» »

Kaj je za vas dobro prijatelstvo ali ljubezen?

Kaj je za vas dobro prijatelstvo ali ljubezen?

nokia6310 ::

Kaj je prijatelstvo ljubezen?
Za mene dokaj nedoumljiv pojem.
Tema je namenjena filozofski raspravi v njej želim predstaviti nekaj svojih pogledov na življenje in ljubezen vsaj v tem oziru kakšno si jaz predstavljam.
Morda tiči tu vzrok zakaj še nimam punce.
Najprej naj definiram prijatelstvo ki lahko kajhitro postane ljubezen.
Prijatelstvo sem razvrstil v tri podskupine:
1. vljudnostna
2. interesna
3. osebnostna

Vljudnostna je tista pri kateri prijatelja/prijateljico zanima nekaj iz mojega življenja zgol zato, ker je to vljudno in se spodobi.
Primer:
Če vprašaam nekoga Kako si?
Ga v tej skupini prijateljev to zanima zgol zato, ker so ga učili da je prav da se človeka vpraša kako si in ker ne moreš začeti komunikacije ne da bi nekaj vprašal.

Interesna skupina prijateljev je tista, pri kateri jih zanima odgovor na moje vprašanje morda zato, ker bi jim odgovoril:
Slabo sem naživce mi gre družba v kateri živim in si že predstavljajo kako jih bom povabil na kozarček vendar je ta skupina v svojih pogledih zelo egoistična in pristranska, saj gleda le na svojo korist kako se bo zaston napila in zabavala ter mi hinavsko pritrjevala na vsako moje vprašaanje zato, da bo ostala čimdlje v upanju, da jih bom od same žalosti častil še naslednjih 5 kozarčkov.

Tretja skupina meni najbolj zanimiva pa je tista osebnostna.
Če me nekdo vpraša kako si zgol zato, ker ga zanimam jaz kot osebnost ker ga zanima moje življenje moja razmišljanja moji pogledi na družbo in konec koncev tudi jaz osebno.
Takih prijateljev se najde zelo malo punc pa še manj.
Vse bi prej razvrstil v prvo ali drugo skupino.
Kakšne pa so vaše izkušnje?
Upam da nisem zakompliciral teme in da bom v njej našel sogovornike.

Če bo tema dobila dober odziv nadaljujem svojo debato.
Lepo vas pozdravljam.

Bob Rock ::

Jaz si kot prijatelja predstavljam nekoga, ki mu/ji lahko zaupam. Da vemm da ce rabim bilokako pomoc, nasvet,... se lahka obrnem na njih. Najboljsi kriterij, ce sem neko osebo res vzel za prijatelja, je, kadar ta oseba mene kaj prosi in tudi ce ni lahka zadeva ali nisem ravno pri volji, ne iscem izgovorov in nekako brez tezav pomagam kolikor je v moji moci.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

BigWhale ::

Te stvari razvrscat v kategorije je utopija. Vsak jih ima poljubno stevilo.

nokia6310 ::

v kategorije sem razvrščal samo zato da bi pokazal več profilov in več obrazov ki jih imajo ljudje.

kopriwa ::

tako kot je že blo povedano, razvrščat folk v podskupine je težko, vendar si pa sigurno zadel poanto, oz. vsaj nekaj ljudi okoli sebe si pravilno opisal. 100 ljudi 100 čudi...ta številka se mi zdi premala :D

cholt45 ::

Se strinjam z bobrockom, zupanje nesebičnost v odnosu, ostalo zame ni pojem prijazeljstva, bolj poznanstva in kolegialnosti!

TylerDurden ::

100 žena 200 sisa
Let\'s make some soap ...

nokia6310 ::

TylerDurden ta je pa dobra!
Ja točno tako je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piramidni sistem ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15040331 (22618)          
»

Ah to življenje... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10116976 (12256) Vitez

Več podobnih tem