» »

Računalnik se konstantno resetira

Računalnik se konstantno resetira

Teta Pehta ::

Včasih računalnik dela po več ur (brskanje po internetu, predvajanje glasbe, gledanje tv-ja…) brez problema, medtem ko mi včasih ne pride niti v Windowse. Problem je v tem ker se resetira kadarkoli, lahko se resetira še preden se začnejo nalagati Windows, včasih se resetira med nalaganjem Windowsov, ali pa med obratovanjem Windowsov. Tudi posledice reseta so precej različne, včasih se Windowsi normalno naložijo in delajo nekaj časa, dostikrat se računalnik resetira vsakič ko prične nalagat Windowse, se pogosteje pa se zgodi, da računalnik konstantno resetira (predstavljajte si nekako tako, kot če bi v intervalih 1s stiskali reset tipko).

Računalnik je:
Compaq Evo D310
Operacijski sistem: Microsoft Windows XP Professional OS Service Pack Service Pack 1
Tip procesorja: Intel Pentium 4, 2400 MHz
Sistemski spomin: 256 MB
Zvočna, mrežna, grafična kartica: integrirane
Trdi disk: 40 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100
Modem: NetoDragon 56K Voice Modem

V Windowsih, sem pregledal temperaturo procesorja, ta se giblje med 30 in 45 stopinj, odvisno od obremenitve procesorja. Da bi ugotovil, kaj mi povzroča nevšečnosti sem zamenjal naslednje komponente: CD-Rom, grafična kartica, ram in napajalnik. Računalnik se je klub zamenjavi komponent sam od sebe resetiral.

Vsaka ideja je dobrodošla, hvala v naprej!

Lp

Teta Pehta

boss-tech ::

mogoč problemi s servis packom? probi inštalirat 2. drgač pa probi dobit kake nove driverje z grafično kartico
http://tovornik.info

Azrael ::

Naloži kakšen Live Linux CD. Če bo ista zgodba (zelo verjetno), potem MS ni kriv, gre za okvaro strojne opreme.

- Poskusi odklopiti tipko za reset, lahko je ta postala preveč pametna, beri pokvarjena.
- Preglej kondenzatorje na plati, če so napihnjeni.
- Stestiraj RAM z memtest86 ali memtest86+.
- Napajalnik in kabel za elektriko + vtičnica za elektriko 100% OK?

Poročaj.
Nekoč je bil Slo-tech.

Teta Pehta ::

Zdravo!

Mislim, da ni problem v Win saj se računalnik dostikrat resetira preden se začnejo nalagati Win.

Kondenzatorji zgledajo OK.
Napajalnik, kabel + vtičnico sem zamenjal a ne pomaga.
Ker imam HP-jev računalnik, nimam (nimajo) reset tipke ;((
Ram sem probu pregledat z memtest86+ a se je zadeva resetirala pri kakih 10% in se ni več postavla8-O .

Bom še enkrat zamenjal rame, ter sporočil kako je šlo.

LP

Teta Pehta

Azrael ::

Ker nekateri zagon Windows enačijo z BIOS, sem predlagal Live CD, ampak po povedanem, ni več dileme, imaš okvaro na HW.

Torej, če tvoj računalnik zvije že memtest, potem je fuč RAM ali še bolj verjetno plata, nekaj možnosti tudi CPU, razen če imaš "srečo" in 2 zanič napajalnika. Še to, ATX konektorji se ne grejejo?
Nekoč je bil Slo-tech.

Teta Pehta ::

Ram sem ponovno zamenjal, brez uspeha.
Konektorji niso vroči, so normalne temperature.

Sem pa v Win pognal igro LFS, izkazalo se je da se najkasneje po parih (5min) minutah računalnik resetira. Temperatura procesorja, po ponovnem zagonu je bila 43 stopinj.

Kako lahko ugotovim če je šla matična plošča oz. procesor?

LP

Teta Pehta

Azrael ::

Z zamenjavo ene od teh dveh komponent (plošče ali CPU) in potem vidiš kaj štrajka. Osebno mislim, da je problem plošča, lahko pa se tudi motim.
Nekoč je bil Slo-tech.

MaCoFaCo ::

Jaz tudi predlagam live CD s kakšnim linuxom. Sem imel zelo podobne probleme (čist random reset, tudi med zagonom). Najprej sem sumil napajalc, potem ram, na koncu pa je pomagala sveža inštalacija windowsov.

Azrael ::

@MaCoFaCo:

Že, že samo potem se mu nebi comp sesul pri memtestu. Takrat se Windows OS comp niti ne dotakne.

@Teta Pehta:

Še ena ideja: naredi CMOS Clear (priporočam) ali vsaj nastavi na default v BIOSu, mogoče imaš preveč hude nastavitve v BIOSu in HW ne zmore. Če imaš možnost prekontroliraj napetost baterije, če je pod 2V se lahko zato compu blede.
Nekoč je bil Slo-tech.

MaCoFaCo ::

Sem spregledal tisto z memtestom. Sem tudi sam testiral s tem, pa je šlo brez problemov skozi. Se oproščam :8) .

Teta Pehta ::

Sem naredil CMOS Clear, a na žalost ni pomagalo. Baterija je tudi OK (3,1V), če sem pravilno zmeril napetost.

Če imate še kakšne ideje so vsekakor dobrodošle.

LP

Teta Pehta

Dodgeviper ::

Hmm
Enak problem sem imel nekaj dni nazaj, in sem vse probal in kar ni šlo
Ista zadeva, sam od sebe se resetira, enkrat ob brskanuju interneta, drugič med špilanjem idt...
Drug problem ki je bil metanje ven iz iger, a mi slika ostane svetla z nastavitvijo igre...
3dmark03 deloval cca 3 ure ok nato se reštarta8-O
Mem test deloval 150% in vse kazalo ok sam ni blo očitno

Prime95 začel javljat fatal erorje, sem že mislil proc al pa plata jebemti:'(

Ugotovitev po 5 dnevnem naporu

Imel corsair xms ram 512ddr kateri je deloval na cas letencah 7 3 3 2.5
Dal not kingstone 512 mb cas letenca ob navitju delovala na 7 3 3 2.5 delalo cca 3 meseca ok tu pa tam kak eror sam ajde je že ok
Nato ko sem dal še eno ploščico 512mb pa očitno ni šlo več zadeva se ni zbudila na teh nastavitvah zato sem cas letence postavil na optimal
Je delal mogoče en mesec, pol pa čudni erorji, reštarti itd...
Sam mi ni hotlo dopovedat da se rami tepejo, in da negrejo skupi:D
Je pa zadeva taka da z corsair-om naredim v 3dmarku03 400 pik več negede na to da ga je 512mb napram 1gb kingstona

Vglavnem ram me je jeb..

Tak da probaj cas spremenit, ali pa še kak drugi ram probat, fajn plato prepihat, pa rame probat v vseh slotih!
Lp

Teta Pehta ::

Končno sem imel čas za popravilo računalnika. Kot zgleda je bila kriva matična plošča.

Hvala vsem, ki ste prispevali nasvete!!!

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik se sam restarta

Oddelek: Pomoč in nasveti
222147 (1852) kodsousage
»

računalnik se mi resetira med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
412068 (1522) gpetrov
»

Novi komp se resetira kaj naj najprej testiram?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211985 (1514) tomanator
»

Problem z računalnikom - restarti, BSOD-i

Oddelek: Pomoč in nasveti
6871 (823) Daedalus
»

Reset računalnika na daljavo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122040 (1689) Nejc Pintar

Več podobnih tem