVALA! :))

M.
To bodly go where no man has gon before

Daedalus ::

Beri, piše vse na prvi strani. Če pa še pol ne boš znal, pa vprašaj:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

modeler ::

mene zanima kako s tem urejevalnikom joe odprem in datoteko /etc/apt/sources.list
in kako potem naštimam na unstable.

Meni ko poskusim tiste ukaze, ki so v help-u nič ne dela...

Hvala!

M.
To bodly go where no man has gon before

modeler ::

se ekrat bov vprasal, kako z urejevalnikom besedil joe odprem /etc/apt/sources.list

ker ko jaz tipkam v tem text editorju ukaze, ki so v help-u se nic ne zgodi - je izvr

Prosim, ce mi kdo lahko pove kako se to naredi in to nastima na ustable, kajti, ce bom to znal tukaj potem bom lahko naredil tudi vse ostale korake naprej - saj bom ynal odpreti in modificirati datoteke.

Res hvala!
To bodly go where no man has gon before

Daedalus ::

Jaz ponavadi popravljam datoteke v editorju nano, za kerga celo ni treba prebrati navodil za uporabo, da ga lahko začeš uporabljat:D Al pa inštaliraj midnight commanderja, zažene se z ukazom mc in uporabljaš vgrajen editor. Za kake manjše zadeve še IMO najbolj primeren.

Aja, pa če uporabljaš Sarge netinstall, ne iti na unstable. Je zadeva dovolj nova, da ti bo delalo vse b.p. Najprej si uštimaj delujoč sistem, pa boš kdaj kasneje naredil nadgradil na unstable.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

gfighter ::

Hm, jaz uporabljam urejevalnik VI, ki ga skoraj zagotovo najdeš v vseh distribucijah, je pa nekoliko bolj zapleten za uporabo. Ko se ga malo navadiš, je pa zakon, ker ga res najdeš skoraj povsod, kar za joe ne morem reči. Pač, napišeš "vi /etc/apt/sources.list" in popraviš kar je treba. Pa še ene par namigov: če hočeš začeti pisati v VI-ju, pritisni "i", če hočeš ven iz VI-ja brez da bi shranil, pritisni escape, potem pa ":q!", če hočeš shraniti, pritisneš escape in ":wq". Če bi meni to nekdo povedal, ko sem se prvič mučil z njim, bi mi prihranil nešteto kletvic...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Daedalus ::

Meni je VI čisto preveč zapleten za tistih par datotek popravlat. Mam raje en butast pa enostaven tex editor za konzolo0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117621 (33295) RedDrake
»

Debian in iptables

Oddelek: Operacijski sistemi
171582 (1304) karafeka
»

APT mi dela problem

Oddelek: Operacijski sistemi
111263 (1067) Bug
»

X window na Debianu mi ne dela

Oddelek: Operacijski sistemi
91290 (1209) roscha
»

Kubuntu in apt-get

Oddelek: Operacijski sistemi
211577 (1370) Gandalfar

Več podobnih tem